Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Koupalištím v Liberci hrozí konec. Od města dostala méně peněz

Ve stotisícovém Liberci mají lidé možnost vykoupat se pouze na dvou koupalištích. A to na koupališti Vápenka v Hanychově a na koupališti Sluníčko ve Vratislavicích. Oběma teď hrozí konec. Město jim totiž zkrátilo dotace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ozolinsh

Jiný svět? Jiná země?

Ne jenom koupaliště v Jičíně. Ceny nejsou v eurech, ale v Kč. Co dodat??? Hlavně, že máme arénu a jiný předražený nesmysly... Doporučuju shlédnout i fotogalerii a radši neporovnávat.

http://www.sport-jicin.cz/knize/cenik.php

0/0
19.7.2011 13:13

Zelenej Raul

Město jim totiž zkrátilo dotace...

Proboha, je v této době vůbec nějaké "komerční" zařízení, které si na sebe v tomto dotacemi a pobídkami pokřiveném světě dovede vydělat ???

Mám dojem, že dnes už skoro nic nefunguje samostatně bez dotací a nalejvání peněz daňových poplatníků... Rv

+1/0
18.7.2011 10:16

Martinka139

Výměna sociálního zařízení

Zrovna jsem se vrátila z Vápenky a nestačím žasnout . Sice přibylo hodně dětských atrakcí, což je super. Ovšem vzhledem k tomu, že stojí na otevřeném sluníčku, děti si tam moc nepohrají - pálí je to při  dotyku. Taky už přes 15 let čekám, kdy někoho napadne vyměnit kompletní sociální zázemí na Vápence, je to opravdu děs a hrůza. Staré, protékající, smradlavé záchody - přesně takové si pamatuji z časů mého dětství na Vápence. Investice do bufíku byla dobrá služba, ale zejména pro majitele - má větší tržby. Pro lidi se moc nezměnilo - stále stejná dlouhá fronta u malého okénka, bez možnosti výběru.Chápu, že pan Skalník si vzal úvěr  - ale s rizikem ošklivého počasí a s nutností neustálých oprav a zvelebování koupaliště s dobou, stím musel přeci počítat. Nemůže teď brečet, že nemá peníze a nevyplácí se mu to. Já bych tam klidně zašla den co den v hezkém počasí - ale odrazují mě ty záchody, bufet a stravování (předražená obyčejná voda, stejně teplá, i když ji vytáhnou z lednice).

+1/0
17.7.2011 17:59

Norkey

řešení?

Přestat dotovat obě a zaměřit se na výstavbu moderního multifunkčního areálu který nabídne nejenom možnost koupání v létě, ale i třeba další kulturní program (v podobě open-air koncertů, divadla, cirkusů aj.). Mám dojem, že něco podobného bylo v plánu pro Lidové Sady (Lesní koupaliště), navíc dostupné tramvají, byť to naráželo na nedostatek kvalitní vody a odpor části politických představitelů města kolem toho lempla korytáře!!

+1/0
17.7.2011 14:04

pescha

Re: řešení?

zrovna za Korytáře se to projednávalo na veřejném projednávání územního plánu a až teď, za Duška..chci říct za Rosenbergové se to ani neobjevilo v IPRM..

+1/0
17.7.2011 21:48

Norkey

Re: řešení?

Zas tak do dění na radnici nevidím, zvláště poté, co jsem už dobrého půl roku ve své schránce nenalezl zpravodaj.. :( A kdo je u Koryta zase tolik neřeším, pokud se město rozvíjí správným směrem.. ale mám dojem že proti tomu, stejně jako proti dalším rozvojovým projektům, tady na starém městě protestovala ta korytářova přívrženkyně které v libe nikdo nemůže přijít na jméno, a kvůli které nakonec na radnici skončil (díkybohu).

0/0
18.7.2011 1:21

ftdolton

Mnoooo,

z textu článku tak nějak vyplývá, že ten pán je majitelem koupaliště. Tak ať podniká! Neviditelná ruka trhu si to přebere.

Město má vrážet peníze do svého, nikoliv do soukromého.

0/0
17.7.2011 13:39

Zůstaň nad věcí, baby

město totiž nutně potřebuje prachy jinam!

ale hlavně žě se zbavili Korytáře, ten to celé brzdil..ten kazil kšefty, ten zbržďoval a věčně komplikoval nerušené přelevání toků peněz ze státního do soukromého skrzevá radnici. ten tam je podivná loutka paní R a kardinál Richelieu v pozadí jménem Kitnner , Kíťa je zpět a kšefty mohou pokračovat dál. Ale hlavně že se sme zbavili Korytářea hlavně že necháme možná zavří koupaliště..stejně moc nenesou, SYNER už připravuje projekt na obří hyperpolyfunkční plavecké supercentrum jenom za 10 miliard :D Možná tu blábolím nesmysly ale vůbec bych se nediovil, kdyby s něčím takovým přišli, do měsíce.

0/0
17.7.2011 12:24

Reek1

Vítězí jablonecká přehrada

Souhlasim s příspěvkem podemnou. Jděte se kouknout jak má vypadat koupaliště do Mladé Boleslavi. Velký areál s nespočtem atrakcí a několika bazény. A to za vstup jako do těchto dvou koupališť, ne-li levnější. Jinak pokud si v létě vybírám koupaliště, vždy vítězí jablonecká přehrada (a to bydlím ve Vratislavicích). Posledni dobou je čistá a k zaplavení to nejlepší.

0/0
17.7.2011 11:22

Borovka2011

Liberec má podprůměrná koupaliště

Liberec má obě koupaliště naprosto podprůměrná a nelze se divit, že oba

provozovatelé leda tak spláčou na výdělkem, a to i když se počasí

vydaří. Lidé už dnes právem chtějí něco trochu jiného než smradlavé

záchody a popraskané betonové bazény jako je na obou koupalištích v

Liberci. Pak se Skalník nemůže divit, že na Vápenku chodí stále méně lidí, když služby jsou na úrovni roku 1995. A Vratislavice? Škoda mluvit: voda špinavá, záchody a zázemí příšerné.

0/0
17.7.2011 9:40

Borovka2011

Obě koupaliště mají velmi špatné služby

Město Liberec i oba provozovatelé by se měly vážně zamyslet. Spíš by to chtělo vybudovat (zrekonstruovat) jedno koupaliště tak, aby

to odpovídalo současným standardům a požadavkům na kvalitu. Jeďte se

podívat třeba do Boleslavi, jak má vypadat koupaliště 21. století.

+2/0
17.7.2011 9:39

Hrombuch

Re: Obě koupaliště mají velmi špatné služby

Ono stačí zajet cca 25 km do Železného Brodu a uvidíte jak mohou trávit volný čas v létě lidi ve 4tisícovém městečku. Průzračná voda, posekané trávníky, dlouhý tobogán, dětské brouzdaliště, WC a sprchy čisté a funkční. Dvě prodejní místa, desítky lehátek a laviček zdarma, vstupné 50 Kč, děti a důchodci 30 Kč. Velké parkoviště u areálu. Pár Liberečanů jsem tam již potkal a byli nadšeni.

+2/0
18.7.2011 8:08

Muf007

Re: Obě koupaliště mají velmi špatné služby

Tak tohle podepisuji. Na Vápenku by mě nedotáhli ani zadara. Z té mám husinu i po letech. A když čtu, že sociálky zůstaly pořád stejné, děkuji už nechci. Za to Brod nebo na druhé straně Bertsdorf v Německu, tam nemám líno zajet. Opravdu doporučuji provozovatelům inspirovat se.

+1/0
18.7.2011 11:49

Klokan s tyčí

Sluníčko

Až na Sluníčku bude kde odstavit kolo, abych se o něj nemusel bát, třeba se tam návštěvnost zvýší. Brečet o dotace umí každý, neodrazovat zákazníky nesmyslnými pravidly už jde hůř.

0/0
17.7.2011 8:38Najdete na iDNES.cz