Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Studenti architektury představili vizi Liberce, chtějí parky a bulvár

Studenti liberecké architektury představili možnou budoucí podobu krajského města, kterou rozpracovali ve svých semestrálních projektech. Většina z nich chce do města zakomponovat více zelených ploch a zklidnit dopravu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Norkey

ehm

Nějak mi v článku chybí zmínka o řešení daleko závažnějších problémů. Zejména přesun Univerzity a Nemocnice mimo centrum města by měl v každém případě být prioritou! To by si mohli na TUL vyřešit jako první, koneckonců, dotýká se jich to. Anebo ta nová obluda nad tenisovými kurty, na co pak ta fakulta je, když nejsou schopni dát tomu svému projektu atraktivní vizáž ani to umístit do vhodné lokality.. Utopické plány jsou super, taky si rád představuju že má Libe kompletní městský okruh ( sudetská dálnice pod ještědem + 'alpské' tunely na úbočí jizerek :) nebo železniční koridor na Prahu, Vratislav, Vídeň a Berlín) ale taková přání se plní jen málokdy. ;-(

0/0
14.6.2011 20:05

zetkaa

Re: ehm

TUL si neustále drží rezervní plochy pro rozvoj v Harcově (pod heslem "co je doma, to se počítá"). Jedna z dobrých možností je využít pozemky po bývalé Textilaně, jsou však soukromé (v rukou developerské firmy) a zatíženy poměrně značným břemenem kupní ceny (přeprodány po dražbě Textilany a následné asanace). Developer už pochopil, že další obchodní centrum už se tu neuživí, tak se je snaží zpeněžit jinak (nápad s bytovou výstavbou v této lokalitě příliš šťastný nebyl, takže by možná prodej pozemků TUL nebo směnu za jiné pozemky přivítal).

Co se týče přesunu nemocnice, to bude v dnešní ekonomické situaci skutečně běh na dlouhou trať. "Sudetská dálnice" už nebude, částečně ji nahradí obvodová městská komunikace, spojující Svárovskou křižovatku, zónu Sever, letiště, Františkov, zónu Jih a Doubí.

0/0
15.6.2011 10:48

Norkey

Re: ehm

já vím, alespoň tak jsem to zběžně zahlédl v připravovaném ÚP, který mimochodem jinak není špatný.. byla to jen 'vize nezatížená realitou' nebo jak se to popisuje v článku. :-P

0/0
15.6.2011 18:43

pescha

Kde to je?

Kam se mohu přijít podívat na tyto semestrální práce studentů?? díky

0/0
14.6.2011 12:30

FerdaMravenecaBroukPytlik

Parky a bulvár

Parky a bulvár jsou krásná věc. Na jejich výstavbu si určitě někdo vybrečí dotace. Ale co potom s tím listím ze stromů? Co s odpadky, když se ve městech ve velkém zrušily odpadkové koše? Budou v budoucnu i peníze na údržbu?

0/0
14.6.2011 12:18Najdete na iDNES.cz