Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Těžkooděnci Boru uškodí, říká patriot a chystá občanský výbor s Romy

Šéf spolku Boráci Borákům Pavel Danys je jedním z mála lidí, kdo má důvěru novoborských Romů, přestože sám Rom není. Po mačetovém útoku v novoborské herně nyní plánuje založit občanský výbor, který by ve městě snižoval napětí mezi Romy a většinovou společností. "Nový Bor není Šluknovsko," říká na adresu povolaných těžkooděnců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kamo1234

přestaňte otravovat

Pane Danys kde berete tu drzost,že si dovolujete mluvit za občany Nového Boru?To že tu jsou těžkooděnci vadí tak možná akorát vám a vašim rómským kamarádům!!Přestaňte se už snažit zviditelňovat a otravovat se zakládáním nějakých stupidních výborů.Nikdo o to nestojí a akorát tím přispíváte k prohlubování vzájemné nenávisti a  rasové nesnášenlivosti!

0/0
16.9.2011 0:23

pěnice

Zase další výbor ?

Výbor pro lidská práva byl asi ustaven jen pro cikány, dotace z EU zřejmě také jen pro ně, Tak se ptám,kolik z těch peněz viděly třeba menšiny Poláci, Němci, Vietnamci ? Tam, kde se lidé snaží pro tuto republiku něco dělat, nedostanou nic. Verbeži, která jen natahuje ruce, se peníze lije vrchem spodem a výsledek teď vidíme. Jen tak dál!!

0/0
12.9.2011 10:59

Vladimír Novotný

Pokud chcete pane Danysi

podávat cikánovi ruku,pak v jedné mějte lopatu a v druhé smeták.Ať jdou uklízet svinčík.

ZDARMA!!!

Občané a poplatníci mají u nich předplaceny tyto práce nejméně na dvacet let dopředu.

+1/0
6.9.2011 8:11

kuttna

Re: Pokud chcete pane Danysi

Ve vašem případě bych trval na tom, abyste si tu lopatu přinesl. Nerad bych o tu svoji přišel. ;-)

0/0
12.9.2011 11:29

Novoborák

Komise jsou na draka

Pane Danys, nechte těch nesmyslů. Rómům podáváme neustále ruku - vládní programy, dobročinné spolky, ministerstva atd. a vidíte, marnost nad marnost. Oni nepřišli s jediným příspěvkem, jak se zapojit. Je to házení hrachu na zeď. Říká se, že za komunistů vyšlapovali - byl nad nimi bič za příživnictví. Dnes ho mají zlegalizavané a vy od nich něco chcete? Pokud nebudou chtít sami, nikdy s nimi nehnete. Veřte, že by účast členů ve Vaší komisi byla jednou, pak by se na to stejně "vyprdli", že to nemá cenu. A když vaši iniciativu shazuji, jaké je řešení? Dejme jim vzory z jejich řad (ne to, že ve filmech hrají cikány "bílý", třeba Polívka, to je hnus), ukažme jim na jejich vzorech, co je lepší. Dejme slovo romům vysokoškolákům,úspešním podnikatelům, spisovatelům, sportovcům atd. A pokud takové nenajdete, což bude dlouho trvat, tak moudré rady jim nepomohou. Nebo sáhnete do dějin pro řešení národnostních sporů jindy. To je  dobrý příklad, historie nám může v lecčems poučit, v dobrém i zlém.

+1/0
5.9.2011 9:50

kuttna

Re: Komise jsou na draka

Vy chcete něco jako aby se tonoucí sám vytáhl za své vlasy z vody. To dokázal ale jen baron Prášil. Na druhou stranu jsem ale přesvědčen, že nějakou podanou ruku potřebuje i násilnická a xenofobní část majority. Z té své nenávisti se sama taky nedostane.

0/0
12.9.2011 11:31

anti-anti

Janov

Jak se uklidnila situace v Janově? Není tedy dobré postupovat podobně?

0/0
4.9.2011 8:41

anti-anti

Občanský výbor

Mám jeden dotaz: Bude výbor pracovat bez nároku na finanční odměnu a nebo je to zase snaha jedince jak na tom vydělat ? 8-o

+2/0
4.9.2011 8:39

klapzubova

Re: Občanský výbor

Samozřejmě,že je to zase snaha jedince,jak na tom vydělat.Proč se ptáš?;-D

0/0
5.9.2011 14:36

braka

Blouznivci našich hor !

I to se může přihodit .

0/0
3.9.2011 22:55

net.Xtreme V.

Těžkoděnci jsou lepší než řadoví policisté

A mnohem účinější proti kriminálníkům s mačetou...vlastně pro udržení pořádku je snad jediná lepší alternativa tou je povolání armády při výjimečném stavu, ale tak špatně na tom nejsme, na druhou stranu někde bohužel těžkoděnci jsou na místě a žekl bych, že Bor jejedním z takových míst. Když poklesne kriminalita, pak mohou po čase odejít, ale dokud fungují jako prevence, tak bych je tam nechal.

0/0
3.9.2011 15:18

Amoniak II

Re: Těžkoděnci jsou lepší než řadoví policisté

Jenže jak je vidět, mají spíš sloužit pro ochranu Cikánů před českými demonstranty.

+2/0
4.9.2011 0:40

egri

Kam až sahá pokrytectví???

"Znovu opakuji, že u nás je jiná situace než v Jiříkově, Varnsdorfu, Rumburku." To je pravda - v Novém Boru je vlastně klid, dveře se nerozbíjejí a mladíci se pouze pošťuchují mačetami.

+3/0
3.9.2011 12:31

mojepostovnischranka

No, já mu tedy fandím, ale k výsledkům jsem skeptický

0/0
3.9.2011 12:28

svita

Proč dělat vyjímky

Všichni podobní tomuto člověku se jen vysmívají ostatním, kteří jsou postiženi nepřizpůsobivými. Přilévají olej do ohně tím, že neustále omlouvají páchání trestné činnosti a dělají rozdíly mezi oběma skupinami.

Ale čemu se ještě divíme? Vždycky, když se něco mediálně vyzdvihne, tak se najdou osoby, které mají potřebu se zviditelnit. Připomíná mi to jistý druh rabování = obohotatit se na naštěstí druhých.

0/0
3.9.2011 11:15

neknuba

spadl z měsíce ?

přečet jsem si názor , ale jestli povedou , či budou kecat do otázek radnice takoví lidé jako on. tak bych se asi odstěhoval. vždyť vlastně chární nepřevychovatelné.

Jo chdák kdyby barmanka, chtěla po taky onbčanech půrkaz totožnosti, tak by měla policejní  stíhání za to že je rasistka a co si to dovoluje. To, že jsou tam  těžkooděnci je úplně v pořádku, ale bohužel , dle medii nechrání ty co byli napadeni ale  chrání etnikum a to si dlěaj dál co chtějí..............;-O

+2/0
3.9.2011 10:34

Jardajar

Re: spadl z měsíce ?

On je vůbec nechrání, jen je naivní a myslí, že to vyřeší v klidu.

0/0
3.9.2011 10:58

bushman 777

Myslím že těžkooděnci

mají své opodstatnění.Nikdo jiný zatím na tuto skupinu neplati.Viz reportáž v TV,kdy před domem,kde děti a hlasitá hudba hulákaly do pozdních nočních hodin,byl večer klid,když po městě chodily tyto hlídky.Skupina lidí nerespektující nic a nikoho už v některých čtvrtích měst pokřikuje že to je ''jejich území¨¨-za chvíli to tu bude jako v Bronxu,a řadoví policisté do těchto míst už strachy nepáchnou.takže těžkooděnci ano,a nejlépe napořádX[>-]

+3/0
3.9.2011 10:16Najdete na iDNES.cz