Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Mladý architekt vyhrál soutěž s návrhem nové knihovny v Jablonci

Mladý architekt David Pavlišta navrhl novou knihovnu v Jablonci nad Nisou. Podle jeho představ by velká třípatrová budova měla vyrůst na Horním náměstí, a přetvořit jej tak na příjemnější prostor. Nápad zpracoval v diplomové práci, která vyhrála soutěž České komory architektů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ramm

a ještě takový detail

ten úzký proužek zeleně mezi kostelem a knihovnou by teda mohl být šírší, klíďo až skoro ke knihovně ( k čemu tak široky kamenný pruh?), šoupnul bych tam nějakou sypanou cestu a doprostřed nějakou fontánku (ne koryto) :D nebo nějakej malej parčík s kytkama a nízkejma okrasnejma keříkama.

0/0
10.10.2011 14:58

Posel z Liptákova V.

Re: a ještě takový detail

Ježiš a na co tak široký pruh trávy? Trávníky na náměstích a ulicích považuju za jedno z nejhorších dědictví komunismu, zpravidla jsou to úplně nevyužitelné plochy, obtížně udržovatelné a vytváří takové rozporuplné prostory. Vůbec nechápu, proč tam ten pruh vůbec dělá, na náměstí nemá tráva co dělat.

0/0
10.10.2011 15:22

ramm

Re: a ještě takový detail

No nevim, jak jinde, ale v jablonci byli dědictvím komnismu na náměstích asfalty a parkoviště. I dolní náměstí bylo před nedávnem asfaltové s parkovištěm, dokonce to byl takový malý autobusáček pro MHD. 

jinak nevim, proč by měl bejt parčík nebo jednduše tráva těžko udržovatelná? A o co je víc využitelná velká plocha kamene než parčíku? a o jablonci se většinou říká, že je to město zeleně ;)

0/0
10.10.2011 15:29

Posel z Liptákova V.

Re: a ještě takový detail

To se říká o kdejakém městě a pravda je taková, že nejzelenější města jsou paneláková sídliště. Naopak nejmenší podíly zeleně bývají v nejatraktivnějších částech historických center měst. Zeleň je dobrý sluha, ale zlý pán! Patří do plošně omezených parků a parčíků, do alejí širokých ulic, ale cpát ji za každou cenu na náměstí je holý nesmysl. To přesně dělali komunisti - vykrelili asfaltové pruhy pro auta, chodníky pro chodce a všechny zbytkové plochy vyplnili trávníky a trávníčky a když někde zůstala větší plocha asfaltu, tak ji "zkrášlili" ohromnými květináči s křovím ;-D

0/0
10.10.2011 15:41

ramm

Re: a ještě takový detail

Mně je celkem jedno co dělali buhvi kde komunisti. Ale neodpovedel si mi, cim by na tom náměstí byla víc využivatelná kamenná plocha než zeleň? Jasně že by byla kravina ji cpát třeba na dolák nebo mmírový náměstí, pže jsou uzavřený, ale na takhle otevřenym polonáměstí, který pak vlastně dole zase zelení pokračuje nevidim jedinej smysl velký kamenný plochy ...

0/0
10.10.2011 15:48

ramm

Re: a ještě takový detail

a když nechápeš co tam ten pruh vůbec dělá, tak by ses mohl možná mrknout na nějakou předválečnou pohlednici a zjistil bys, že tam ten pruh zeleně stylizovaný do parčíku byl už před válkou a dokonce začínal už u kostela, takže byl tak dvakrát širší, zbytek byl štěrk, který byl pak ohraničený záhonkama a stromkama, takže si běž s těma tvejma komunistickejma řečma jinam ;)

0/0
10.10.2011 15:57

pescha

Re: a ještě takový detail

mně to přijde jako docela pohoda udělat si pauzu, sednout si s čerstvou bagetkou do trávy, na chvíli se natáhnout, udělat si relax.. asi jsem ještě mladý a bláhový :-)

0/0
12.10.2011 22:22Najdete na iDNES.cz