Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Dva skiareály bojují u Harrachova s elektrárnou o vodu pro sněžná děla

Spor o vodu pro sněžná děla může ohrozit sen o lanovkovém propojení Rokytnice nad Jizerou a Harrachova. Spartak Rokytnice, provozovatel dvou největších místních lyžařských areálů, by totiž chtěl čerpat vodu z Jizery, což se ale nelíbí provozovateli vodní elektrárny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

papazian

Žádné propojení nepotřebujeme!

Zcela umělý problém, voda v řece má přednost.

0/0
14.8.2011 14:31

primorsko-fans

jak typicky ceske

jeden podnikatel ktery pred lety buhvi jakym zpusobem dostal stempl na vodu, bude blokovat vsechny navrhy na jiny podnikatelsky aktivity v regionu (ktery by znamenaly vznik x desitek novych pracovnich mist)

+1/0
14.8.2011 13:09

goz

Re: jak typicky ceske

No a co, přišel dřív tak má vodu. Navíc voda patří do řeky. Ty desítky míst bych tam rád viděl. Max. brigádníci a mastit si kapsu ...

Na lyže jezdím zásadně do zahraničí, kvalitní služby za rozumnou cenu, o našich střediscích se to bohužel říct nedá. Bohudík se ale pár výjimek najde

0/0
14.8.2011 16:22

Zaphod Beeblebrox

Opravdová neomalenost

predstavitelů Spartaku je do nebe volající. Mafie v čele s panem Cee a dalšími tuneláři přírody se odvolají proti rozhodnutí tahat vodu z polovyschlé Jizery přez území dvou národních parků v délce nejméně 10 kilometrů,aby ji mohli vystříkat na kopec. Kálejí přitom na jakoukoli logiku a sledují pouze svůj sen co nejvíc nahrabat. Fandím panu majitely elektrárny a všem, kteří vodu využívají s rozmyslem a v souladu se zdravým rozumem.

+3/0
13.8.2011 16:39

robinhud

Re: Opravdová neomalenost

To snad ne.Gauneři jsou u mne všichni ti provozovatelé ekozdrojů kterým musím platit výpalné v podobě poplatku na podporu výkupu ať chci nebo nechci. Ať už jdou ti ekoteroristi k čertu. Teď nějaký "podnikatel"si vodu Jizery zabere pro sebe. Kde mají brát tedy vodu pro zasněžování? Nebo mají postavit sjezdovky v nížině kde je vody v řece dost?Je zajímavé že v Alpách to jde.Jenom tady je každý kdo chce něco postavit v horách neomalenec.Argument že technický sníh zvýší možnosti povodní při tání to už snad ani není možné.Takovouhle blbost může říci jedině naprostý zoufalec.Poměr ploch zasněžovaný ku nezasněžovaným je tak jedna ku miliónu.Na víc ten sníh bude tát na sjezdových tratích pouze déle. Nijak neovlivní množství vody v kritických okamžicích.Vždy když je na horách sněhu dost proběhne tání bez větších záplav. Naopak málo sněhu rychle roztaje to znamená velkou  vodu. 

Je vidět že těm ekoteroristům je každá lež dobrá.Většinou se ukáže že ve skutečnosti jde pouze o jiné komerční zájmy.

+1/0
13.8.2011 17:22

Amoniak II

Re: Opravdová neomalenost

Kde mají brát vodu pro zasněžování? No někde, kde je volně k dispozici. V Jizeře to není.

A když jí nebudou mít, houby se stane.

0/0
13.8.2011 21:26

Ledrp

Re: Opravdová neomalenost

Tím že někdo v zimně zasněží kopec aby se dalo lyžovat tuneluje přírodu? To chcete říci že v Alpách je příroda tunelována?

Ne to jen váš názor malého, upoceného a závistivého českého človíčka, který je v naprosté menšině se pod pseudo ochranou přírody snaží znemožnit sportovní vyžití. Bez technického sněhu jsme minulou sezónu ani nelyžovali. Tady je jakýkoliv další rozvoj zastaven? To máme opravdu jezdit do Alp?

+1/0
13.8.2011 17:55

frostp

Re: Opravdová neomalenost

pánové, viděli jste někdy Jizeru vůbec?asi ne.když z ní vytáhnou vodu, aby s ní nastříkali sjezdovky, tak tam v zimě nepoteče skoro nic.....

0/0
13.8.2011 19:19

wrah

Re: Opravdová neomalenost

Před cca půl rokem jsem pro změnu potkal článeček, jaký mají právě kvůli zasněžování v Alpách problém s vodou, takže bych to sem snad raději netahal. Ostatně, ono tam není o čem diskutovat. Přišel první, zařídil na úřadě dohodu o průtoku určitého množství vody elektrárnou. Přišli další, ale tolik vody tam prostě není, tak mají smůlu. Nebo ať si tu retenční nádrž udělají až pod elektrárnou, to by to řešilo. (ale nevím, jak je to daleko)

0/0
13.8.2011 21:17

Amoniak II

Re: Opravdová neomalenost

Jo, jezděte do Alp. Nebo na Ural. To si myslíte, že máte právo vysušit Jizeru jenom proto, abyste se zrovna tady svezl z kopce?

0/0
13.8.2011 21:28

Ledrp

Re: Opravdová neomalenost

Kdo mluví o vysoušení Jizery?  Elektrárna má průtok 7000 litrů za vteřinu. Ozval se další dramatik komediant. Spotřeba pro zasněžování může být přísně regulována. Do akumulační nádrže tolik a tolik litrů za vteřinu a šmitec. Na hladině se dobře stanovená velikost odběru nijak drasticky  neprojeví. Takže pokud chcete více v noci stříkat musíte mít větší akumulační nádrž, aby se během dne, týdne či měsíce pomalu plnila.  Mimochodem nikdo neřekl o jaký velký odběr jde. Hodně velké dělo bere kolem 9 litrů za vteřinu. Jaký je skutečný počet a spotřeba sněhových děl netuším.

Copak naše hory musí patřit jenom k těžbě dřeva smrkové monokultury a provozovateli vodní elektrárny? :-P

0/0
13.8.2011 23:52

Amoniak II

Re: Opravdová neomalenost

Tak mi vysvětlete, co je na tom zasněžování tak nutného. Proč nenechat sněžení na přírodě - a když nenasněží teď, tak holt nasněží za měsíc nebo napřesrok. 

(Elektrárna vodu nežere - zasněžování ano. )

0/0
14.8.2011 0:25

goz

Re: Opravdová neomalenost

No to nepatří, stejně tak jako nepatří vlekařům. Jakpak by asi oni byli vstřícní, kdyby měli svá děla a on chtěl stavět vodní elektrárnu. Vůbec si nedělám iluze.

0/0
14.8.2011 16:25

Amoniak II

Re: Opravdová neomalenost

Aktuální průtok Jizery (Jablonec nJ) je 3,7 m3, ovšem v zimě to bývá horší, letošní minimum bylo 3.2. , pouhých

0,171 m3/s.  A fakt máte pocit, že ze 171 litrů vody lze ještě ubrat několik desítek či spíše set (?) litrů vody pro děla?

0/0
14.8.2011 21:51Najdete na iDNES.cz