Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Zadlužený Liberec šetří, delegace nedostanou květiny

Liberecká radnice hledá kvůli nízkým příjmům do městské kasy úspory. Primátorka města Martina Rosenbergová například bude mít méně peněz na propagaci města, návštěvy a delegace tak už nebudou dostávat květinové dary. Město rovněž zvažuje, že zvýší poplatky ze záboru veřejného prostranství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ramese

to je

logika: zdrazim uz tak drahe misto za verejnem prostranstvi za zahradku u restaurace a co to udela? zdrazi to logicky ceny tech jiz neuvceritelnych cen za kafe a kdo to odnese? klient, coz znamena mensi prijmy k podnikateli a nizsi prijmy k radnici nebot podnikatel si zadnou zahradku ven nevystrci tim bude mit mensi trzby a kdyz to neutahne konci.. = radnice prijde o dalsi prijem .. logika ktera proste v cesku prevlada :) koupim si neco "levneho" ten kdo to vyrobil nedostane plnohodnotne zaplaceno a proto si pujde koupit neco "levneho" a tak je to stale dokola :) hledaji se uspory bud v lidskych zdrojich na kterych se stejne neusetri nebot tu praci stejne nekdo musi udelat , tak ze kolega, kterremu se to prida a ten bude delat stejne nebo mene kvalitne, pak se propusti i on, misto neho se vezme novy, ten se to nauci , udre se atd je to stale takovej kroouzek :)ve kterem se tu honi nase spolecnost..

0/0
27.9.2011 13:05

ministr/shš

Liberec

Hlavně všichni obhajujte Kíťu jak byl dobrej a co vše pro LBC udělal. I když podporuju pravici, tak v Lb městě a kraji se mi chce říkat "zlatý komunisti, velebnosti" :-(  Kéž by těm .......... už někdo konečně šlápl na křídla. Proboha, to neexistujou lidi, kteří nekradou a jsou ochotní dělat něco pro lidi??? Osobně si myslím, že pokud jsou, tak je ti "mafiáni" stejně odrovnaj. A jak je vidět, tak krom Korytáře, zatím žádné seskupení nepůjde proti ODS potažmo té "velké dobročinné a čestné firmě" a lidem okolo.

0/0
26.9.2011 13:47

midzi

Nepřesný nadpis

Problémem současné liberecké městské kasy nejsou jen dluhy. Na jejich splátku i s úroky jde cca 170 mil. ročně (což je samozřejmě hodně peněz), ale na druhé straně se rozpočet města se pohybule kolem 1,68 miliardy. Dluhy samotné jsou tedy významnou, ale zdaleka ne tolik likvidační položkou, jak by si to někteří v rámci politického boje snad i přáli. Kromě výše dluhů a splátek je dalším důležitým faktorem také rating města, a ten má Liberec, nakolik mi je známo, stále relativně vysoký.

Problémem, o kterém se moc nemluví, je špatně nastavený rozpočet pro tento rok. Jedna perlička za všechny: rozpočet (statisícové město!)  počítá se "závratní" rozpočtovou reservou ve výši 150 000 Kč!!! A to jsme ještě ušetřili cca milion zrušením jednoho (zbytečného) náměstka, kterého tam prosadil Korytář...

Prostě - levičáci (mezi které počítám Korytáře, Baxu) umí vládnout jen s plným rancem. Krizovými manažery, kteří jsou potřeba zvlášť ve složitých dobách, jako je tato, nejsou. Ale řvou, jako by byli.

0/0
26.9.2011 11:44

Hrombuch

Re: Nepřesný nadpis

Docela by mne zajímalo, koho počítáte mezi levičáky, kromě už zmíněných. Máte pocit, že smýšlení většiny lidí není spíše levicové? Když si vezmete statistický přehled obyvatel LB kraje tak zjistíte, že studenti, zaměstnanci a důchodci tvoří většinu a pochybuji, že výrazně inklinují k pravici. Studenti na celém světě jsou a budou levičáky. To, že se dlouhá léta dařilo pravicové politice v Liberci, bylo zásluhou neschopnosti a servilnosti levicové části spektra, což bohužel přetrvává a o čemž lze předložit mnoho důkazů. Jedním z nejkřiklavějších je post bývalého primátora Kittnera coby ekonomického ředitele KN Liberec, jejímž majoritním vlastníkem je LB kraj ovládaný ČSSD. Nevím do jaké míry koho považujete za krizového manažera, nicméně ani Korytář ani Baxa neměli možnost vládnout, díky právě ČSSD, bez ohledu na plnost rance.

+1/0
26.9.2011 14:43

midzi

Re: Nepřesný nadpis

Čtěte pozorně, pane. Je úplně jedno, jestli měli K+B šanci vládnout, nebo ne. Podle mě nastavili rozpočet špatně a stejně by s tím nic nenadělali (a určitě by dnes šli do zvýšení daní). Jeden z důvodů vidím v jejich levičáckém pohledu na svět. Pro omezený počet znaků se to tady nedá moc rozvádět. Zjednodušeně: slabiny levičáckého myšlení se mnohem rychleji projeví v dobách nedostatku, než hojnosti, protože není z čeho dotovat negativní dopady způsobené systémovou chybou v chápání světa. Levičáckému myšlení je cizí proaktivní strategické budování (a tím pádem vytváření zdrojů do budoucnosti); mnohem více inklinuje k reaktivnímu způsobu života „tady a teď“, a lidem to naslibuje. Ale problémem je, že to funguje pouze dočasně -za předpokladu, že je plný ranec. Slovy klasika: jednou dojdou peníze těch druhých. Někdy se stane, že (verbálně) levicové vlády, když už teče do bot, jednají v praxi pravicově. Proč? Protože by to jinak nezachránili. Ale to není případ ideologů typu Korytáře a Baxy.

0/0
26.9.2011 15:45

Hrombuch

Re: Nepřesný nadpis

Nikdy jsem v žádné politické straně nebyl, ale Váš pohled na svět je, podle mého názoru, poněkud zjednodušený. Levicové smýšlení nemá přeci s planými sliby a těšínskými jablíčky co dělat, pokud tak nečiní ti co se za levici vydávají. Samozřejmě je nesmysl beztřídní společnost a diktatura proletariátu, nicméně základní solidární systém s potřebnými (podtrhuji potřebnými), participace zúčastněných na zisku velkokapitálu a jistá pokora k životnímu prostředí jsou ve světě zcela běžným jevem. Není totiž až tak důležité zda moudrý a čestný člověk inklinuje k pravici či levici.

0/0
27.9.2011 13:49

krčma

městský záhon

květina je slušnost, navrhuji vymezit městský záhon, třeba v rámci botanické zahrady a pěstovat květiny vlastní místo draze kupovaných, zalévání, plení apod. práce by na střídačku dělali členové vedení města

+2/0
26.9.2011 11:37

Jan Fischer

TO NENÍ ŠETŘENÍ, JEN POPULIZMUS A ZVYŠOVÁNÍ DANÍ

Pozor Liberečané, toto není šetření a úsporné opatření !

V balíku peněz radnice je to plivnutí do moře ;-D

Na radnici se rozkrádají milióny. Předsi si nezkrátí odměny, žranice atd.

Vezmeme jen nejméně potřebnou položku a uděláme mediální bublinu.

A rovnice je jednoduchá ČSSD+ODS+LO= ROZKRADEME VŠE A ZVEDNEME LIDEM DANĚ ;-)

+1/0
26.9.2011 10:07

marwin22

Re: TO NENÍ ŠETŘENÍ, JEN POPULIZMUS A ZVYŠOVÁNÍ DANÍ

Přesně tak. šetří se na tisícikorunových položkách a zatím se stále po statisících pumpují městské peníze do soukromých společností. Například přes hokejovou halu nebo teplárnu.

0/0
26.9.2011 11:06Najdete na iDNES.cz