Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Rybáři protestují. Bagry při stavbě cyklostezky zabily chráněné mihule

Stavba cyklostezky Greenway Jizera na Turnovsku rozčílila místní rybáře. Bagry podle nich při práci v korytě řeky Jizery pozabíjely chráněné živočichy. Ohrazují se i chalupáři, bojí se, že cyklostezka ovlivní životní prostředí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

udernik

Chalupari a rybari = jedna sebranka

u nas se rybari ukazou 1x za 2 roky a to s agregatem aby si nachytali dorostly pstruhy. Pak je zas 2 roky nikdo nezahlidne. A chalupari? az na par vyjimek namysleni mestaci co jeste dneska dokazou mejt auta samponem primo u potoka a odpadky hazej do lesa a nrmluve o tom ze dnes kdy ma kazdej vodovod na chalupe ze z zump prepad jde taky do potoka.

0/0
11.6.2012 10:50

Frgoth

Pořád do kola od kola

Jsem tak trochu fascinován. Někdo si stěžuje proti tomu, že tam co je dnes cesta bude zase cesta a některá nebezpečná místa se změní v bezpečná. To prostě hlava nebere. Zrovna před 14dny jsem jel tuto část na kole . Po klasické polně asfaltové cestě mezi pastvinama. V Loužku jsem projel po klasické dobré asfaltec III. třídy. Tak nechápu humbuk. Cesty tam evidentně jsou. Dokonce na konci té rozbité je nejdna chalupa. Nebezpečný přechod přes trať a pokračování na asfaltku. Takže kde je vlastně ten problém? V pochybném chalupáři, který neví, že se musí o svoji nemovitost řádně starat a nehledě na to , že už dnes je tam provoz cyklo turistů. Nebyl jsem tam jediný.

Co se týče chráněných živočichů tak nevím jestli se tam nacházejí. S přechodem na ekologii a tím pádem na přírodu se tam již vyskytovat nemusí nbo ve velmi malém množství. Jizera je příliš kyselá a tak život v ní není pro každého. To je důležité si uvědomit. Někde prostě některé druhy ryb nejsou a nebudou. To je prostě tak .

0/0
11.6.2012 7:39

honza-v

mihulí,střevlí i vranek,

je plná JIzera,tak nevím,proč brečí! Rybářům jde stejně jen o to,že by jim údajně projíždějící cyklisté plašili ryby!!

+1/0
10.6.2012 19:25

holes6

...

mohu-li...mihule...:-)

0/0
10.6.2012 18:16

habr

Rybáři udělali chybu hned při začátku stavby,

že pokud věděli, že ve vodě je mihule a stavební stroje ji mohou ohrozit, okamžitě nepožádali Policii ČR o předběžné opatření z důvodů poškození životního prostředí.

Potom celý problém by dostal zcela jiný rozměr. otázka je, zda mihule jsou také nahlášeny na odborech životního prostředí a tím zaznamenány jako zájmová oblast ochrany prostředí. Nezřídka, pokud se nějaký chráněný organismus někde objeví, tak lidi to tají, aby ochrana přírody tam nedělala svoje opatření.

Chataři zaspali, protože vyhláška měla být vyvěšena i na internetové úřední desce. Pokud nebyla, ještě lecos mohou podniknout.

Celý problém je ale v tom, že málo sledujeme aktivity našich úřadů a ty si dělají velmi často co je napadne. Stezka bude zřejmě financována z pěněz EU, takže mohou oni - chataři a rybáři - projekt zas napadnout u EU.

0/0
10.6.2012 16:48

Norkey

...

Co tejden, to ten samej článek. aspoň tu ilustrační fotku byste mohli průběžně měnit.. :-/

0/0
10.6.2012 12:18

tvenca

To se zase někdo napakuje

při výstavbě cyklostezky.A co údržba?Na tu peníze nebudou.Viz cykloztezka Dobronice u Bechyně-Bechyně.Podél vody to sotva projdete pěšky,natož s kolem v ruce.

0/0
10.6.2012 11:30

Norkey

Re: To se zase někdo napakuje

No, podle map tam žádná cyklostezka zakreslená není, takže o jaké údržbě je vlastně řeč? Cyklostezky v údolích řek jsou právě super, i třeba kolem Labe, v Alpách. Logicky asi nemá cenu přestavovat každou polní/lesní cestu na vyasfaltovanou cyklostezku, ale v tomhle případě s tím fakt problém nemám.

Jinak typickej příklad útisku většiny (všichni sportující obyvatelé kraje, resp. republiky) menšinou (zahrádkáři a rybáři z dané lokality). Tady zase někdo nepochopil, jak má fungovat právní stát..

0/0
10.6.2012 12:23

habr

Re: To se zase někdo napakuje

Pokud někdo při stavební činnosti narušil biotop zvláště chráněného organismu, tak je otázkou, zda se bavíme o právním státě.

Mimochodem - není přeci problém, aby břehy řeky opravili šetrně - ručně. Dokázaly to celé generace lidí před námi. Stejně tak ty lávky mohou stavět bez nutnosti projíždět vodu těžkou stavební technikou. Opět lze lecos udělat tradičně - ne jen s prsty na páčkách strojů.!!

+3/0
10.6.2012 16:53

hňup

Re: To se zase někdo napakuje

a tolik lidí je na dávkách.....mimoto, tenhle tejden jsem mluvil s mistrem vod jedny firmy, která potřebuje i výkopy. práce lidí přijde levnějc, než techniky.....

0/0
12.6.2012 15:15

davidsson

....

Já to chápu. Teda ty chalupáře! Ti cyklisti jsou pořádně hlučná sebranka, a toho čoudu co z nich bude. To by nikdo nechtěl pod oknem, no né? A rybáři-to je jiná sorta. Tak nesnášenlivou sebranku těžko pohledat. Jsou nepříčetní i když se děcko koupe v řece

0/0
10.6.2012 9:43

honza-v

Re: ....

Přesně,zvláště,když mezi Líšným a Malou Skálou žádné domy či chalupy nejsou ;-D

0/0
10.6.2012 19:22

goz

Která dynamická firma to staví?

+1/0
10.6.2012 9:36

jacobsen

bylo to na úřední desce? bylo!

0/0
10.6.2012 9:33Najdete na iDNES.cz