Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Soud potrestal Poláka za obchod se „sběratelskými“ drogami v Liberci

Tři roky ve vězení a vyhoštění z republiky. Takový rozsudek si u libereckého okresního soudu vyslechl šestadvacetiletý Polák Jakub Stefanik. V Liberci provozoval obchod Kokoland.eu, v němž prodával drogy a maskoval je jako sběratelské předměty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

al.mucha

To naprosto přesně sedne na kteréhokoliv politika

Jednal chladnokrevně a šlo mu jen o zisk. Jeho jednání vykazuje vysokou míru škodlivosti.

0/0
29.2.2012 8:09

wrah

Zakázala až novela

Ehm, mohl by mi někdo právně vzdělaný vysvětlit, jak je možné někoho soudit za něco, co v době "spáchání" nebyl trestný čin? Jelikož ty drogy byly kriminalizovány právě až tou novelou, kdežto on je prodával předtím. Maximálně tak, že to nebylo schválené ke konzumaci, ale on to prodával jako suvenýr, ne k jídlu či tak. Tak jak je možné, že je souzen a odsouzen?

+2/0
28.2.2012 15:29

krabicoidni_krabice

Re: Zakázala až novela

A proč si myslíš, že to ten policajt kupoval třikrát? Prodal mu to o p a k o v a n ě, a to už je trestný čin. Na to ho nachytali, nejsou blbí...

0/0
28.2.2012 15:47

Mysel

Re: Zakázala až novela

Opakovany prodej veci, jejiz prodej zakon nezakazuje, vsak stale neni trestnym cinem.

0/0
28.2.2012 17:59

krabicoidni_krabice

Re: Zakázala až novela

Samotný výrobek zakázat pochopitelně nejde, ale látku v něm obsaženou ano. No, a pokud mu prokážou, že věděl o zakázané látce, kterou prodává, není co řešit. Pokud to z něj policajt vytáhl, a má to nahrané (se svolením soudu), tak není fakt co řešit. Fakt nevím, co je na tom k nepochopení, tihle samozvaní advokáti mě jednou přivedou do hrobu...

+2/0
28.2.2012 18:06

wrah

Re: Zakázala až novela

Akorát je problém v tom, že ani ta látka nebyla zakázaná. Všichni věděli, že je to droga, ale na seznam zakázaných látek se dostala až ptom a to všechny ty prodejny suvenýrů okamžitě skončily. Takže mi stále přijde, že se soud a policie dopouští protiústavního jednání..

0/0
29.2.2012 3:42

Mysel

Re: Zakázala až novela

Co je na tom k nepochopeni? Napriklad to, ze v dobe, kdy tu latku prodaval, nebyla zakazana. A o tom se tu celou dobu bavime, ale zatim jste to bohuzel nepochopil.

0/0
29.2.2012 9:27

Borovka2011

To je ovšem škoda

že ho alibisticky potrestal. To co prodával mělo být naprosto legální. Pak by mohl být uvedený Polák trestán třeba tak za daňové úniky, ale ne za to, že jen prodával zajímavé věci po kterých je trhu poptávka.

0/0
28.2.2012 15:13

UdL

Legalizovat vše

Legalizovat vše a bude klid. Kdo chce, svoje si najde. Takhle by měl stát kontrolu na fetem, příjem z daní, prodávali by to v lékárnách za zlomek tržní ceny a byl by klid. ;-) Např. výrobní cena třeba konopí je cca 50 Kč/g v případě indoor pěstování, prodejní cena obvykle o 100 víc, což beru jako daň za riziko pěstitele. U syntetik bude rozdíl mezi výrobní a prodejní ještě větší. Lidi už dnes mají přístupnější informace než dřív, mohou si je sehnat a mohou se sami rozhodnout. Proto mi přijde hloupé, že se nás zase někdo snaží regulovat. Prostě ty látky tady byly, jsou a budou. A boj proti nim je neúčinný, o čemž se nesmí moc nahlas mluvit.  Zakazovat třeba sběr lysohlávek považuji za nesmysl. Proč není zakázaná muchomůrka červená, kterou lze zneužít také (aneb jeden mykolog v tv říkal, že je po ní velmi příjemná otrava a zubil se u toho na celé kolo)? A co třeba durman? Co toluen? Kdo rozhodl o tom, že to jo a to ne? Přitom třeba takový durman dokáže i zabít... A o alkoholu nemluvě.

+5/0
28.2.2012 15:00

miba

Re: Legalizovat vše

tenhle týpek ty svý polský hegeše prodával i dětem, to bys taky nijak nereguloval?

+1/0
28.2.2012 16:40

agnostik

Re: Legalizovat vše - nesouhlasím

Legalizace společensky škodlivých věcí je většinou špatně (v Holandsku od ní ustoupili). Zájem společnosti je, aby drogy byly vymýceny ne daněny. S užíváním drog je spojeno mnoho nežádoucí trestné činnosti od výtržností,  krádeží, ohrožení pod vlivem návykové látky přes ublížení na zdraví až po vraždy a obecná ohrožení - stačí číst v poslední době rubriku Liberecký kraj. Uvedená logika Vaší úvahy pak vede až k absurdním závěrům, že příkladmo nebezpečné nelegální obchodování se zbraněmi (jaderné bomby, bojové plyny) vyřešíme uvolněním obchodu se zbraněmi ve specializovaných obchodech a zdaněním? Některým lidem se líbí pohlavní styk s dětmi nebo násilím, tak to vyřešíme zrušením trestnosti znásilnění, pohlavního zneužívání či svádění k pohlavnímu styku? Je to trochu nefér takto argumentovat, ale legalizace prodeje a výroby drog by dle mne byla nebezpečná chyba. Jsem příznivcem tvrdé represe.

0/0
28.2.2012 23:01

UdL

Re: Legalizovat vše - nesouhlasím

Právě že tvrdá represe hraje na ruku těm, kdo na tom ilegálně vydělávají. Boj proti tomu je neefektivní, sami drogobijci odhadují, že zachytí max 5 % objemu. Ilegalita vede k mnohem vyšší ceně a následně nabaluje spoustu dalších problémů jako krádeže atd. 

Nedávno jsem četl článek, kde bývalí světoví lídři připustili, že boj proti drogám je nesmysl, nedá se vyhrát a stojí zbytečně lidských životů a neuvěřitelné sumy. Jenže tohle řekli nahlas, až když už "mohli" a nebyli představiteli různých institucí a organizací, kde by byl takový názor nepřijatelný.

A co prodej dětem? Co ožralé děti ze ZŠ na konci roku? Taky platí zákaz prodeje alkoholu mladším 18 let, přesto jsou každý rok články o dětech přiotrávených alkoholem. Kdo chce, cestu si najde. Nehledě na to, jestli to je povolené nebo ne. Naopak pro ty malé děti to má punc dobrodružnosti.

0/0
29.2.2012 7:35

miba

3 roky mu asi se nestačí,

navrhuji mu nádavkem přidat ještě tři další :-)

0/0
28.2.2012 14:52

bara.obava

Re: 3 roky mu asi se nestačí,

hluboka uvaha....hmmmmmmmmmmm

0/0
28.2.2012 14:59

miba

Re: 3 roky mu asi se nestačí,

nevidím důvod, proč bych měla nějak hluboce uvažovat o nějakym xindlovi, kterej si zaslouží sedět až zčerná.. a mimochodem, on ten tvůj příspěvěk, při jehož psaní se ti asi sekla klávesnice, taky extra hloubku nemá ;-D;-)

+1/0
28.2.2012 16:38Najdete na iDNES.cz