Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Opozice i architekti chtějí na libereckém výstavišti domy, ne muzeum

Opoziční strana Změna pro Liberec požaduje po zastupitelstvu vypsání architektonické soutěže, ze které by vzešly obytné domy v nevyužitém areálu bývalého výstaviště. Podle politiků jsou lepší volbou než chystané muzeum. K žádosti se připojili i architekti a projektanti, kterým není lhostejný upadající urbanismus v Liberci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Batthy

Muzeum, to je zase nápad

Kdo za muzeum lobbuje? Toho chytráka bych chtěl vidět, potažmo s ním mluvit.

Tato lokalita je ideálním místem pro bydlení.

Městský lukrativní pozemek spolu s kvalitním projektem na bytové domy a městu po čase mohou plynout do kasy peníze. Byty by se tu prodávaly, a nebudu daleko od pravdy, za 30 tisíc za metr. A lidé by to kupovali, o tom jsem přesvědčen. Do pokladny by přibylo pěkných pár milionů. A i na park by zbylo.

Ale to by někdo z těch "odborníků" na radnici musel chtít. Oni však nechtějí, protože by z toho nic neměli. Tedy, oni by měli. Po čase opět uznání od obyvatel Liberce, jenže za to si nic nekoupí, za to na dovolenou nepojedou. :-)

0/0
15.2.2012 10:08

LucyBlack

ani jedno

Myslím, že by tam nemělo být ani jedno z toho.. muzeum tramvají je hloupé, nudné a bude zcela jistě prodělečné, ale když ho neplatíme tak proč tu nemít další zbytečnost. Místo toho opravit výstaviště aby se zde dali pořádat kulturní akce za lepších podmínek než jsou teď to nikoho nenapadne... Jistě domy v centru jsou atraktivní, ale co je atraktivního na tom muzeu tramvají??? Proboha co s tím? To zase bude nějakej tunel... To postaví syner za minimum, a peníze z EU si nechají... kdyby opravovali třeba divadlo, nebo tělocvičny tak by to muselo být podle určitých stanov kvůli bezpečnosti a zachování kulturní památky... =(

0/0
14.2.2012 7:55

Theress@

Byty?!

Zase byty, a že těch bytů v Liberci chybí, že?!

Zas nějaké pěkné paneláčky, ať se na malé místo sestěhuje co nejvíce lidiček a šup, je po klidu a po nejhezčí čtvrti Liberce...

Zajímavé je, že architektům nechybí parky, kam se mohou jít projít rodiny, když je hezky.

Beton = Liberec...;-€

+2/0
13.2.2012 13:52

oldfashioned Kokodák v1

ze zkušenosti víme, že ať to bude jak chce,

vždy to bude nějak špatně:-)

+2/0
13.2.2012 13:48

Ziegfried

A co takhle nákupní centrum?

Já bych tam vysekl nějaké nákupní centrum. V Liberci jich je nějak pořád málo.;-D

+3/0
13.2.2012 12:47

Muf007

Re: A co takhle nákupní centrum?

no jo, když on Jirka už není ve své sesli. To by se to betonvalo ;-D

0/0
13.2.2012 13:10

Mac_

Tak to zkombinujte,

výstavní prostory v podlaží na úrovni terénu, v nadzemních patrech byty. Je to místo, kde by vícepatrová stavba ničemu nevadila, jen opatrně s ohledem na okolní zástavbu co se týká stylu.

+2/0
13.2.2012 11:57

zetkaa

Re: Tak to zkombinujte,

Čtenář zřejmě není obeznámen se strukturou a podmínkami financování z operačních programů EU (ROP), jinak by věděl, že byty z dotace EU financovat nelze. Tím odpadá i jakákoli možnost realizace polyfunkčního bydlení (byty + obč. vybavenost). Je potřeba znovu zdůraznit (pro všechny přispěvatele), že město tyto projekty nefinancuje z rozpočtu, ale jsou financovány z dotace na projekty IPRM s tím, že u městských projektů musí Město Liberec zajistit 15% spoluúčast (u projektů jiných subjektů tuto spoluúčast hradí nositelé těchto projektů).

Komparativní výhodou této lokality z hlediska realizace muzea tramvajové dopravy je blízkost dalších zařízení cestovního ruchu (Severočeské muzeum, připravovaný nový objekt Oblastní galerie v rekonstruovaných lázních, ZOO, Botanická zahrada) a hlavně snadné úrovňové odbočení z páteřní tramvajové tratě (muzeum tramvají se bez výstavby kolejové odbočky neobejde).

+1/0
13.2.2012 14:51

Mac_

Re: Tak to zkombinujte,

Ale čtenář vidí :-D Například to, že peníze, které dává na podobné projekty EU, jsou nezřídkakdy využívány účelově, na zařízení, která jsou po svém zprovoznění prodělečná, z hlediska perspektivy využití k ničemu a jsou pak pomníkem těch, kteří si na nich např. přes stavební firmu projekt realizující namastili kapsy...

0/0
13.2.2012 16:12

zetkaa

Re: Tak to zkombinujte,

Kulturní zařízení typu muzeí, galerií, divadel, zoologických a botanických zahrad jsou až na výjimky všude ve světě prodělečná a jejich provoz musí být dotován (z rozpočtu města, regionu, státu, EU). Na výdělečná zařízení je zbytečné dotace poskytovat, pokud se uživí sama. Problémem může být hodnocení potřebnosti (společenského přínosu) takových zařízení; toto hodnocení může být značně subjektivní.

0/0
13.2.2012 16:46

hovi

Byty?

Podporuji muzeum, na bytové domy je dost místa na "staveništi" býbylé Textilany. Dopravní tam taky je.

Vítek z Liberce

+3/0
13.2.2012 11:38

papazian

Re: Byty?

A co kdyby zde byl park?

+2/0
13.2.2012 11:43

vths111

Re: Byty?

Na park je dost místa na střeše Plazy

0/0
13.2.2012 13:01

Slain

Re: Byty?

jj, to je přesně to místo, které si vybavím pod pojmem

klidná rezidenční čtvrť

0/0
13.2.2012 14:00Najdete na iDNES.cz