Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Nová koalice v Liberci chce po Korytářově sdružení, aby ji podporovalo

Sdružení Změna pro Liberec odvolaného primátora Jana Korytáře je znovu ve hře o vliv na liberecké radnici. Menšinová koalice složená z ČSSD, sdružení Liberec občanům, dvou zástupců Unie pro sport a zdraví a zastupitelů Věcí veřejných s Korytářovým sdružením jedná o spolupráci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ministr/shš

Primátor

Kocumová asi neprojde, protože druhý nezkorumpovatelný primátor v řadě za sebou, to by asi neprošlo!!!

0/0
22.4.2011 16:54

prchz

Pokud je to pravda....

... tak je zřejmé, že rozkol koalice nebyl v programu, ale v osobě pana Korytáře. Tomu zřejmě chybí jakákoliv sebereflexe, jinak by se po dosavadním vývoji situace do rady města necpal. Politicky selhal a měl by si to uvědomit a dát šanci dalším lidem ze svého sdružení, jinak potopí vše s čím "změna pro Liberec" vyhrála volby.

0/0
22.4.2011 12:59

Muf007

Re: Pokud je to pravda....

nesouhlasím. Situaci daleko lépe vystihuje Hrombuchův příspěvek dole. ZP příp. opozice jen dodá sílu v dalších volbách. Voliči nezapomenou. Ostatně volby do města nám velice snadno umožní nevolit striktně svoji "mateřskou" stranu jako do parlamentu či kraje, ale přihodit křížek jiným. Ostatně se to již z části ukázalo na podzim. Takže pokud nová koalice pojede na podporu liberecké ODS, jakoby lidem vzkázala "jsme liberecká ODS". A to je sousto, které mnoha voličům sakra uvázne v krku. :-P

0/0
22.4.2011 13:07

strycek_Pompo

Re: Pokud je to pravda....

On se tam Korytář cpe? Já v článku čtu: mimo jiné jsme dostali informaci, že Změna pro Liberec nebude trvat na místě v radě pro odvolaného primátora Jana Korytáře

0/0
22.4.2011 14:44

prchz

Re: Pokud je to pravda....

... nebude trvat na místě v radě....... To evidentně znamená, že by tam chtěl, ale netrvá na tom. Ne, že tam nechce!

0/0
22.4.2011 15:11

strycek_Pompo

Re: Pokud je to pravda....

tak tomu řikám konstrukce ;-D

0/0
22.4.2011 17:34

Hrombuch

Nová koalice?

O tom, že sdružení Změna pro Liberec odvolaného primátora Jana Korytáře je znovu ve hře o vliv na liberecké radnici, není pochyb, nicméně mělo by jít o hru bez faulů. Docela chápu nové vedení radnice, proč stojí o podporu "Změny pro Liberec". Strany bývalé koalice zřejmě usoudily, že koaliční program je v pořádku a není třeba jej měnit, že by bylo pro ně výhodné získat podporu vítěze voleb ZPL, čímž by se zamlžila zkratka ODS + ČSSD + LO. V článku se totiž mj. píše: "Nově vznikající menšinová koalice má zatím v zastupitelstvu jen 18 mandátů a bez podpory Změny pro Liberec, komunistů nebo ODS se neobejde. K jednáním zatím vyzvala jen Změnu pro Liberec". Ani zmínka o tom, co je v Liberci všeobecně známo, že jednání s ODS probíhala před odvoláním primátora a dvou radních ze ZPL. Tím samozřejmě nechci naznačovat, že není třeba jednat a vyjednávat, nicméně se domnívám, že i průhledná a slyšitelná opozice zakládá na ještě větší volební úspěch.

0/0
22.4.2011 11:24Najdete na iDNES.cz