Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Umělci kritizovali korupci v Liberci, tiskli bankovky se jménem Syneru

Korumpujete liberecké politiky a vaše peníze jsou špinavé. Touto ostrou kritikou se ve středu večer opřela do stavební firmy Syner umělecká skupina Guma Guar, která se představila v liberecké galerii 3x3 v prostorách Malého divadla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

gustik61

Ubožáčci!

Jste hnusně trapní! Myslím tim Klofa,Ramese a jim podobní žvanilové.Spolek Gumy Guara,Lipo a Kraus jistě dostali dobře zaplaceno z bolševické mafiánské kapsy aby ten svůj rypák s Pražského hnoje přeorientovaly ještě na nezkažený Liberec.A Klofáčku ten tvůj zázračný Teplický Kubera,nic nedělající také nic nemůže zkazit at si tam klidně zůstane 50let.Taky tam chcíp pes,k dynamicky rozvíjejícímu Libereci nesahají Teplice ani po kotníky.A Ramese ty ubožáčku který bysi chtěl odkrýt smradlavý potok zanesený fekáliema pod soukeným náměstím.Na to může přijít jen hodně otrlý blb ze sennou rýmou.A takový oslové jako jste vy dva si vůbec neberte do huby ODS a Syner ti v Libereci pro občany něco vytvořily a něco udělali.Hodnotit můžou až příští generace.Ti vaši oblíbenci ze čmeláku a změny Korytář, Baxa a další neschnopní ubožáčci.Konečně dopolitikařili a dointrikovali!. A jak říká Kubera čest práci a rukám klid!

+3/0
8.6.2011 16:16

davidsson

My jsme táák rádi

"Umělci" z Prahy nám to sem na venkov přišli ukázat, ti jsou tak hodní

+1/0
4.6.2011 13:35

davidsson

Re: My jsme táák rádi

Ještě že se nemusíme stydět a máme taky "umělce"! Je to přeci světoznámý raper Lipo! No nezlobte se, ale pokud bych chtěl někoho v liberci označit za umělce, byl by to třeba Anatolij Orel, ale tohle?

0/0
4.6.2011 13:41

Nalim2

Cha,cha.

Umělci? Umělec byl Werich, Kopecký nebo je Donutil atd.Ale tohle jsou šašci a je až dojemná to starost o ně od pisálků.

+1/0
3.6.2011 16:02

kudrát

Malé zpoždění

Říká se, že koho chtějí bohové zničit, toho připraví o rozum. Zdá se, že v politice to neplatí. Ti bez rozumu jsou prostě nezničitelní.

Pečlivě sleduji události kolem korupce v Liberci, jejímž symbolem se stal nebohý Syner. Kdy už konečně všichni ti svatí bojovníci pochopí, že se se svoji kritikou opozdili nejméně o 15 let ?   Že je docela dobře možné, že radnice kdysi malé firmě pomohla k rozjezdu (a která radnice se brání podpoře podnikání?), ale dnes je Syner vážená velká firma, která už dávno vyrrostla ze svých dětských střevíčků a už dávno nemá zapotřebí korumpovat - a malé ryby z liberecké radnice už vůbec ne. Račte se podívat, kde má dnes Syner své hlavní aktivity

 Považuji za poněkud nerozumné (všimněte si, jak jsem tolerantní) vyhánět z Liberce firmu, která nejen že platí do městské kasy zajímavou sumičku, ale její nadace rozdělují hromady peněz i materiálních pomocí.  Nebo to snad není pravda?

+1/0
3.6.2011 14:23

JP007

Re: Malé zpoždění

Není. Zjisti si něco o rozpočtovém určení daně z příjmů právnických osob, DPH a daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti. Třeba pak pochopíš...

0/0
3.6.2011 14:55

meeddaa

Re: Malé zpoždění

Ano, do městské kasy platí zajímavou sumičku, ještě zajímavější je ale sumička, která tam bude ještě nějakých 20 let chybět. A to vše po vládě ODS (+ČSSD) v LB za poslední léta. Připomínat fakt, že právě tihle vládci šli Syneru na ruku, je myslím zbytečné.

0/0
3.6.2011 15:06

klof

Re: Malé zpoždění

Tak jestli to myslíte ironicky, tak dobrý. Jinak jste úplně mimo. Právě ty tzv. dětské střevíčky, to bylo možná ještě relativně vše v pořádku. Myslím tím stavbu LŠU v Liberci. Potom to začalo. Justiční palác, nemocnice (hlavně ty nedostavěné trosky na Kunratické, které byly několikrát předražené), domov důchodců Františkov atd. Hlavní ekonom Syneru do městského zastupitelstva (1998) potom odvolání primátora (Ježek) a dosazení Kittnera(1999). Potom masakr. Firma investorsko inženýrská (vlastník Syner) skoupila od města za pakatel pozemky a vznikly "průmyslové zóny". Pozemky prodány investorům za luxusní ceny a dodavatele staveb na zónách opět vybírala Investorsko inženýrská (Syner). Cokoliv se ve městě prodávalo, vždy u toho byl Syner (p. Syrovátko). Kupuješ od města pozemek v hodnotě 10mega? Město ti ho prodá za 5 mega a zbylých 5 jde na hokej (Bílý tygři - Syner). Chceš pronajmout pozemky na Ještědu (firma Snowhill), vše se vyřizovalo přímo na Paláci Syner.

0/0
3.6.2011 15:11

klof

Re: Malé zpoždění

No, a firma Snowhill se pak na rok objevila mezi velkými sponzory Bílých tygrů. Je pravda, že majitel Snowhillu se chvíli cukal, ale nakonec to vzdal a šel cestou nejmenšího odporu. A takhle to šlo v Liberci v podstatě 12 let. Poslední zlatá rána bylo mistrovství světa v klasickém lyžování. Výsledek je - vydrancovaný Liberec. Předluženo, nejsou peníze na nic. Jen na nutný počet úředníků. Poslední záchvěvy - oprava lázní a přístavba bazénu. Bohužel zrůdnosti, které si stará garnitura nakonec asi protlačí. Jinak mě docela rozesmála ta poznámka o nadacích a darech. Ano, paní Syrovátková s paní Urbanovou mají hračku, aby se nenudili, ale o skutečné pomoci to opravdu není. Ale vzhledem k tomu, že místní televize Igenus(Syner) a místní plátek (Syner) jsou na té správné straně barikády, vypadá to, že by dámy fakt rozdaly :-DD

0/0
3.6.2011 15:23

zetkaa

Re: Malé zpoždění

Co je na rekonstrukci lázní a přístavbě bazénu zrůdného? Lázně jsou v katastrofálním stavu, takže je přes neustálé nabízení k prodeji a dalšímu využití nikdo nechtěl. Myšlenka přestěhovat do lázní Oblastní galerii, která má zázemí v Liebigově "zámečku" (dnes pro účely galerie nedostatečném a ve špatném technickém stavu) je dobrá - zabijí se dvě mouchy jednou ranou a s 85% dotací z EU. Sousedství galerie a muzea v turisticky atraktivní zóně Liberce také přinese své efekty.

Co se týče přístavby bazénu, ta se realizuje hlavně kvůli potřebě výuky plavání na školách a v tom nevidím žádný problém. Takže jaké zrůdnosti???

+1/0
4.6.2011 12:19

klof

Re: Malé zpoždění

V této době, kdy Liberec nemá ani na výplaty úředníkům, je to naprosto zbytečné. Lázně rozhodně nejsou v katastrofálním stavu, opravila se střecha, takže už tam neteče. V tomto stavu vydrží další řadu let. A bazén? Na co výcvikový bazén? Stávající bazén je naprosto dostačující.  A kdyby ne, je tady ještě bazén na Františkově, jehož rekonstrukce by rozhodně nestála 100mega. A dotace 85% z EU? A co těch 15%? To je taky pěkná řádka milionů. A město na to nemá.

0/0
4.6.2011 15:50

zetkaa

Re: Malé zpoždění

Kdo nechce slyšet, ten neslyší (ani nevidí). Částka 1,2 mld Kč na realizaci projektů IPRM v tomto programovacím období EU už se v budoucnu opakovat nebude a město samo na financování těchto investic bez dotací hodně dlouho mít nebude. Co navrhujete Vy? Vrátit dotace a nechat lázně chátrat a výukový bazén nestavět? Pokud byste seděl na radnici a takto rozhodl, vyhážou Vás občané z oken! ;-€

+1/0
4.6.2011 16:10

klof

Re: Malé zpoždění

Ano, kdybych seděl na radnici já, opravdu by se z toho nic nedělalo. Rozhodně si nemyslím, že by mě rozlícení občané vyhodili z okna. Korytáře také nikdo nevyhazoval z okna, když se snažil ty stavby zastavit. Co se týká dotací EU, je to cesta do pekel. Například v Irsku před pěti lety každý chválil dotační programy EU, stavěly se úplně nesmyslné věci (totálně předražené a zbytečné, ale byly na to ty dotace...). Několikrát změnili celé uspořádání místních krajů, aby dosáhli na co největší objem dotací. A co mají teď? Ono totiž těch 15% doplatku (a to si myslím, že to je ve skutečnosti mnohem víc) k těm dotacím je pořád ještě velká hromada peněz a ta teď Irsku chybí. Naopak pozitivní příklad může Liberec vidět třeba v Teplicích. Žádné dotace z EU, žádné sportovní kluby vydržované městem, žádné stavební firmy vysávající město atd. A primátor Kubera? Je tam třetí nebo čtvrté volební období, popularita maximální.

0/0
4.6.2011 22:07

zetkaa

Re: Malé zpoždění

Jinak dotace z EU mají účelové určení, nelze je převést na platy úředníků či splácení dluhů. Prostě by o ně město defintivně přišlo. A co se týče bazénu na Františkově, zkuste si zjistit fakta a pak nebudete plácat nesmysly. A z čeho byste chtěl financovat nutnou rekonstrukci a dostavbu stávajícího objektu Oblastní galerie, notabene při nutnosti zachování provozu. Všeználci jako Vy patří do Slunečního města, ne do reality současného Liberce! :-/

+1/0
4.6.2011 16:16

ramese

Re: Malé zpoždění

ono snad nejde o tom "opravit" lazne a bazen. Lazne ten skvost to potrebuje vic jak sul a bazen? tam jsem na pochybach, ale dejme tomu .. jde si myslim o to KDO bude ty dve budovy za ty supr penize opravovat. SYNER kde nitky vedou az na radnici. To si myslim vadi lidem nejvice! To ze nekdo za minuleho vedeni dovede mesto do takoveho zadluzeni a klidne se lidem smeje do kapsy a je beztrestnej a po volbach se odstrani nekdo kdo chtel treba at se rika co chce, hrabat pro sebe .. je to jedno .. jde o to, ze lide voli a diky volbam se ti pohlavari z mist odstrani a diky tomu ze si to tam uvari sesadi zvolene a dnes tam sedi opet stejni a budou vysavat liberec dal.. Libeec je myslim si krasne mesto , ale dnes je to sama dlazba, zadny zeleny pruh. nikde nic. Napr u noveho tesca, se mohl treba nechat odkryty harcovsky potok, ktery by to tam treba osvezil.. zadna zeleni nic!vedro, vedro a v zime brecka ktera se tam drzi a a po kotniky slaneho svinstva!synar a kittner pryc!

0/0
4.6.2011 20:14

kobrik

Re: Malé zpoždění

Hlavně, že váš supr čupr korytář pozastavil opravu soukeného náměstí !

+1/0
5.6.2011 22:34

klof

Re: Malé zpoždění

Dotace převést na platy úředníků? Proboha, vy děláte na magistrátu??

+1/0
4.6.2011 22:09

JanWerich

Urááááááááááá....

Ještěže máme ty "umělce" z Prahy! Oni nám vždy řeknou, co máme dělat! Oni všechno hned vědí lépe a z nadhledu! Třeba pan Kraus! Nejdřív podkuřuje Paroubkovi, teď se vrhnul v reklamě na Matonni i ve svém připitomnělém pořadu na zelené...

+1/0
3.6.2011 13:58

vths111

fajn výrok

Podle primátorky Liberce Martiny Rosenbergové by měli umělci přijít s důkazy. "Doporučila bych umělcům, že jestli si myslí, že tu je korupce, ať předloží důkazy nebo podají trestní oznámení," vzkázala.

Hezké prohlášení od členky strany, která měla v předvolebním programu boj proti korupci. Takže korupce v Liberci najednou není?

0/0
3.6.2011 13:05

JP007

Re: fajn výrok

Není! A kdo chce tvrdit něco jiného, s tím zatočíme!

0/0
3.6.2011 14:56

meeddaa

Re: fajn výrok

Ťuk na hlavičku hřebíku. Ale co byste po paní primátorce chtěl, když ani není schopná zveřejnit relevantní životopis, o ochotě byť jen přiznat na přímý dotaz svůj úmysl kandidovat na primátorku nemluvě...

0/0
3.6.2011 15:03

Guarana12

Lidé v Liberci jsou pasivní ?

Jiná možnost, proč je tady nikdo nepodpořil, Gumy, Guary a čmeláky nenapadá? 8-o

0/0
3.6.2011 12:39

srandickyhha

souhlas

R^,přesně. souhlasím. a je to unavující. Demonstrace,kde lidi neví,proč vůbec stojí jsou k ničemu s směšné. Zbytečně překáží  před radnicí.

+1/0
3.6.2011 12:11

pescha

Re: souhlas

ano, zbytečně překáží stavbě nového obchodního centra, pryč s nima!

0/0
3.6.2011 16:07

kobrik

Re: souhlas

Začni už konečně normálně myslet!! Korytář ti už pěkně zničil mozek koukám.. Kde by se asi stavělo obchodní centrum teď?? Jděte si radši vysázet pár stromků na Ještěd ať Vás ta závist na chvilku přejde..

+1/0
3.6.2011 17:46

elaine

Nedělejte směšná gesta

a konejte. Pokud máte důkazy o korupci, podejte trestní oznámení. Jinak je vaše aktivita jen plácnutím do vody. Nebo  planým rozfoukáváním papíru.

0/0
3.6.2011 11:58

meeddaa

Re: Nedělejte směšná gesta

Vy jste asi nikdy trestní oznámení nepodával(a), že? Jestli si myslíte, že současné formy korupce někdo vůbec chce do hloubky vyšetřovat, tak si to myslete. Co mám já zkušenosti s vyšetřováním ekonomické tr. činnosti, tak se policajti moc nesnažej, a to jsem hodně diplomatickej. Navíc dnešní korupce je kolikrát v souladu se zákony nebo na jejich hraně, takže já zas považuju za výkřiky a směšná gesta výroky typu "podejte trestní oznámení".

0/0
3.6.2011 12:33Najdete na iDNES.cz