Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Muzeum historických tramvají je plýtvání peněz, míní liberecká opozice

Plýtvání penězi. Tak hodnotí opoziční sdružení Změna pro Liberec plánovanou výstavbu Centra historie tramvajové dopravy, které vyroste v areálu výstaviště. Muzeum má stát 80 milionů korun, navýšení z 52 milionů odsouhlasil řídící výbor, který rozhoduje o projektech Integrovaného plánu rozvoje města.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kidkid

Nejhorší je,

že jakákoliv opozice je zásadně proti všemu co navrhne koalice. Místo toho aby opozice používala rozum, dokáže jen prudit a když se nedej Bože dostane k vládě tak najednou neví co má dělat nebo je ještě horší než ta koalice před ní.

Museum tramvají určitě smysl má. Škoda, že se s takovými musei i v jiných městech nezačalo včas. Co typů zmizelo a jsou po nich už jen fotografie.

0/0
9.12.2011 13:36

Gróf

Myslím, že záchrana tramvají pro příští generaceje posláním.

Město by se k tomu vždy mělo stavět čelem, a je jedno, zda to bude dopravní podnik, nebo muzeum, kdo se o záchranu tramvají postará. Jen je třeba trať, aby alespoň občas vozy mohly vyjet a provětrat se a proschnout. . Jinak zchátrají působením vlhkosti.

0/0
6.12.2011 18:16

Frollik

Záchrana tramvají pro příští generace je posláním,

ale věřím, že město by našlo stávající objekt, kde by bylo možné tramvaje deponovat bez investice 80 MIO (což je ovšem v pražských poměrech naprosto směšná částka).

0/0
8.12.2011 15:08

CREATOR

REFERENDUM

Zeptejte se občanů, kam investovat. Takové menší liberecké referendum by otevřelo oči všem, tramvajákům i zastáncům mega sportovních areálů. A jestli je kultura lepší vrakovište, tak to mě teda podrž. Koho to zajímá? Nějaké staré tramvaje? Opravdu jen pár nadšenců, kterým jejich zájem nikdo nebere, ale peníze jde určitě použít podstatně lépe. Tak to prostě je, říká se tomu trh, poptávka a nabídka. Vždy půjde víc prostředků do činností, o které je zájem a využívá je větší skupina, než do pidi kroužků, i když třeba pro někoho velmi zajímavých...

0/0
3.12.2011 19:13

old-fashioned Kokodák

pro začátek by stačilo předláždit nedavno

rekonstruované ulice Pražskou a Moskevskou, začína se to rozpadat...a nějaké rozflákané chodníky a rozmlácené silnice opravit, není toho moc;-D;-D

+1/0
3.12.2011 16:22

behul

Zbytečné muzeum?

Paní Kocumová by asi raději utrácela veřejné peníze za nesmyslné sportovní areály pro pár vyvolených. Kultura a historie jí nic neříká.

+1/0
3.12.2011 10:34

ivošek z gmailu

Re: Zbytečné muzeum?

Asi tak ;-(

0/0
3.12.2011 17:23

pescha

Re: Zbytečné muzeum?

tak třeba například? použil jste budoucí čas.. nedávno se psalo, že bojuje proti přefinancování opravy Svijanské arény a taky na IPRM, které se konalo tuším v červnu, se jako jediná zabývala otázkou, proč většina projektů zvedá svůj rozpočet.. a byla mezi nimi i spousta sportovišť (tělocvičny, trampolíny, ..). Nebo vy jste tam nebyl?

0/0
3.12.2011 20:20

CREATOR

Zbytečné muzeum

Souhlasím s opozicí i s Šotolou. Muzeum tramvají, nechť si nadšenci vybudují v areálu dopravního podniku a těch 80 milionů raději zainvestujte jinam. Do dětských hřišť, divadelních spolků, sportovních klubů, vzdělávání. A to především do projektů pro děti, kterým jsme to za posledních pár let liberecké ne-výstavby dlužni!

+1/0
3.12.2011 10:15

agnostik

Re: Zbytečné muzeum

Ano - za tyto peníze (80mil. Kč) lze například postavit / opravit Hopsic v Liberci za Malým divadlem (cca 30 -40 mil. Kč), opravit mateřskou školku v Ruprechticích (cca 5mil. Kč), postavit víceúčolvé hřiště (každé 2-5mil. Kč) nebo zaplatit splátku úvěru města u České spořitelny a neprodávat za 100 mil. Kč letiště. Bovera může provozovat muzeum ve vozovně DPML a je to jen otázka komunikace s DPML. DPML prostřednictvím Bovery může ukazovat proslulý úspěšný nákup RT6 za 30mil. Kč, která má zakázáno 7let jezdit. Stejně, ale nakonec bude nyní tak potřebné muzeum tramvají, protože v Liberci máme přece ty nejlepší hospodáře.

+1/0
3.12.2011 16:52

Muf007

Re: Zbytečné muzeum

Musím s Vámi souhlasit. Ač jsem příznivce historie a obvykle si nenechávám utéci akce tohoto typu včetně jízdy Bovery. Stavba akce za 80 mega je zase zjevnou kapsovačkou. Tramvaje jistě můžeme vystavit ve vozovně a nemusíme jim stavět palác. Ostatně na to máme v republice jiné specialisty. Když si vezmu 12  mega, která má dát město, co za ně lze udělat? Vybudovat nějaké to parkoviště na sídlištích, opravit pár hřišť, zateplit školu, vyměnit okna. Ale ne přestavovat plechovou bouda na velestánek techniky.

+1/0
3.12.2011 17:04

Indigho

Re: Zbytečné muzeum

To je sice hezký, jenže vám asi nedošlo, že město by neplatilo 80 mil., ale 12 [nepletu-li se], neb zbytek bude financůván EU =) takže za to můžete jen opravit tu školku a postavit hřiště.

0/0
3.12.2011 22:44

CREATOR

Re: Zbytečné muzeum

Myslíte, že na jiné projekty už se z unie čerpat nedá? To asi nedošlo zase vám. Nejsou tu jen ty tramvaje. Vlastně nejde ani tak o ty peníze, jako o to, na co se použijí! Chápete to? A než nenajít smysluplnou možnost na co čerpat, tak je lepší těch "našich" 12 milionů ušetřit.

0/0
3.12.2011 23:42

Muf007

Re: Zbytečné muzeum

R^R^ nebo tak. Ostatně každé muzeum má mnohdy nemalé provozní náklady. Jen těžko je pokryje vstupné a příp. výdělečné aktivity. Kdo tedy náklady zafinancuje? Bude to město nebo DPMLJ (tedy zase město)?

+1/0
4.12.2011 11:30

Indigho

Re: Zbytečné muzeum

Zrušme muzea, zrušme divadla, vlastně ani kostely kde se zpívají sborové chóry nepotřebujeme. K čemu být kulturní, když můžeme žrát paštiky a chodit do kina na stupidní americké filmy, že ....

0/0
4.12.2011 11:51

CREATOR

Re: Zbytečné muzeum

Ano, zrušme muzea o které není zájem, stejně jako divadla, kostely asi ne, ty město, tudíž lidé v něm žijící nedotují. Omezme cpaní peněz do projektů, kde se jen odškrtne kolonka, aby se splnila kvóta. Možná, kdyby byla divadla a muzea pod tlakem, musela se snažit aby přežila, měla kvalitní program, reklamu a zkoušela zaujmout něčím novým, tak by to šlo. Ale když mají jistý přísun financí, bez ohledu na návštěvnost, tak je nic nemotivuje k lepší práci. Hlavně pohodičku, klídek. Takhle už to ale nefunguje. A ne každý chodí na americké filmy, pořád je spousta lidí, kteří by rádi vyplnili čas jinak. O novém filmu ale víte z rádia, televize, plakátů atd., prostě to umí prodat, strčit pod nos, zaujmout. Po programu divadel, muzeí se naopak musíte pídit a hledat. :-/

0/0
4.12.2011 14:04

Indigho

Re: Zbytečné muzeum

Nemusíte být ani génius pochopit, proč tomu tak je. Mimochodem platy umělců v divadle jsou jak platy pro uklízečku. Nehledě na to že konkrétně právě Liberecké divadlo má stále nové a nové hry, které se snaží zaujmout, bohužel kvůli úpadku společnosti je to zbytečné. Nehledě na to že muzeum prakticky nemůže vydělat. Ale co Vám budu povídat, evidentně nemáte rozum, jinak by jste neplkal =)

0/0
4.12.2011 15:27

CREATOR

Re: Zbytečné muzeum

Snaží se zaujmout, ale nezaujmou? Tak je asi něco špatně. Když nepříjdou lidi do divadla, mělo by jít divadlo k lidem... A jaké by tedy měly být platy umělců? To by mě zajímalo! ;-) Úpadek společnosti? Když na kulturu nejsou finance, neznamená to ještě úpadek společnosti. O vydělávání divadel či muzeí nebylo ani slovo, jen o jejich návštěvnosti, která je možným meřítkem toho, jestli to dělají dobře nebo ne. Na druhou stranu, raději bych dal peníze na provoz muzea či divadla, než na palác pro tramvaje. Nebo vy snad ne?

0/0
4.12.2011 19:03

maquinista

Re: Zbytečné muzeum

Půjdete-li s divadelním kusem mezi neandrtálce a nezaujmete, kde asi hledat chybu? (Mám umění rád, ale neodvažoval bych se hodnotit, co je dobré a co ne.)

+1/0
4.12.2011 19:36

CREATOR

Re: Zbytečné muzeum

Zkuste přestěhovat scénu mezi lidi, na náměstí, do parků a já nevím kam ještě, vrátit divadlo tam kde začínalo, otevřít ho lidem. Třeba to pomůže. A možná se z pár neandrtálců stanou fajnšmekři divadelních kusů jako jste vy dva ;-) Ale to by stálo úsilí, nápady, improvizaci, ztrátu pohodlí. Vymění to divadelníci za vyhřáté kumbálky a jistotu kamenných divadel? A kdo trvá na vašich špičkových divadelních kusech, tak ať za ně dá také luxusní vstupné.

0/0
4.12.2011 21:23

Indigho

Re: Zbytečné muzeum

maquinista to shrnul za mě. Já jen dodám že do divadla chodím, stejně tak do muzea, taky na koncerty atd. Takže se domnívám že svůj příspěvek odvádím poctivě ;)

0/0
4.12.2011 19:49

Muf007

Re: Zbytečné muzeum

Tak tohle jste zrovna u mě netrefil(-a). Už třeba proto, že zrovna k Šaldům mám předplatné. Ale to je jedno. Píši o nákladech chytaného muzea a ptám se kdo je uhradí. Co to má prosím, společného s likvidací místní kulturní fronty? Nic. Já tu přece neřeším ano to, že na ten "blbej" hokej přijde 2x v týdnu asi tak 5x víc lidí než do divadla za týden celý. Protože každé má svoje. Ale vykřikovat tu, že když nebude muzeum tramvají tak jsme jen pojídači paštik, tak to neberu. Rv Btw. do muzea ve Střešovické vozovně jezdím asi tak 1x za dva roky, stejně jako jezdívám Boverou. Ale ani to neodpovídá na otázku zda si muzeum tramvají může město dovolit, když už dnes neví komu by co sebralo, pokud jde divadla, zoo, botanku atd.!!

0/0
5.12.2011 13:10

Indigho

Re: Zbytečné muzeum

S tím souhlasím a dávám vám za pravdu. Problémem je v tomhle případě korupce, jinak bychom si to dovolit opravdu mohli =) Ale to je zase jiná pohádka.

0/0
5.12.2011 16:14

Panda01

plytvani?

S takovym pristupem bude plytvanim penez jakekoliv muzeum, divadlo, galerie, pamatky, nemocnice, jesle, skolky, domovy duchodcu, sirotcince a samozrejme taky radnice a hlavne parlament.

Pokud nekde chybi penize, coz takhle se zamerit na zbytecne vydaje na uplatky, vsimne, provize, odklony, a na velkozlodeje vubec? K tomu ovsem chybi politicka vule. ;-€

+1/0
3.12.2011 9:58

tonycze

Muzeum historických tramvají je užitečná věc!

Slouží lidem, dětem, školám,...Šetřit se dá i jinak. Toto považuji za hloupost. Myslím si, že do muzea by chodilo hodně lidí. Radní by už konečně mohli začít dělat politiku pro lidi, zatím dělají pravý opak.

+2/0
3.12.2011 9:27

ingchemik

Re: Muzeum historických tramvají je užitečná věc!

Naprostý souhlas, i když Liberečáci mohou mít jiný názor, vzhledem k tomu, že znají místní problematiku lépe než já. Ale:

1) Opozice je opozicí od toho, aby byla proti všemu, co navrhne koalice (bez ohledu na politickou příslušnost).

2) Pokud to EU financuje z 85%, pak by se měla využít příležitost. Nebo za chvíli u nás půjde veškerá kultura a historie do ...

+1/0
3.12.2011 18:50

CREATOR

Re: Muzeum historických tramvají je užitečná věc!

Využít příležitost za opravdu vyhozených 12 milionů? Nesmysl. Navíc ti kteří to tlačí dopředu už mají nejspíš spočítáno kolik z toho půjde nenápadně urvat do jejich kapsiček ;-)

0/0
3.12.2011 21:08Najdete na iDNES.cz