Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Příklad z Temelína povzbudil plány na zásobování Liberce polským teplem

Domácnosti na Liberecku by mohla zásobovat teplem elektrárna v polském Turówě. Obecně prospěšná společnost Trojzemí, která o to usiluje, již zadala vypracování podrobné ekonomické a ekologické analýzy. Nynější obdobné jednání mezi Temelínem a Českými Budějovicemi ukazuje, že nemusí jít utopii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zetkaa

Lze Polákům věřit?

Z čistě technického pohledu je to správné řešení. Zásoby lignitu na polské straně jsou poměrně značné a je lepší odpadní teplo z výroby elektřiny využít, než ho pouštět do vzduchu.

Ale z geopolitického hlediska je to projekt velmi rizikový. Máme bohužel zkušenosti s chováním polských "partnerů" ve věci výstavby nové komunikace z Hrádku přes Porajów do Žitavy. Tam se Poláci uchylovali k metodám sprostého vydírání a přestože měla být komunikace dávno hotová, dosud ještě není. Co se stane, když jednoho dne řeknou: "Buď zaplatíte o 20, 30, 50... % víc za GJ tepla, nebo vás odpojíme" ? Držet "studené zálohy" alternativních zdrojů tepla je z důvodu neúměrných nákladů nereálné. Kdo bude garantovat, že smlouvy o dodávkách tepla za dohodnuté ceny budou dodrženy? !!

0/0
26.5.2011 10:54

mobidik

Omlouvám se, zda jsem neudělal reklamu SW produktu. Oprava

Z čeho se to má zaplatit? Byla taková hra, jmenovala se Diktátor, to jste byl ve hře vy a rozhodoval jste, jak řídit stát, aby se nikdo nebouřil. Když jste přidal rolníkům, dělníků, úředníkům, začalo se bouřit vojsko, policie, osobní garda. Musel jste hledat odbyt pro výrobky za rozumné ceny, každá chyba se vrátila, rozhodila systém. Byla to výborná hra, učila ekonomy. Nyní ji asi z vlády nikdo nehrál! Hra byla z 80. let minulého století! Některé IS z těchto let, třeba i 70. v některých firmách nakupuje management i nyní.

0/0
25.5.2011 17:00

mobidik

O kolik stoupnou výdělky? Vše jde nahoru s cenou!

Z čeho se to má zaplatit? Byla taková hra, jmenovala se Diktátor, to jste byl ve hře vy a rozhodoval jste, jak řídit stát, aby se nikdo nebouřil. Když jste přidal rolníkům, dělníků, úředníkům, začalo se bouřit vojsko, policie, osobní garda. Musel jste hledat odbyt pro výrobky za rozumné ceny, každá chyba se vrátila, rozhodila systém. Byla to výborná hra, učila ekonomy. Nyní ji asi z vlády nikdo nehrál! Hra byla z 80. let minulého století! Některé IS z těchto let, třeba i 70. v některých firmách nakupuje management i nyní, např. MFG-PRO. To je také z minulého století, zastaralé, no někde i nakoupené.

0/0
25.5.2011 16:59Najdete na iDNES.cz