Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Na bývalé železniční trati začíná dostavba cyklostezky k Panské skále

Na Českolipsku začíná stavba posledního úseku cyklostezky Varhany z České Lípy k Panské skále u Kamenického Šenova, která vede po bývalé železniční trati. Zakázku v uplynulých dnech vyhrála firma Skanska s cenou 22,9 milionu korun, přičemž odhadované náklady byly původně 40,1 milionu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

smvoj

1 etapu cyklostezky strabag odflákl

http://cs.wikipedia.org/wiki/Cyklostezka_Varhany

Hrboly po vyrůstajících kořenech jsou neomluvitelné, doufám, že se to již nestane... doporučuji dodržet skladbu dle projektové dokumentace ... ;-)

0/0
6.7.2012 9:00

pavlásek

Opravdu potřebujeme cyklostezku?

Dobrého dne přeji všem čitatelům a daňovým poplatníkům.

V současné době, po "úspěšném" výběrovém řízení se vyrojilo spoustu článků o super provedené soutěži a mnohomilionových úsporách. Ve zkratce zrekapituluji: všechny články citují předsedkyni Svazku obcí  Cyklostezka Varhany, kterou se "zvolila" starostka města  "Česká   Lípa" a můžu Vám říct volili jste dobře - město Česká Lípa poskytlo bezúročnou půjčku ve výši 35 mil. Kč na výstavbu cyklostezky odhlasovali  - zastupitelé   ODS a KSČM, zajímavá koalice - odhad projektanta  naprosto nadhocen - proč ne je placen dle tabulek - uvedená úspora? směšné projekt oproti předchozím dvou  etapám předražen nesmyslným  technickým řešením o cca 5 miliónů korun  - nakonec proč ne, platí se to z   programu ROP severozápad, mimochodem kde se včera zatýkalo? Závěr : Arogance Po nás potopa Krajské    volby na dohled Z mých peněz to nejde

0/0
4.7.2012 22:34

Lippy

Cyklostezka Varhany bude komplet ale co údržba stávající ???

To že je tam tráva vysoká na krajnici skoro už k metru,že tímpádem už zasahuje do cyklostezky a zužuje prostor pro jízdu to asi nikomu nevadí !! Taky by občas stálo za to, projet stezku nějakým kartáčem aby se odklidila naplavená šotolina či popadané větve a podobný bordel!!!!

No hlavně, že se bude stavět, Skanska možná něco šoupne modroptákům na kampaň, Hanka si zas pomyslně zvedne svůj povadlý kredit úspešné političky a všichni budeme happy ;-)

+1/0
4.7.2012 9:42

liptoncz

Re: Cyklostezka Varhany bude komplet ale co údržba stávající ???

Jel jsem tam v sobotu 30.6.2012 a byla skoro prázdná, tak jsem se rozhlížel kolem a taky mě napadlo, že by bylo dobré tu cyklostezku udržovat a sekat trávu.

0/0
4.7.2012 13:28

irxx

to si pan redaktor

dělá legraci? tak pěkné PR pro takovou lumpárnu? vivat ods? pane redaktore....

0/0
4.7.2012 8:30

Lord Helma

To je blbý

Už se těším, až nám udělají cykostezku z Ostravy do Jeseníku nebo ještě líp do Prahy. Vždyť železnice je zastaralý a pomalý dopravní prostředek ...

+2/0
3.7.2012 21:35

liptoncz

Dobrý nápad cyklostezka Varhany - kratší cesta do Skalice

Dobrý nápad cyklostezka Varhany - kratší cesta do Skalice u České Lípy a Nového Boru. Pro pana nadšence in-line bruslaře. Někteří bruslaři se na této cyklostezce chovají dost sobecky - až prasácky. V uších sluchátka a mávají kolem sebe hystericky rukama. Celá cyklostezka jim nepatří. Jsou nějaká pravidla nebo "desatero" pro suché bruslaře? A ještě jedna poznámka, ta trať byla celá krásná - i z České Lípy do Manušic.

+2/0
3.7.2012 18:30

Leinad

Re: Dobrý nápad cyklostezka Varhany - kratší cesta do Skalice

Já bych řekl, že bruslařům stačí zákon o provozu na pozemních komunikacích.

0/0
3.7.2012 20:18

liptoncz

Re: Dobrý nápad cyklostezka Varhany - kratší cesta do Skalice

No, bruslaři bývají horší než dětičky.

0/0
4.7.2012 13:29

Lippy

Re: Dobrý nápad cyklostezka Varhany - kratší cesta do Skalice

Tak určitě ;-)

Jenže ono na kole je to možná snažší než na těch bruslích a kolikrát jsem já jako bruslař se musel skoro pangejtem vyhýbat dvěma kolařkám co si jedou vedle sebe, krafou si do toho a na cestu skoro nekoukaj :-/

0/0
4.7.2012 16:28Najdete na iDNES.cz