Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Chráněné území Kokořínska se rozšíří, vzdorují poslední dvě vesnice

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa podpořil rozšíření Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko. Ta se má rozrůst o téměř 140 kilometrů čtverečních. Proti jsou už jen obce Jestřebí a Zahrádky. Chalupa v pondělí Kokořínsko navštívil a s místními starosty o plánovaném rozšíření mluvil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Profesionální neúplatný diskutér

Nátlaková terorizující lobby s názvem "Ochranáři"

Jdou přesně podle svých ekofašistických příruček, zlikvidovat civilizaci všude, kde je to jen možné, nyní pod pláštěm zelené ideologie.

0/0
25.6.2011 10:11

slavos11

Jestli mohu radit starostům dosud vzdorujících obcí,

nikdy nedovolte, aby chráněná oblast pronikla do intravilánu obce, nebo si pak nepostavíte v obci již ani králikárnu. Nepřinese Vám to žádné peníze, žádné dotace, jak se někdo domnívá, pouze starosti se zvýšenou byrokracií ochranářů, která Vám ihned začne nařizovat, protože může. Nechte všechny pseudoochranáře za hranicí obce a máte klid. Tato rada je zdarma a dobře míněná, obyvatelé Vaší obce Vám nakonec poděkují.

0/0
21.6.2011 15:07

HuLarus

Re: Jestli mohu radit starostům dosud vzdorujících obcí,

Podle měřítka většiny lidí tady jsem ekoterorista, ale s tímhle souhlasím. Nechápu, proč se do CHKO zahrnují i intravilány obcí. Pokud se nejedná o nějaký zázrak tradiční architektury, tak to nemá smysl. Souhlasil bych s nějakým kompromisem v podobě obecných pravidel (výška domů, odpady, vytápění, vesměs beztak už tohle je v územních plánech), ale chtít po lidech při stavbách papír navíc, když často není co chránit, je zbytečné. Když se obce zahrnují do CHKO, měly by z toho něco mít, ne jen obecné řeči, že jim to zvýší cestovní ruch.

Zajímaly by mě detaily, na jih od Mimoně celkem není co chránit, s výjimkou nejbližšího okolí Ploučnice.

0/0
22.6.2011 13:32

Saša

To je tragédie.

Na život v obcích to má podobně devastující účinek jako poddolování.

Bez souhlasu ochranářů si pak nesmí ani uprdnout, aby nezvýšili v místě hlukovou hladinu a nevypouštěli skleníkový plyn metan.

+1/0
21.6.2011 13:05

braunopes

Obyvatelé Jestřebí proti chráněnému území?

Bydlím v Jestřebí a nejsem proti, naopak souhlasím s rozšířením chráněného území všemi deseti.  Zřejmě jsou zde opět něčí vyšší zájmy - louky a pastviny, které se výborně hodí na stavební parcely. Že se zde však vyskytuje např. rosnatka okrouhlolistá, plavuň vidlačka, lýkovec, některé druhy orchidejí a o živošné sféře nemluvě (jeřáb popelavý), je zřejmě podřadné a hlavně nevýnosné. A co se spodní vody týče, věřím, že kdybychom přiškrtili byrokracii kohoutek, našlo by se jistě nějaké lukrativní řešení ve prospěch všech a ne ve prospěch jedince, jak tomu povětšinou bývá.

0/0
21.6.2011 10:59

astrudina

Re: Obyvatelé Jestřebí proti chráněnému území?

plavuň vidlačka a lýkovec;-D;-D;-D

no jasně, co jsou nějaká práva člověka proti právu plavuně na existenci!

0/0
22.6.2011 8:36

Paa1

Ven

To je sice fajn, že se rozšíří chráněné území, ale proč už dávno Chalupa nerezignoval kvůli té skvělé investici na Praze 6, která nás stála stamiliony?

0/0
21.6.2011 8:06Najdete na iDNES.cz