Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Liberci hrozí za podezřelé zakázky pokuty za desítky milionů korun

Liberci hrozí pokuty za desítky milionů korun. Antimonopolní úřad prověřuje hned několik jeho zakázek. Dostat je může jak za dělení zakázek při mistrovství světa v roce 2009, tak i za zrušení výběrového řízení na rekonstrukci Soukenného náměstí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Riky

Děkuji panu Korytářovi za to, že se v Liberci utratí

o stovky milionů korun méně. Zaměstnanci libereckých stavebních firem a těch dalších na ně navázaných nebo z útrat jejich zaměstnanců žijících se mnou určitě souhlasí. Prostě denně vynechají večeři na počest jednoho závistivého trumbelínka.

0/0
10.5.2011 16:25

kobrik

článek

Já jsem si říkal, že tenhle článek nemohl napsat ŠEBELKA, když tam není vychvalovanej Korytář a jeho čmeláčí bratrstvo.. To bude nějaká bomba až zas něco napíše... ;-D

0/0
6.5.2011 19:19

klof

Dramatická opatření

Museli bychom přistoupit k extrémním opatřením," uvedl náměstek pro ekonomiku Jiří Šolc. Zdroj: liberec.idnes.cz

To by mě zajímalo, co jsou ty "dramatická opatření", kterými pan Šolc hrozí. Že by se muselo v u nás v Liberci na radnici přestat krást? To ne, takhle dramatický to asi nebude. V nejhorším se pár zasloužilých městských úředníků přesune do jiných městských a krajských organizací, aby se "ušetřilo".

0/0
6.5.2011 15:04

zetkaa

Účet ua Korytářovo zviditelnění

... bude obrovský. Pokud ÚHOS bude protahovat vydání rozhodnutí ve věci veřejných zakázek na rekonstrukci Městských lázní a dostavbu bazénu, tak Liberec s největší pravděpodobností přijde o dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, tj. řádově o 400 mil. Kč. Tolik bude činit účet za Korytářovo "mediální zviditelnění" a snahu odvrátit odvolání z funkce primátora města!

Co se týče pokut za "dělení zakázek" před MS v lyžování, zřejmě nějaká pokuta padne (ve srovnání s výše uvedeným problémem bude však relativně zanedbatelná). Problém byl hlavně v podmínkách a časových souvislostech čerpání dotace z MŠMT i lhůtách veřejných soutěží. Hrozilo totiž, že při "standardním" postupu nebudou stavby realizovány včas či vůbec a z MS by se stala velká mezinárodní blamáž.

0/0
6.5.2011 14:00

ramese

Re: Účet ua Korytářovo zviditelnění

A proc by to mel platit obcan liberce, kdyz to zavinil nejaky urednik v cele s Kittnerem na radnici? Nekdo s tim pocital ze ze "on" pokud k nejake pokute dojde platit nebude ale zaplati se z rozpoctu meste , ale nebude postihnuty konkretni clovek! Take bych chtel mit takovou moc a vyhody.. kdyz neco rozhodnu a je to v rozporu s legislativou a pravni normou, fer hrou  a pak se na to prijde tak mi vlastne nic nehrozi.. tak to tu chodi! A to tu..cne cu..ne tam sedi dal jako zastupitel! :-/

0/0
6.5.2011 14:30

klof

Re: Účet ua Korytářovo zviditelnění

Jde také o smysl těchto akcí. Městské lázně chátrají už úspěšně cca 30 let a pokud budou ještě pár let chátrat, nic tragického se nestane. O dostavbě bazénu ani nemluvím, vím , že se uměle vytvářela jakási studie o potřebnosti výcvikového bazénu pro Liberec, hned vedle stávajícího plaveckého bazénu. Naprosto tragické místo (spodní voda, potok, málo elektriky, málo parkovacích míst atd.) a naprosto zbytečná stavba, opět. Na co brát dotace, když to není akutně potřeba? Vždyť z dotací se to nepostaví a Liberec není v takové pozici, že by mohl rozhazovat. A dělení zakázek před MS? Ano když se kácí les, lítají třísky. Tak se omlouvají bohužel ty největší rozkrádačky. Jak říká klasik - Nebyl čas ptát se, kdo je kdo :-DD  Hlavně že se mažou kapsy...

0/0
6.5.2011 15:21

Klokan s tyčí

Re: Účet ua Korytářovo zviditelnění

Bazén je problém, protože chybí pro výcvik plavání ve školách poté, co byl zavřen bazén na Františkově. Ovšem stavět ho vedel stávajícího mi taky rozumné nepřipadá. Lázně nechátrají, jsou zakonzervované - mají novou střechu. Když se na ně teď 15 let nesáhne, nic se jim nestane.

0/0
6.5.2011 21:20

Muf007

Re: Účet ua Korytářovo zviditelnění

A to je právě ono. Pokud se nepletu město nikdy nepředložilo rozpočet kolik by stála rekonstrukce bazénu na Františkově !! Vždy jen Kitnerovými slovy říkalo, že je to dražší :-/. Ale dá se tomu věřit? Budova stojí, tedy o výdaj méně. Vana bazénu také existuje a i kdyby se opravovala bude to za méně než nová. A technologie úpravy vody? Že by vyšla na Franťáku na 100 mega? No, možná tak při zdejším omezení firem do výbrka a ceně o 12% vyšší než je v místě a čase obvyklém, jak to známe třeba ze špitálu ;-) tak to potom ano. Prostě NĚVĚŘÍM, že oprava bazénu může stát více než novostavba, zvláště v místě tak špatném jako má stát.

0/0
7.5.2011 7:12

Hrombuch

Re: Účet ua Korytářovo zviditelnění

Regionální rada je zodpovědná za čerpání peněz v oblasti Severovýchod, odpovědnost žadatelů je na stejné úrovni, pokud si uvědomují, že celý systém Evropských dotací podléhá přísným pravidlům a zákonům. Monitorovací výbory Regionální rady se mj. řídí etickým kodexem, který upravuje základní otázky střetu zájmů, poskytování informací, přijímání darů a výhod nebo oznamování nepřípustné činnosti. Je téměř vyloučené, aby Regionální rada zrušila dotaci na základě přezkoumání zakázek ÚHOS, pokud samozřejmě budou v pořádku. Pokud ne věřím, že se stihne výběrové řízení a investice se posunou. Myslím si, že Liberec si další ostudu nemůže dovolit a Regionální rada by naopak měla chválit za odpovědný přístup k Evropským dotacím. Pokud nějaká pokuta padne v souvislosti s MS v lyžování, jistě budou zjištěni viníci, podle programového prohlášení menšinové koalice, kde se mj. říká: Detailně přezkoumáme hlavní kauzy z minulosti, podezřelé z ovlivnění klientelismem či korupcí, např. MS 2009 v lyžování.

0/0
6.5.2011 18:39

t0taldave

pokuta

no lepsi by bylo kdyby pokuta hrozila tomu kdo ty zakazky zmanipuloval. Ale to se u nas stat nemuze. U nas to zaplati zase danovi poplatnici a s usmevem se jede dal.

0/0
6.5.2011 9:28

ramese

Re: pokuta

tak tak , hlavne se ze preci zviditelnil Korytar.. ten za to preci muze! Kittner a spol jsou vlastne svati!

0/0
6.5.2011 14:31Najdete na iDNES.cz