Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Odměny pro politiky v liberecké nemocnici porušují zákon, říká opozice

Zpráva o ztrojnásobení odměn členů dozorčí rady liberecké nemocnice způsobila značný rozruch. Opoziční krajský zastupitel Martin Půta ze sdružení Starostové pro Liberecký kraj navíc tvrdí, že odměny jsou u některých politiků protizákonné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

V.J.-LBC

Paradoxy

No, co se v současné době děje je tragikomedie. Chtěl bych vědět, jakým přínosem je pro KNL, mimo jiné, třeba Martin Sepp, který tak tvrdošíjně hájí svoje prebendy v dozorčí radě. Myslím, že je na místě, aby byly tyto "vedlejšáky" povinně obecně zveřejňovány u každého zvlášť.  Možná bychom se divili. Pokud mne někdo označí za závistivce, budiž, ale tito pánové jsou placeni ... atd, jsme tedy v podstatě jejich zaměstnavatelé. A ti by měli především vědět, jak a za co platí.  A to bez nějakých stranických půtek. Dokud tohle bude procházet, budou z nás dělat blbce do nekonečna.

0/0
9.11.2011 11:18

ftdolton

Mnoooo,

ať je tam "pošle" kdo chce, členové orgánu obchodní společnosti vždy ze zákona ručí celým svým majetkem.

0/0
4.11.2011 17:39

agnostik

Re: Mnoooo,

Ano, to je pravda, ale nutno dodat, že dozorčí rada je toliko kontrolní orgán a v KNL přezkoumává účetní závěrku a předkládá svá vyjádření valné hromadě (stačí v roce 2 jednání) a pakliže člen dozorčí rady prokáže, že případnou škodu nezavinil a konal s péčí řádného hospodáře, tak jsou z toho členové dozorčí rady venku. Takto velké a.s. platí pojištění odpovědnosti členů dozorčí rady a představenstva. Tedy odpovědnost dozorčí rady je minimální, protože jde o společnost s garantovaným obratem (pojištěnci) a 30tis. měsíčně je tedy nepřiměřená odměna v nyní ztrátové společnosti. Pokud KNL dostanou do zisku, ať je jim klidně vyplacena nějaká poměrová odměna, s tím nemám problém.

0/0
4.11.2011 21:34

Batthy

Novinařina po česku...

Paní redaktorka jen něco konstatuje, odvypráví si co má a jde se dál. Žurnalistika na Pulitzera.

Nemocnice není jediná zaopatřovna tandemu V&K (firma Veselka & Kittner). Tito dva pánové pobírají další desetitisíce ve společnostech jako je Severočeská vodárenská společnost (Kittner), DPMLJ (tandem V&K), ČSAD Liberec a.s. - přivedená na buben, majetek vyveden (Veselka), Sportovní areál fotbal a.s. (tendem V&K), Spacium o.p.s. (Kitnner) a tak dále. A není náhodou, že všechny tyto společnosti žijí z dotací nebo zakázek města, popř. kraje nebo státu. Jejich ryze soukromé (rozuměj nezávislé na třetí straně) projekty neexistují nebo zanikly, což svědčí o schopnosti těchto lidí.

V Liberci je zhruba stovka lidí, kteří si neustále mění posty, dohazují si "příležitosti" za veřejné peníze a drží při sobě, protože každý toho druhého potřebuje a každý na někoho něco ví.

Dokud toto někdo neutne, budeme my, občané Liberce, jen za ty pitomce, na kterých oni budou parazitovat.

0/0
4.11.2011 16:57

klof

Nemocnice

Nechápu, jak si můžou vyplácet nějakou měsíční odměnu!!! Správně by bylo počkat na daňové přiznání za tento rok a  pokud nemocnice vytvoří nějaký zisk, část toho zisku rozdělit formou dividend. A to jak mezi představenstvo, tak i mezi dozorčí radu. Tak se to děje ve většině akciovek! A ty kecy o tom, že jsou tam jako fyzické osoby a ručí nějakým majetkem. Proboha, to je ale zhovadilost. Jsou tam teda za město, za kraj, za nemocnici nebo za sebe??? A výběr lidí taky excelentní, i ta poslední pomocná síla z prádelny je lepší než primitiv p. Šír. Toho znám bohužel osobně z jeho "maskáčového" působení na Liberecké radnici...  No, nevím za kolik dělají např. zdravotní sestry v Liberci, ale myslím že v čistým mají tak polovinu, co tihle darmožrouti, kteří znají nemocnici jen podle čísla účtu, ze kterého jim chodí zasloužená odměna. Škoda, že už tady nejsou zvracící smajlíky, Tak aspoň Rv

0/0
4.11.2011 14:25

Chirurg1

Re: Nemocnice

Nejsem politik, ale zaměstnanec nemocnice. Vy si pletete dividendu s platem. Dividendu dostává ten, kdo vlastní akcie společnosti. To u členů dozorčí rady není, akcie vlastní 83 % kraj a zbytek město Liberec, pokud by tedy byla vyplacena dividenda, polkne ji kraj a město - tak to chtěli udělat vloni, bylo to snad kolem 20 mil. Kč. Až poté, co se ozvali zástupci nemocnice, byla tato částka vrácena do investic, které nemocnice potřebuje jako sůl.

0/0
4.11.2011 22:25

Chirurg1

Re: Nemocnice

Ještě k odměnám členům dozorí rady. Krajsá nemocnice Liberec má roční obrat cca 2,5 miliardy Kč, tak si nemyslím, že by odměna byla nějak vysoká. Dozorčí rada se neschází 2x do roka, ale častěji. Je jasné, že to jsou "lehce" vydělané peníze, ale ve srovnatelně velkých jiných a.s. je situace stejná, ale spíše jsou odměny ještě vyšší. A dále není pravda, že je nemocnice ve ztrátě. Vloni byl zisk několik mil. Kč. (nejlépe by bylo hospodařit s +1 Kč na konci), ale úplně se to nepovedlo a platily se daně. Nyní sice byla v průběžném účtování ve ztrátě, ale jde o jednotky max. desítky mil., což na konci roku může být zcela jinak a ve srovnání s obratem jde o relativně malé částky. V nemocnici byla domluva (za ředitele Nečesaného), že polovina vydělaných peněz půjde do platu zaměstnancům, jen doufám, že bude platit i nyní.

0/0
4.11.2011 22:32Najdete na iDNES.cz