Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Frýdlantska se zdražení vody nedotkne, vodárny nemají cizího vlastníka

Obyvatelé Frýdlantského výběžku se nemusejí obávat velkého zdražení vody. To zřejmě nastane kvůli rozhodnutí EU nedat České republice 10 miliard korun na stavbu čističek odpadních vod. Frýdlantská vodárenská společnost (FVS) ale má tuzemské majitele a citelné zdražení vody se jí nedotkne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zetkaa

SVS

SVS, pokud vím, má jako akcionáře města a obce z Libereckého a Ústeckého kraje. Nevím, co chtěl autor článku říci tím: "To se netýká Frýdlantské vodárenské a dalších asi deseti

procent podniků v ČR, které nemají zahraniční vlastníky. Takovým je

například Severočeská vodárenská společnost"

Problém tkví v tom, že SVS je vlastníkem infrastrukturálního majetku, který pronajímá provozní společnosti, která je vlastněna zahraničním kapitálem. To je možná úředníkům EU trnem v oku. Ale příjemcem dotací není tento zahraniční vlastník, ale SVS. Celý problém se táhne už od 90.let, kdy ČR ještě nebyla členem EU a byly podepsány dlouhodobé provozovatelské smlouvy. Ale o tom věděli naši vyjednavači přístupové smlouvy i zmiňovaní úředníci EU. Spíš to vypadá, že díky krizi Eurozóny je snaha šetřit, kde se dá, tj. i na dotacích z ERDF a Kohezního fondu pro členské státy. Všichni známe heslo: Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde!!

0/0
25.10.2011 15:14Najdete na iDNES.cz