Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Voda na Liberecku zdraží, čtyřčlenná rodina zaplatí o dva tisíce navíc

Příští rok podraží voda v celém Libereckém kraji o více než osm korun za kubický metr. Průměrná čtyřčlenná rodina tak ročně vydá za vodu asi o 1 700 korun navíc. V nárůstu cen vodného a stočného se projeví zvýšení DPH i neochota Evropské komise poslat peníze na investice do čističek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dahona

Tak nevím,

jak si to mám přebrat. První zdražení vody se odůvodnilo tím, že vodou plýtváme. Pak přišlo další s tím, že se zmenšila spotřeba a tak se musí zdražit. A teď proto, že nám někdo nedá na čističky.

0/0
21.10.2011 7:33

MrViki

Re: Tak nevím,

Výdaje mají vodárny téměř stále stejné bez ohledu na spotřebu. Takže když šetříte, musí zákonitě stoupat cena za kubík.

0/0
21.10.2011 8:22

mobidik

Platíme stále víc za vše, ale mzdy a důchody nerostou!

Říkám, už dost! Trpělivost končí, schopnost platit vše tak předražené také už nejde! V Německu je levnější spotřební zboží i bydlení a mají vyšší mzdy! Mají z nás legraci, když tak 3,5-4x s menším příjmem říkáme, že to mají levnější než v ČR. Slyšel jsem i názor, že nad námi vyhráli bez boje válku, že mají u nás firmy orientované export na Německo (neuvěřitelně nízké mzdy pro zaměstnance v ČR) a že tak blbé ekonomy a politiky jako u nás nikde neznají! Říkají, že nad námi vyhráli válku bez boje, že jsme blbci!  Diví se tomu, že si to necháme líbit a nesvrhneme vládu! Vláda asi neví, že lidé už nemají peníze a nemohou to neustálé zdražování  v ČR dále platit? Kde jsme po roce 1989! Snad to není záměr! Chápe někdo z vlivných a podnikatelů, že to, co se u nás děje není normální, chápe to někdo z  politiků? Občané to chápou, ale nic nemohou dělat!? Nebo mohou? Kam až máme jako občané a zaměstnanci dojít?

+1/0
20.10.2011 18:39

dahona

Re: Platíme stále víc za vše, ale mzdy a důchody nerostou!

Už nikam, už jsme tam!

0/0
21.10.2011 8:07

MrViki

Re: Platíme stále víc za vše, ale mzdy a důchody nerostou!

V pohodě. Zatím máme peněz dost.

0/0
21.10.2011 8:23

enrigo

Re: Platíme stále víc za vše, ale mzdy a důchody nerostou!

Myslíte si, že lidé nemají peníze? Omyl, topíme se v penězích. Našetřeno mají občané několik stovek miliard. U supermarketů stojí jedno nové auto vedle druhého, většina se stříbrnou metalizou, jak si všichni hrají na pracháče,

davy v restauracích a obchodech utrácejí za hlouposti, přejídání, kouření, mraky Čechů na plážích všech kontinentů

atd atd, takže jakápak bída...

0/0
21.10.2011 9:37

mobidik

Re: Platíme stále víc za vše, ale mzdy a důchody nerostou!

Nejste náhodou z Prahe nebo krajského města? Důchodci moc auta nemají a do marketů mimo tato města se nedostanou! Když je tam někdo doveze, tak si nakoupí, třeba i na 2 měsíce mouku, cukr, atd. V dnešních novinách je, že 1/4 lidí u nás nevychází s výplatou do další výplaty! Kolik je tady nezaměstnaných (tedy opravdu bez práce, nejen to, co se vykazuje)? Podívejte se do příhraničí a pohraničí na tu bídu většiny! Lidi chtějí práci, ta není! Asi škoda mluvit, sytý hladovým necvěří!

0/0
21.10.2011 12:51Najdete na iDNES.cz