Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Lyžařský areál Ještěd je blízko bankrotu, nemá na splacení dluhů

Sportovní areál Ještěd (SAJ) balancuje na hraně insolvence, tvrdí liberecká radnice. Městská společnost, která se stará o liberecké sjezdovky, nemá podle vedení města na zaplacení dluhů a hrozí jí konkurz. Kvůli tomu byla odvolána i předsedkyně představenstva společnosti Zuzana Kocumová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Své dukáty věnuji na chudé psy

Jestliže nějaká firma balancuje na okraji bankrotu

a selektivně hradí závazky vůči určitým věřitelům, zatímco na ostatní háže bobek, není to nějaké takové to poškozování věřeitelů???

A to bez ohledu na to, že tím poškozovaným věřitelem je zároveň majitel firmy - zejména proto, že je majitelem město, jehož "majitelem" jsou daňoví poplatníci!!!

Pokud bych to měl definovat přesněji, je to takový trochu tunýlek na daňového poplatníka, nebo se mýlím? ;-€

0/0
20.11.2011 13:42

Kokodák, rebirth

vily a bazény stojej, tak se uklidněte, ok?

:-)

0/0
21.10.2011 21:13

goz

Pane Šolci, kdo dluhy od Snowhillu převzal?

Nepatříte mezi hloupé zastupitele, tak prosím neházejte ten problém na někoho kdo za něj nemůže. Ptejte se svých "koaličních" partnerů, kdo z nich podepsal převzetí závazků za  Snowhill, proč byly převzaté v nominální hodnotě. To smrdí už od samého začátku. Snowhill postavil lanovky, teoreticky si vydělal hezké peníze na provizích od realizačnich firem a pak to hezky předal Liberci zpět. Proč? Že by to byl záměr od začátku.

Tak si měla banka vleky demontovat a honit majitele Snowhillu!

0/0
21.10.2011 16:01

Mistr Podještědský

Marketing

Sjezdovkám na Ještědu konkuruje výrazně sjezdovka na Javorníku. Zdá se, že má profesionálnější marketing než SAJ. Areál Ještědu by bylo možno včetně parkoviště využít daleko intenzívněji právě v cestovním ruchu, což se vůbec neděje, měla by být i reprezentativnější prezentace tištěná, na což by se daly peníze sehnat, podobně jako na některé akce v rámci Euroregionu Nisa.

0/0
21.10.2011 14:17

zetkaa

Re: Marketing

Investovat do areálu na Javorníku peníze z EU (Regionální operační program) byla největší blbost... ale po zkušenostech s programy EU se už ničemu nedivím. Těch bratru100 mil. Kč z dotací by se hodilo na Ještědu mnohem víc. Areál na Javorníku nemůže díky mírnému sklonu svahů nikdy aspirovat na nějaké významné lyžařské středisko a mě, jako daňového poplatníka, který tuto zrůdnost prostřednictvím transferu peněz do rozpočtu EU a zpět také spolufinancoval, takové zbytečné rozhazování peněz uráží. Prostě to byla "oranžová" tlačenka a něčí "malá domů". ;-€

0/0
21.10.2011 14:36

papazian

Proč to překvapení? Od samého počátku se to vědělo!

Jen hluší a slepí dělali, že nevidí a doufali, že to padne na jiné vedení města a poslance než ti, co to způsobili před 2 roky. ODS na Liberecku a nikdo jiný za tento šlendrián nese zodpovědnost. Znárodnit majetek této strany, pokud nasekala takové dluhy a jejich krajskou odnož vykázat ze strany. Ano vyházet tyto lidi z funkcí, v zásadě patří do vězení a nápravných zařízení. Ale je otázkou, jestli jim to pomůže. Uplatnil bych na ně lustrační zákon, který by se dnes už nemusel vztahovat na dědečky z kdysi KSČ, ale na členy těch stran, které přivedli republiku do chudoby a bídy. Naivní představy, že se sníží náklady o 5% a zvýší výnosy o 15%. Kdo psal tento nesmysl? Zadarmo radil? Psal to po kolika panácích? Nebo dostal subjektivní ovlivnění, aby se mu lépe tvořilo? Synerland opět boduje, ale jinak mám toto město rád, obyčejní lidé za tento stav všeobecného úpadku mohou jen omezeně. Je to hra mocných, kteří zprivatizují vodovody, aby se všem prodražila voda na desítky let poté... Vivat!

0/0
21.10.2011 13:58

Frgoth

Přesně tak

Zde je vidět, že nejvíce vadí, že tam je proti strana, tj. p.Kocůmová . To asi štve nejvíce . To bude zase pro někoho nová trafika a slušnost tam není potřeba. K zbll;-€

0/0
21.10.2011 13:50

Muf007

Dobré ráno p.Šolci

Může tohle pan Šolc vůbec myslet vážně? Městské společnosti hrozí bankrot? Tak to tedy hrozí i městu, když je jeho 100% a tedy JEDINÝM akcionářem? :-P Asi těžko, že? Všichni si pamatujeme, za jaké situace se SAJ předával Snowhilu a za jakých okolností se od něho přebíral. Pro zapomnětlivé, Snow. po přetahované se synerovskou Inž.investorskou nakonec areál dostal. Následně na Ještěd pořídil lanovky, zasněžování a další vybavení za nějakých 250 mega. To je také výše úvěru, kterou nedokázal splácet a městu vše následně převedl zpět. Zastupitelé tehdy napříč spektrem schválili znovu převzetí, aby zůstal v provozu. A museli už tehdy počítat s tím, že si na sebe hned tak nevydělá. Proč se tedy Šolc diví, že si nevydělá? On tam tehdy neseděl a nehlasoval?

0/0
21.10.2011 13:29Najdete na iDNES.cz