Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kraj chce zlikvidovat českolipské gymnázium, rozhodnout se má za týden

Pracovní komise pro optimalizaci středního školství v Libereckém kraji doporučila snížit počet tříd gymnázia v České Lípě. To je ale pro školu likvidační a místo ušetření peněz to znamená zvýšené náklady. Doporučení komise uniklo ze zatím tajných materiálů, o nichž má zastupitelstvo hlasovat 31. května.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ftdolton

Njn,

irxx a petr2212 mají hodně pravdy. Jen by se snad dalo dodat, že zásadní problém ve středním (a dnes se ukazuje, že i ve vysokém) školství způsobují soukromé subjekty. Zejména svým počtem a tím, že čerpají normativy stejně jako státní, v praxi obecní (ZŠ) a krajské (SŠ) školy. Ruku v ruce s tím jde i "kvalita" vzdělání (maturita pro kde koho za peníze) a oborové zaměření (základy podnikání, asistentka podnikatele ...). Soukromé školy by měly být jen doplňkem systému obec - kraj - stát.

Druhým problémem jsou víceletá (osmiletá) gymnázia, která odebírají děti druhým stupňům základních škol. Přičemž by mělo jít o výběrové školy a nikoliv, že poberou např. 90% dostupných dětí v místě a ročníku.

0/0
26.5.2011 7:32

irxx

příčina?

když vláda této země nedělá nic pro to, aby vybrala daně, když pouze škrtá, což v konečném důsledku znamená nenaplněnou státní kasu a odebírání peněz krajům, není se co divit, že kraje musí šetřit. A bude hůř.;-€

0/0
25.5.2011 22:22

Šihi

GyTu

Gymnázium Turnov - 8 tříd osmileté, 4 třídy čtyřleté, školní kuchyně a funguje dokonale. Proč by Českolipské nemělo dostatek peněz???

jen příklad...

0/0
24.5.2011 23:09

petr2212

je to potřeba !

Ano vzdělanost umírá (jak je napsáno na jednom transparentu) ale to hlavně díky tomu, že je takový přetlak středního školství, že se k maturitě dostane každý blbec a hlavně kvůli "výsledkům" pro školu ji taky každý blbec udělá - dokud nebude totální přetlak žádostí a tudíž se bude vybírat jen ten nejlepší - naše školství půjde ko kytek

0/0
24.5.2011 13:46Najdete na iDNES.cz