Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Liberci chybí dvacet milionů. Zvažuje zdvojnásobit daň z nemovitosti

Liberci chybí v rozpočtu dvacet milionů korun. Místní živnostníci odvedli nižší daně, než si magistrát naplánoval. Město proto chce prodat některé domy a zvýšit daň z nemovitosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Prophet

NESOUHLASÍM!

Neumannová je veselá ve svých domečcích, Kittner je vysmátý a nejspíš bude ekonomicky řídit libereckou nemocnici a debílek obyčejný občan, redakce promine, za ně všéééééchno hééézky zaplatí. No není to až extrémně sprostý? JAK TO???!!!, že stát nevidí tu nutnost satisfakce? Trest na jejich hlavy? JAK TO????!!!Jak to, že ty krysy ještě spokojeně sedí a vymýšlí další svinstva a nehodlají v tom pokračovat? Jak to, že Kittner může kandidovat na další superposty, když už si nemá teda ani škrtnout za ty škody, které vznikly? Mimochodem, naprosto nevěřím, že by jakkoli nemocnici prospěl.

0/0
17.8.2011 10:51

Prophet

NESOUHLASÍM!

To, že byl Korytář stávajícími funkcionáři odejit, to je ovšem neslýchané, nehorázné. To, že ho liberečtí občané zvolili, unamená jen jedno, souhlasili a přáli si vše, co zastupoval, co hájil, místo toho opět absolutističtí kašpaři sehráli šachy šermujíc nějakými lejstry a dosadili opět své, kteří zase tnou do živého. A naše vláda mlčí. Zřejmě i jí se to hodí do krámu. Nevidím sebemenší důvod, proč bych za liberecké radniční pitomce, kteří nesvedou hospodařit s našimi penězi měla odvádět dvojnásobnou daň z nemovitosti. Ani ten sebemenší důvod. Tohle je samozvaná anarchie soustavně se omlouvajíc různými krizemi, s nimiž už ale dávno nic nemá společného. Hlupáci zpronevěřili miliony peněz na sport. šampionáty a co se stalo?

0/0
17.8.2011 10:51

Prophet

Re: NESOUHLASÍM!

Baba, která má na radnici zástupnou funkci Kittnera, je nesympatická, předchází jí špatná pověst a zatím nic úžasného nepředvedla. A Šolc, to je případ sám pro sebe. Šolc je dvoumetrový mastodont, který se snaží libereckým občanům jen škodit, místo aby hnal k zodpovědnosti ty idioty, kteří za zadlužení mohou. Já za zadlužení Liberce nemohu, nemůže za to ani má rodina, ani nikdo, koho znám. Mohou za to ti, co rozhodují, rozhodují špatně. Ti ať nesou odpovědnost. Ne, že Kittner dostane ulenošen uchrochtán ještě teplou funkci v nemocnici a Neumannová v televizi předvádí, jak se má dobře a spokojeně a vlastně se nic nestalo. Nechci už na výmysly vedení tohoto města dát ani korunu! Nechci být jen pitomá ovce, co zaplatí všechno, co si nějaký sprostý ubožák přes noc vymyslí! Který ani nebyl lidmi zvolen! A vyzývám pana Korytáře, aby zpunktoval zase nějaké protesty. Ráda se podepíšu pod cokoli, co tý sebrance jednak ukáže, co si o ní myslím a jednak bude skutečně v něčem rozumné a plodné...

0/0
17.8.2011 11:02

Prophet

Re: NESOUHLASÍM!

Je naprosto neslýchané, že občan platí něco-stát, který vyjde mnohem dráž, než by občana vyšel život bez něj. Já věřím, že kdyby se např. nějaká vesnice domluvila, že všechny peníze, co má, investuje do vlastního hospodaření, sama si opraví silnice, sama si všechno, naprosto by se bez státu obešla a vyšlo by jí to mnohem levněji, než na sebe odevzdává státu. Vážně už čekám, kdy náš stát začne danit vzduch. Čekám na to... Kdyby to nebylo proti zákonu, bože, jak já bych ty panáky strašně ráda zfackovala, to si nikdo neumí představit.

0/0
17.8.2011 11:08

Prophet

Re: NESOUHLASÍM!

Na mě už daně začínají působit jako takovej vysokej obrovskej byznys. Jako nekonkretizovaný byznys s penězi všech, který přesahuje, vzhledem k Unii, i rámec republiky. Jako nekontrolovaný pochod našich peněz (a vždy se najde skulina, kudy záhadně peníze odtečou) kamkoli, komu se z panáků s mocí hodí. Jakoby už naše daně byly jaksi odosobněny a bylo to něco, co sice vzešlo z kapsy každého občana, ale všeobecně se zaujalo stanovisko, že to jsou peníze státu a vlastně vždycky byly, tudíž kdokoli se jakkoli s paplášů probudí, může s nimi naložit, dle svého uvážení. Ti lidé musí přece vstávat se sevřenýma půlkama strachy, já ale jen vidím, že si na všechno našli dokonalou odpověď, strach rozhodně ne. Naopak, dle libosti vymýšlí na občana represe ze všech stran. Já myslím, že tohle jednou skončí občanskou válkou jako. Já nepotřebuju vládu a nepotřebuju stát. Když na to přijde, koupím zrno, zaseju, cestu k poli si opravím, co vypěstuju prodám a stát mě nezajímá. Stát...I to je úžasnej pojem.

0/0
17.8.2011 11:19

Ozolinsh

Re: NESOUHLASÍM!

R^ Pěkně jste se naštvala, ale máte pravdu.

0/0
18.8.2011 6:50

mnbmnbmnb

Daň z nemovitosti

je trest za to že se o sebe staráte sami! Kdybyste všechno prohulili, prochlastali a naházeli do automatů jako Věrka Bílá, byli byste socální případ, dostali byt od města a žádnou daň nemuseli platit!

0/0
16.8.2011 9:19

papazian

Zvyšit daně je nutné včetně této!

A zároveň v ruku v ruce je třeba radikálně zdražit českou lidskou pracovní sílu. Bez obojího se nikam nepohneme. Bude to cesta bolestná, ale není jiné cesty, pokud to má být udržitelná prosperita.

0/0
15.8.2011 13:40

zetkaa

Re: Zvyšit daně je nutné včetně této!

Zdražení české pracovní síly (skokové) povede jen ke zvýšení nezaměstnanosti. Ještě máš nějaký další "zaručený" recept? :-P

0/0
15.8.2011 13:44

TakNicNo

Re: Zvyšit daně je nutné včetně této!

Chceš zvyšovat daně, a co s nimy pak uděláš? Koupíš novej superb pro sebe a svou mámu manželku a 200 dětí? Já jako živnostník, nedám ani píď na tuhle chátru vychcánků to si piš! A daně ať platí jen Ti chudí, stejně nestojí za nic, když si nedokážou spočítat kolik je 2+2!

0/0
15.8.2011 18:26

ramm

Jablonec

Když to tak čtu, tak jsem rád, že u nás ted mame alespon co se týče rozpočtů zodpovednou koalici, která hospodáří vyrovnaně.

0/0
15.8.2011 12:59

Ozolinsh

Re: Jablonec

No jo, ale máte arénu? Nemáte? My jo, heč! Máte super cyklostezku? Nemáte... :-)

0/0
15.8.2011 13:31

lopenik III - duveryhodny ctenar

Re: Jablonec

;-D

0/0
15.8.2011 19:04

goz

Nové megaobchody

logicky ničí mítní živnostníky, daň z příjmů se platí někde v Praze a Liberci pak cbybí,ale to se přece dalo předpokládat.

20 nil. Kč, jenom se podívejte o kolik se začínají zdražovat projekty navržené předchozím vedení města. Tuším, že se psalo něco o Vratislavicích a podobně.

celé mi to přijde jako zástěrka jak opět rozjet prodej městského majetku a letiště Rv

0/0
15.8.2011 12:27

TakNicNo

Re: Nové megaobchody

Noa? A komu to vadí hm? Nikomu!

0/0
15.8.2011 18:28

wrah

Kde vzít?

Co třeba konečně zažalovat Kačku za ten tunel, zvaný mistrovství? Jo aha, ono v čechách neexistuje ručení vlastním majetkem, pokud uděláte tunel na veřejné finance.

0/0
15.8.2011 11:17

TakNicNo

Re: Kde vzít?

Hele na každou svini se vaří voda!

0/0
15.8.2011 18:29

baghira21

Celkem mě těší...

...že bydlím 50 metrů od začátku katastrálního území Liberec...Práci mám v liberci s minimálním dojížděním, daň z nemovitosti na minimu, všechny úřady v jablonci, kde se i na dopravce čeká maximálně 10 minut...prak se může někdo divit, že v liberci ubejvá lidí po tísících za posledních 10 let...

0/0
15.8.2011 10:26

zetkaa

Re: Celkem mě těší...

... a na to jsi přišel jak, že v Liberci ubývá obyvatel???  

Každý tu beztrestně plácá hovadiny a tváří se, že je to pravda. Občas bohužel i samotní novináři... ;-€

http://www.czso.cz/xl/redakce.nsf/i/04_vyvoj_poctu_obyvatel_v_obcich

Od roku 2007 v Liberci obyvatel přibývá (viz předchozí odkaz).

0/0
15.8.2011 10:42

zetkaa

Re: Celkem mě těší...

... sorry, vlastně už od roku 2005

0/0
15.8.2011 10:46

elektroman

Re: Celkem mě těší...

jasně, že přibývá...ale jakých. To jsou právě ti makáči do těch průmyslových zón, tady si najdou nájem, přihlásí se a město má plus bodíky, jak tady roste počet obyvatel. A pak také spousta Ukáček a podobných.....Ale co z nich jako město máme? Já myslím, že absolutně nic, jen to tu zaneřádí, natahají příbuzné.....a daně tu neplatí (tedy jejich zaměstnavatelé) Rv

0/0
15.8.2011 10:58

zetkaa

Re: Celkem mě těší...

Konstatovat to je hezké, ale máš nějaké řešení? Bohužel proces suburbanizace (vytváření satelitních vesnic, či spíš městeček z rodinných domů bohatých podnikatelů v okolí velkých měst je fenoménem doby. A do měst se začínají koncentrovat sociálně slabí... Jak to ale souvisí s tou či onou garniturou ve vedení města? V ceně pozemků s těmi vesnicemi Liberec soupeřit nemůže.

0/0
15.8.2011 13:41

hasmen

...

To bude asi ten slibovanej kapitalismus,že?Rozfofruju prachy ve velkým,nikdo nic nevyšetřuje a vezmu to občanům,ti se nemůžou bránit...Jenom tak mimochodem - co je na tom pravicovýho,trestat lidi za to,že mají nějaký majetek?Přispělo snad město někomu na stavbu domku,zakoupení bytu a podobně?

0/0
15.8.2011 9:22

elektroman

a jen doufám

a doufám, že si lidé při příštích volbách vzpomenou, kdo podrazil lidmi (tedy voliči) zvoleného primátora a pomohl dosadit loutku.....že Šolci, apod.....

0/0
15.8.2011 9:11

togu

Re: a jen doufám

A proč zrovna Šolc??Oni za to můžou i jiní a co to zastupitelstvo před nimi,kde prošustrovali milióny za nějakou blbost, jako byly lyžařské zavody a budování areálu.Já osobně bych se ptál těchto zastupitelů,kde jsou ty milióny a hnal je k zodpovědnosti,to znamená k zaplacení.

0/0
15.8.2011 10:21

krčma

hurá vyšší daně

tak to se pan Šolc vytáhl, vyšší daň z nemovitosti to vytrhne, už teď se lidi do Liberce hrnou a takhle jich ještě přibude

0/0
15.8.2011 8:53

elektroman

Re: hurá vyšší daně

což o to, lidé se celkem hrnou, za prací v těch průmyslových zónách. Ale to jsou lidé, kteří nám nic nepřinesou, pronajmou si tady byt, neplatí daně....Rv

0/0
15.8.2011 8:59

elektroman

radní, zastupitelá....styďte se

To se pře jednou muselo stát, že se doplatí na megalomské projekty.....knihovna, průmyslové zóny, obchodní centra, mistrovství světa, apod. Hlavně, že máme v Liberci nové "Tesco", místo starého architektonického skvostu, bezva Globus s kuriozními kruháči na kterých je denně fronta, Kíťa má svoji Plazu v historickém středu města a změnou primátora se zadaly nové zakázky na opravu lázní(které město levně prodalo a pak draze vykoupilo) a rekonstrukci městského bazénu (jehož provoz město dotuje a páni "provozovatelé" kynou a bohatnou). Jako rodilý liberečák se stydím, jak to ve městě vypadá.....defenestraci na ně...... ;-€Rv

0/0
15.8.2011 8:49

Ozolinsh

Re: radní, zastupitelá....styďte se

A to jsi ještě zapomněl na Katku a její MS. Prostě Jyrkovi se podařilo vše, na co sáh....

0/0
15.8.2011 8:57

zetkaa

Re: radní, zastupitelá....styďte se

... zase bláboly! Třeba Lázně vůbec neprodávalo město. Dražily se v malé privatizaci jako státní majetek (ve správě Podniku služeb). Navíc cena, za kterou se vydražily, se příliš nelišila od té, za kterou je Město po letech vykoupilo. Problémem bylo jejich několikeré přeprodání (tunel na banky).

0/0
15.8.2011 10:49

Rokba

Re: radní, zastupitelá....styďte se

Ach, blahoslavení chudí duchem....

0/0
15.8.2011 10:54

Ozolinsh

Re: radní, zastupitelá....styďte se

Tak tak. Ti, co ze setrvačnosti neustále volí stejné zmetky. Snad proto, že pěkně povídají, nebo že hezky vypadají, mají styky.... Chudí duchem jsou ti bez sebereflexe neochotni si přiznat, že udělali chybu...

0/0
15.8.2011 11:23Najdete na iDNES.cz