Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kočkopes, kritizují odborníci plán Liberce zřídit radu architektů

Kočkopes. Tak označují odborníci z oboru nově vzniklý odbor hlavního architekta Liberce. Hlavní architekt v něm totiž schází a místo něj hledá magistrát pět lidí do architektonické rady. Podle kritiků nebude mít tento poradní orgán rozsáhlejší kompetence a navíc přichází pozdě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

al.mucha

Koho deleguje Syner?

0/0
6.2.2012 12:50

marwin22

Já to říkal!

Kdo to říkal? Já to říkal.

Ale jinak - zaprvý je pozdě, centru města už se pomoct nedá a zadruhý se tu radu do příštích voleb stejně "nepodaří" zřídit :-)[>-] (on tu není blicí smajlík?)

0/0
6.2.2012 9:24

petr2212

názor

A dovedete si skutečně objektivně představit komisi složenou z Architektů ??? promiňte já nikoliv !! Město má sloužit lidem a proto by jeho podobu měli navrhovat a hodnotit lidé. Jsem přesvědčen, že pokud by občaně sami posuzovali zastavěnost dolního centra měta nic takového jako je tam nyní by nevzniklo. Bohužel o tom rozhodovali úředníci a stavbu navrhovali architekti (doufám že ne místní)

Ať si občané rozhodnou kde co chtějí, přvítají a potřebují a pak dejme přípdaný prostor archytektům, ať prostor zaplní

0/0
5.2.2012 13:34

BlackMax

Re: názor

Samozřejmě, že si dovedu představit komisi složenou z architektů. Vždyť je to přirozené a normální. Naopak si pamatuji různé "odborníky" úředníky na stavebním odboru magistrátu, kteří na jaře rozhodovali tak a na podzim onak - kam vítr, tam plášť. Naopak, nedokážu si představit, že bychom se jako laikové sešli a ad hoc navrhovali třeba mosty nebo nákupní středisko. Pokud nám radnice dá prostor, můžeme se jen vyjádřit, zda na daném místě chceme park nebo parkoviště a v případě, že komise architektů posoudí návrhy na to, jak má park vypadat, a vybere 3 nejlepší, můžeme hlasovat o tom, který z návrhů se nám líbí více. Pravda, to by asi magistrátu neprošlo 5 shopping mallů v okruhu 5 km.

0/0
5.2.2012 18:04

BlackMax

Kočkopes záleží na magistrátu...

Ale vždyť to přeci záleží na magistrátu, co z toho bude. Sežene-li do rady renomované odborníky, zaplatí-li je a dáli jim přiměřené pravomoci (přihlížení je na nic, pokud bude rada moci vetovat nesmyslné projekty, je to o něčem jiném), tak to žádný kočkopes být nemusí. Ale magistrát se k tomu musí postavit čelem.

0/0
5.2.2012 11:34Najdete na iDNES.cz