Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Polsko neotevře silnici pro běh veteránů, řidiče čekají objížďky

Starostové Hrádku nad Nisou, německé Žitavy a polského města Bogatynia neuspěli s požadavkem, aby se kvůli srpnovému Mistrovství Evropy seniorů v atletice otevřela o měsíc dříve nová silnice spojující tři státy. Řidiči tak budou muset jezdit do Saska přes několik desítek kilometrů vzdálený hraniční přechod v Petrovicích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Fungy

1. září otevřít novou silnici přes PL

tak to jsem zvědav jestli to ještě pětkrát neodloží

0/0
2.8.2012 18:00

Muf007

Kdo je místní?

Lze více rozepsat větu "místní mohou přes most Kopačově." Jde mi o to, kdo je místní, kdo to bude kontrolovat atd. Na Zittau jezdím často a pokud nepůjde využít obvyklou trasou, je nejvyšší čas na osvětu.

0/0
1.8.2012 7:59

papazian

Re: Kdo je místní?

Pokud jezdíte často na Zittau, pak vězte, že toto město se jmenuje Žitava česky nebo Žytawa polsky. V českém textu zní směšně, pokud tam kompunujete nečeská slova. Ale k věci, klidně přes Kopačov (Kopaczów) jeďte, z naší strany je Oldřichovice na hranici. Je smutné, že stále tyto dvě vesničky nemají pořádné  silniční propojení  ač tam vedou dve cesty, jedna přes ten most a pak ještě další silničika, která po jedné straně má domky v Čechystánu a druhé na polské straně. Protože ale tyto polské domky tuto cestu prakticky v dobách zlých i dnešních nemohou využívat, tak mají provizorní propojení přes své dvorky ze zbytkem Polska. Přitom by stačilo tak málo a u místní smičky udělat možnost k projetí. Podle mne se to stejně částečně na divoko děje. Za ostudné lze ale považoat stav, kdy tradiční Hartavská silnice  v Hrádku Vás nedoveze do Hartavy ač z obou stran je asfaltová cesta. Takže do Hartau musíte jezdit oklikou přes Polsko. Tto silnička byla do roku 1954 pro automobily, dnes bohužel ne

0/0
1.8.2012 14:24

Muf007

Re: Kdo je místní?

Trošku se v té radě ztrácím nicméně z vyjdu a tak se zeptám jinak. Z kruháče na obchvatu Hrádku směr Oldřichov na Hranicích a dál? Přímý směr se mi zdá při pohledu na satelitní mapu neprůjezdný (bez mostu?), ale možná tam je a právě o něm je řeč. Pokud chybí propojení mezi sousedními vesnicemi ostuda to rozhodně je, ale víme dobře, jak Poláky (ne)zajímá rozvoj území okolo Bogatyně.

   A jen pokud jde o místní názvy, netřeba mě je učit. Upřímně Žitava je jednou Žitavou a jindy Zittau, stejně jako Ústí občas Aussikem. Pravda Liberci Reichenberg neříkám, ale říci Oldřichovu postaru Ullersdorf, bych se nezdráhal.

0/0
1.8.2012 14:49Najdete na iDNES.cz