Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Liberecký kraj zruší školám 2 200 míst, gymnázia musí zavřít ročníky

Liberecký kraj schválil plán na optimalizaci středních škol, který počítá s rozsáhlým rušením tříd a míst ve školách. Krajskou radu nezlomily ani velké protesty opozice a veřejnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

papazian

Kdo jinému jámu kope sám do ní padá!

Pan Drábek by chtěl kázat o vodě a zároveň si užívat vína pro sebe a svého syna. Bohužel takto to ale nepůjde. Populistické snižování daní pro velkokapitál (korporáty) má i svůj rub a uzavření prestižního gymnázia je jedním z projevů rakoviny rozkladu, kterou přinesla chybná makroekonimická politka, odmítání eura, kritizování všeho, co dělá EU a namyšlenost, že my jsme pupek světa, který bude všechny okolo poučovat, že funguje perpetum mobile - nízké mzdy a nízké daně a když už daně, tak jen vysoké DPH!

0/0
18.7.2011 10:02

Kokodák

správně, nač potřebují otroci v montovnách

vzdělání...

+1/0
17.7.2011 11:37

tonycze

Re: správně, nač potřebují otroci v montovnách

Nemáte tak docela pravdu. Oni potřebují vzdělání v oboru učebním, když mají pracovat "rukama". V žádném případě nepotřebují maturitu. Když se ale zeptáte na personálním ve firmách v liberecké prům. zóně, zjistíte, že většina dělníků má maturitu. To je neštěstí...

0/0
17.7.2011 15:28

tonycze

Správné rozhodnutí

Jen se mělo těch gymnázií zrušit víc. Je potřeba dostat děti k učebním oborům. Není možné, aby 80% populace mělo maturitu.

+1/0
17.7.2011 0:02

addalbert

Re: Správné rozhodnutí

Souhlas,současní maturanti mají školou vypěstované jen velké sebevědomí,ale jinak 80 % z nich jsou v práci nepoužitelní.

0/0
17.7.2011 7:18

BlackMax

Re: Správné rozhodnutí

A toho se dosáhne tím zavřením osmiletých gymnázií? To předpovídaly kartářky na Nově? Nebo analýza pana Cikla? Jaké jsou vlastně racionální argumenty? Toho se dosáhne především tím, že se jasně stanoví, kteří absolventi jsou v práci použitelní, jak píšete. A školy poskytující vzdělání pro těch 80 % nepoužitelných maturantů se začnou omezovat, resp. zavírat, resp. měnit na nematuritní. A zdravý rozum dá, že se začne u těch nejhorších, ne u těch, které při vší bídě mají slušné výsledky. Mají jedinou nevýhodu - obvykle (až na výjimky) nevychovávají voliče dělnických stran.

+1/0
18.7.2011 16:16

BlackMax

Kdo je kdo

Tak to dopadne, když školství řídí socdem, který nezvládl více než bakalářské studium na fakultě tělesné kultury:

Jméno a příjmení: Radek Cikl Volební kraj Liberecký kraj Politická strana:Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) Vzdělání:?-? Stavební průmyslová škola Olomouc, fakulta tělesné kultury Palackého univerzity

Zaměstnání a funkce: 2008-? Náměstek hejtmana Libereckého kraje.

+3/0
16.7.2011 19:43

Kokodák

Re: Kdo je kdo

takR^

0/0
17.7.2011 11:37

Muf007

Re: Kdo je kdo

Nic proti, ale tohle je dosti demagogické. Čert vem socany, o tom žádná. Ale spíše než výlev emocí mě zajímá naplněnost tříd a hlavně poměr přijímaných. Pamatuji si, jak se za přílivu silných sedmdesátých ročníků se v letech osmdesátých na gymply v Libe či Jbc dostával max. každý druhý. Tedy jedničkáři a možná dvojkaři. Pro ostatní dveře zavřené. Slabší se většinou se ani nehlásili. A otevíraných tříd zrovna moc nebylo. Pokud dneska má jen Bojiště 6 tříd co to znamená? Bereme i čtyřky? Rád bych se mýlil.

+1/0
18.7.2011 11:58

tonycze

Re: Kdo je kdo

Bohužel se moc nemýlíte. Na gymnázium se dnes berou zcela běžně trojkaři. Školy vezmou každého, aby třída byla plná. Proto tak klesá úroveň.

0/0
18.7.2011 12:31

BlackMax

Re: Kdo je kdo

To není demagogické, to je popis reality. Naplněnost tříd a poměr přijímaných jsou až druhotnými parametry. Důležité je to, jaká je kvalita vzdělávání poskytovaná těmi školami. To, jak dobře jsou absolventi připraveni k dalšímu studiu či práci a zda "přidaná hodnota", kterou přidají svou prací, bude dostatečná k tomu, abychom ve světě otevřeného trhu obstáli. V materiálech páně Ciklových právě tento pohled chybí, z jiných zdrojů se ukazuje, že v kraji existují odborné školy, jejichž maturanti letos ve velké míře propadli. Proč se nebudou rušit takové maturitní obory a nenahradí se obory bez maturity? Případně se vůbec nezruší? Proč se ruší třídy a školy poskytující kvalitní vzdělání, na jejichž absolventy posléze nedoplácíme podporou v nezaměstnanosti? Protože školství je v systému partajních sekretariátů popelkou. Je-li vedeno na úrovni kraje lidmi, kteří by nesplňovali ani kvalifikační požadavky na to, aby se ve školách, které řídí, postavili před tabuli, tak se není čemu divit.

+1/0
18.7.2011 15:52

nechci vyrusovat

Re: Kdo je kdo

Pokud jsou ve vedení kraje takoví bezmozci bez příslušné kvalifikace pro výkon své funkce, nikoliv pouhého pobytu u koryta, potud můžeme očekávat rozhodování na tomu odpovídající "úrovni". Pan náměstek je toho zářným dokladem.Rv

0/0
18.7.2011 21:33Najdete na iDNES.cz