Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

GLOSA: Rytířský čin zastupitelů, rozhodli se žít v pravdě

Liberečtí politici si zaslouží mohutný potlesk a snad i nějaké sousoší v životní velikosti. Z betonu, pochopitelně. V sobotu se totiž odhodlali k rytířskému činu, který v naší zemi nemá obdoby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Yesname

Ale to je

povedená glosa. A jak se některým diskutujícím líbí!!! ;-)

0/0
19.4.2011 12:12

král_rudých_frňáků

Radujme se, těšme se, Syner opět zvítězil !

které loutky nyní dosadí na radnici ? Nechme se překvapit

0/0
18.4.2011 18:04

Guarana12

Zase jeden moula

Co si myslí, že buď nevychovanec Korytář nebo život v otročině, jiná volba není.

Možná si všimněte výsledku voleb.

Ta většina zastupitelů, co ho odvolala, byla volená většinou obyvatel Liberce. Takový měli tito zastupitelé mandát, milý pane.

0/0
18.4.2011 11:19

Muf007

Re: Zase jeden moula

Těžko říct k čemu měli zastupitelé od voličů mandát. Dost silně pochybuje, že třeba poslanci soc.dem. před volbami slibovali kolaci s ODS (ač tichou) nebo že o něčem podobném mluvil mr. Šolc ;-D Takže s těmi mandáty bych netlačil moc na pilu.

0/0
18.4.2011 11:44

midzi

Co měl básník na mysli?

Pane redaktore, co tím vlastně chcete říct? Nevyjadřuje snad poměr 26:13 vůli občanů města? Na radnici nebyl přece ani zdaleka takový počet libereckcý občanů, voličů , který by odpovídal 13ti hlasům zastupitelů, kterí hlasovali pro Korytáře! (a z těchto přítomných byli všichni z Liberce nebo byli všichni pro Korytáře?). To jo, řvali jak o život, ale je kriteriem vůle občanů síla hlasivek a výrazů? Neznáme to z jiných míst a časů, že obvykle práve extrémisté jsou těmi nejhlasitějšími? Četl jste např.diskusi pod články? Neříkejte, že zastupitelstvo se postavilo proti většinové vůli občanů. To se ostatně přesněji ukáže ve volbách. Z toho, co se dělo v posledních dnech v Liberci a na radnici přece nemůžete vyvozovat žádné přesné závěry, jaká je vůle občanů. To jsou jenom dojmy, pane. My, taky občané, čekáme, že budete dělat svoji práci o pořádný kus lépe.

0/0
18.4.2011 11:03

strycek_Pompo

Re: Co měl básník na mysli?

Jestli nejde spíš o to, že lidi volili změnu a maj zpátky Syner. Kdo chce pochopit, ten pochopí. A kdo má modrý klapky, tomu to nedojde nikdy.

0/0
18.4.2011 11:17

midzi

Re: Co měl básník na mysli?

Ale který lidi, strejdo??? Pokud jde o volby, ODS skončila ve volbách druhá a je legitimní součástí politické reprezentace města, ačkoliv se Korytář tváří, jako by tady vůbec nebyli a být neměli! Volili změnu voliči komunistů? (už více než 20 let si změnu nepřejí!)  Volili změnu voliči ČSSD nebo USZ? Jak víte, co si myslí jiní? Je to jen Korytářova účelová interpretace, že lidé volili změnu, chce dodat větší váhu svým argumentům. Strejdo, skočil jste politikům na jejich oblíbenou disciplínu vykládat výsledky voleb, co tím občan politikům, hlavně těm druhým, vzkazuje... Ano, v Liberci si hodně lidí přálo změnu, ale to vůbec neznamená, že "tu Korytářovu", on si to jenom přivlastňuje a pracuje s něčím, co se těžko dá objektivně měřit. On není změna. Např.klientelizmus-na tom se mu rozpadla koalice, protože protlačoval jenom ty své lidi. A co je klientelizmus? No právě protlačování těch svých lidí! Fakt jste uvěřil tomu, že když Syner nebude mít zakázky, nebude zde korupce a klientelizmus?

0/0
18.4.2011 11:45

strycek_Pompo

Re: Co měl básník na mysli?

Stačí se podívat, jak se proti éře ODS a stavební lobby před volbami všechny strany vymezovaly a teď jí vracejí do hry.

0/0
18.4.2011 11:53

a4xy03

Re: Co měl básník na mysli?

Já musím přiznat, že by mě zajímalo, jak by dopadli volby, kdyby byly nyní. Sám jsem stranu pana Korytáře nevolil a nemám moc lidí kolem sebe, kteří ano. Nicméně sympatie jak mé, tak mých známých, jsou spíše na jeho straně.

Ať je to ve skutečnosti jak chce, jde podle mě hlavně o to, nepřijít o zdroj příjmů a ty ze státní nebo městské kasy byly vždycky nejlepší. Je totiž zvláštní, že když někdo chce něco změnit proti normálním zvyklostem, hned se proti němu něco najde. Neříkám, že to musí být vykonstruované, ale... To jsou ti, kteří tam doposud seděli tak úžasní a dělají všechno perfektně? Proč jsou všichni tedy tak naštvaní a jako stát a Liberec jako město máme pověst korupčních expertů.

0/0
18.4.2011 11:54

Nalim2

Re: Co měl básník na mysli?

Ale tam je problém v Korytářovi.On to žádnej pan bezúhonej není.

0/0
18.4.2011 18:59Najdete na iDNES.cz