Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Spor o dům se táhne léta. Zda jde o omyl či úmysl úředníka, se neví

Ani úterní veřejné projednávání s lidmi žádný posun nepřineslo. Obyvatelé liberecké Svojsíkovy ulice chtějí v místech, kde bydlí, zachovat park. Investor tam však chce stavět novou bytovku. Projednávání toho, zda obytný dům vyroste, se táhne již téměř jedenáct let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zelenej Raul

...

Teď už je mi úplně jasné, proč někdo v loni skácel tu starou vrbu, přestože měla po vichřici zlomenou jen jednu menší větev... Stoletý strom by byl evidentně jednou z překážek případné stavby toho hnusu z vizualizace! ;-€

0/0
13.7.2011 11:08

peta_lbc

Re: ...

Myslím, že se mýlíte. Dům by měl být postaven nikoli v parku s Koláčkovou sochou matky a dítěte, kde v rohu rostla smuteční vrba. Ale na sousedním pozemku, v zatáčce, na bývalém písčitém hřišti. Svého času vybaveném brankami a sítěmi z pletiva proti vlétání míčů na pozemky sousedního domu (tehdy majetku dobře postaveného příslušníka VB). Dnes jde jen o zanedbaný plácek bez jakého koliv vybavení a myslím i užitku. Tento pozemek není na rozdíl od sousedního parku zvýšen zavážkou a leží na dně původního údolí. Také je z jedné strany garážemi. Tuto lokalitu znám a rozhodně nejde o místo, které by nemohlo být zastavěno. Osobně to chápu jen jako sousedský spor a odpor tamních proti něčemu novému. Protože v těsné blízkosti pozemku jsou dva rozlehlé parky (U Jelena a U dolních kasáren), takže nikdo nemůže tvrdit, že místní nemají prostor na relax a děti možnost jít se proběhnout.

+2/0
13.7.2011 14:27

koumacisko

Re: ...

chapu tedy dobre, ze investagativni novinarska veska

nezvladla v te omalovance vybarvit spravne policko (uz podle te vizosky

to je trochu jinde) a vybarvila park, aby to udelalo joo dojem?

0/0
13.7.2011 17:52

Muf007

Re: ...

Ano, obrázek je špatný. Co vím já, tak jde o plac v ďolíku a v zatáčce na křižovatce ul. Svojsíkova a bezejmenné spojky k ul. Holého (vedle c.p. 24.) Tedy MEZI parky vojenským a jelenovým viz www.mapy.cz#x=15.066764&y=50.778924&z=16&d=stre_101172_0_1&t=s&q=liberec%2C%20svojs%C3%ADkova&qp=9.796871_48.124681_18.447033_51.341750_6  Stavbou domů by neměly být parky vůbec dotčeny. Když si vzpomenu např. na výstavbu nedalekých domovů důchodců (pečovateláků) na Borovém vrchu, které ubraly zeleň a zahustili výstavbu lokality, přijde mi to tady jako naprosto analogická situace. Tady jde navíc o snadno nahraditelný plácek mezi parky. Přikláním se k předřečníkovi, že jde hlavně o spor místních garážníků, kteří nechtějí mít nic před svými garage, O děti a jejich vyžití tady rozhodně nejde, o tom žádná. Stačí si najít starší články v novinách z před pár let, kde to přímo zaznívá. Všichni se "děsně" bojí, že se jim zhorší přístup a přibudou noví sousedé. :-(

+2/0
14.7.2011 7:19

Zelenej Raul

Re: ...

To je pak ale jiná, díky za informaci.

"Hřiště" teď využívají jen smažky a občas si sem nějaký ten bezdomovec přitáhne svých pár švestek. Nicméně bych si uměl představit jiné využití než postavení několikapatrového domu.

+1/0
14.7.2011 9:28Najdete na iDNES.cz