Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Liberec se topí v dluzích. Překonal i Prahu, splácení bude obtížné

Bezmála jednadvacet tisíc korun, a to úplně všichni, včetně nemluvňat. Takovou částku dluží Liberec v přepočtu na obyvatele. Získal tím nelichotivé prvenství: je nejzadluženějším městem v celé republice. Velký díl viny na zadlužení nese lyžařské mistrovství světa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sámvelkýmao new1

no

liberec má 3 mld dluh, syner 4mld zisk. spojité nádoby fungují i tady.....;-D;-D;-D

+1/0
23.8.2012 13:03

Batthy

Pár nepřesností....

1) Na dluhu se nepodílí nejvíce MS v lyžování, ale představitelé města. Chápu, že Mistrovství světa se rádo používá, protože se nemusí uvádět konkrétní jména a dluh se shazuje na akci, za níž "nikdo" nestojí.

2) I když se k nám přistěhují lidé, vliv to nebude mít žádný. Jen se rozfofruje více peněz za další zbytečný parádičky.

3) Šolc ubezpečuje. Kolikrát nás už Šolc ubezpečoval. Tolikrát, že je z toho třímiliardová díra. I on je podílníkem.

Teď ať už nastoupí na radnici kdokoli, bude mít téměř neřešitelný úkol. A poděkovat může několika desítkám lidí, které my stále a stále volíme jak blbečci, a kteří se volby co volby předhánějí v "geniálních" myšlenkách a sloganech. A když je nakonec zvolíme, tak ti co odejdou od koryta městského, dostanou koryto nemocniční, dopravní nebo vodácké. A dostanou je jako projev díků od těch, kteří za ně nastupují.

+2/0
20.8.2012 13:17

Muf007

Jiří Kittner - primátor za ODS

A po letech babička dětem vypráví: "To se stalo milé děti v časech radničního blahobytu, kdy město moudře spravoval a pod dohledem svých kmotrů rozvíjel primátor a pozdější nemocniční ekonomista J.K." Schválně, jestli to skončí hepíkem v podobě basy nebo smíchem, jak s oVčany vydrbal?

+1/0
20.8.2012 12:01

Prepárat

Zodpovědnost

Jak je možné, že se nikdo za takovéto hospodaření nemusí zpovídat svým voličům. Je to přece jasné chybné nakládání se svěřenými prostředky. Kdyby to bylo neúmyslné a náhodné, tak nic proti tomu, ale tohle tak není.

+1/0
20.8.2012 10:58

jazyk v broskvi

MANKOTE!

Dost lidí ví, že MS 2009 se nemělo vůbec uskutečnit!!! Měly se posbírat love za prezentaci a přípravu návrhů a ENDE! Prostě jen malinkej tunýlek! Ale vložil se do toho megaloman Jindra, kterému již tehdy teklo do bot s jeho nejmenovanou firmou v Opletalce, a Blanka pod Ještědem se začala kopat! Podnět mu nicméně dal Syro(ho)vádko s jeho arénou pro Bílý sígry, kde je dodneška díra za m(ilia)rdu - tak proč to nezkusit ještě jednou, když to šlo tak lehce!;-D

+1/0
20.8.2012 8:24

ramese

dokud

Liberec bude Chanov. u teska bezdaci, cigosi a neuveritelny bordel ktery neni nikdo schopen uklizet,tak se se lidi nepohrnou! MP na to dlabe. je jim jedno kdo se kde schazii, hlavne ze stoji za deltou a vybiraji pokutu za to ze omylem clovek vjede do slepe ulice.. cely den tam stoji dva straznici a hlidaji .. a vybiraji pokuty, na misto aby delali poradek ve meste! Az Kittner a spol budou za to cele nest nasledky a zacnou splacet to co nasekali ..

v 90 letech LBC bylo luxusni mesto.. dnes? silenost .. nakupni centrum jedno vedle druheho zbytecne projekty magalomanske atrakce na cikanskem Rochlickem sidlisti atd. pak se tu lidi opet budou citit dobre :(:-(

+4/0
19.8.2012 18:27

nahoda

@

Když jsou u moci křivopáteřníci a těch pár kteří to myslí dobře tak se nedivme že kasa je prázdná!!!!!!

Až prodají co prodejné je tak přijdem na řadu taky!!!!

0/0
19.8.2012 14:54

merlin - alfa

Majetek

"Možnosti prodeje městského majetku jsou ale už jen velmi omezené. Na rozdíl od 90. let, kdy Liberec patřil k nejbohatším městům."

Krásně se vláda ODS a Syneru na Liberci podepsala.

+5/0
19.8.2012 13:54

ramese

Re: Majetek

Syner kam se podivas!! on opravuje i silnici mezi JBC a LBC .. neuveritelny!! vsechno Syner.. nemam nic proto prosperite a uspechu firem ale tohle ?? to je fakt sileny!!

+1/0
19.8.2012 18:28

kára11

Re: Majetek

Fakt neuvěřitelný. ŘSD vypíše soutěž na opravu silnice a Syner podá nejvýhodnější nabídku. Fakt nestoudnost.

0/0
20.8.2012 13:56

peta_lbc

Re: Majetek

;-D;-D Pevně věřím, že s podmínkami VŘ podobnými jako pro Vodárny Frýdlant. Takovými, kterým vyhoví asi tak 2,5 firmy v republice. Prostě čisté a korektní, že?

0/0
21.8.2012 13:08

kára11

Re: Majetek

Můžete sem, prosím, napsat, co bylo v těch podmínkách špatně?

0/0
21.8.2012 13:45

oldfashioned Kokodák v1b

nové vilky jsou zkolaudované, limuzíny naleštěné,

tak co tady ječíte?;-D;-D

+4/0
19.8.2012 10:50

jamil1

Re: nové vilky jsou zkolaudované, limuzíny naleštěné,

vtipný, ale zároveň smutný, protože to bude z 99% pravda

0/0
19.8.2012 13:51

Heliska

daně z nemovitostí

pokud vím tak daně z nemovitostí za poslední tři roky zvedli o 400% a to mistrovství v lyžování ať si zaplatí ti co ho pořádali obyčejní lidi ho nechtěli naopak jim to způsobilo spoustu problémů, třeba i jak se dostat do zaměstnání neboť nesmyslně uzavřeli přístupové cesty ke středu města a dále pak směrem k Ještědu, kde drobní podnikatelé nemohli pracovat neboť zákazníci se k nim nedostali.

0/0
19.8.2012 10:36

Ms.Lucia

Achjo, no a je to venku..!

Jsem Liberečanda a nejsem na to hrdá. V Liberci se kolem mistrovství nadělalo strašně humbuku. Mnozí již před ním věděli, že to město dostane do zbytečného svrabu a upozorňovali na to. Tady je veřejné tajemství, že z jakýchkoli poskytnutých peněž velké procento zmizí do soukromých kapes a protože vše je na vysokém stupni korupce, je to už vlastně praktvicky legální. Je to škoda, protože Liberec je teď tak zadluženej, že nemá na co lákat. Tady se přes rok fakt nic neděje. Chabé pokusy uspořádat nějaké akce na náměstí zlákají možná kolemjdoucí? Moje generace hromadně mizí - do Prahy, Brna, často i do zahraničí, zejména do Německa, které máme za kopcem. Taky co tady, nic nás tu nečeká. A kdo ví, až nám tu zavřou divadlo, začnou se rozprodávat zvířata ze ZOO, aby vůbec ZOO přežila. Všude se vysekaj stromy a udělají se stavební parcely. A z lukrativních míst se stanou průmyslové zóny, začnou zvedat správní a lokální poplatky.. Tak co s takovými vyhlídkami... Kdo tu zůstane pak?

+5/0
19.8.2012 10:35

dreamer.lbc

Re: Achjo, no a je to venku..!

Ve Vašem příspěvku naprosto souhlasím s Vaším názorem až na některé.Například já jsem Liberečák a já zase jsem hrdej,že jsem z Liberce co se týče prostředí ve kterém žiju.Ovšem co se týče našeho vedení radnice, které nám způsobilo to co nám způsobilo na to už hrdý také nejsem, ovšem zase s Vámi nemohu souhlasit, že se od tud hromadně někdo stěhuje pryč, to máte hodně milné informace,do Liberce naopak přichází dost lidí, a nesmíte zase vidět některé věci černě.Liberec láká na mnoho věcí je tu vzrůstající tendence podílu turistického ruchu.Německo které jak říkáte,že je za kopcem a lidé se tam stěhují tak to jim vůbec nezávidím, pokud sledujete statistiky a průzkumy tak ze tři porovnávaných území okolí Zittau a polského území vyhrála naše Liberecká kotlina (vysoká úroveň školství,zaměstnanost, zdravotnictví),pokud chcete porovnávat tato území tak to se prostě nedá, to už vyhrává v tomto ohledu spíše Praha kde je nízká nezaměstnanost, skvělá dostupnost zdravotnictví a kultury, Brno vůbec!

0/0
19.8.2012 14:28

Anihilován 100 x.

já bych jen poopravil

Liberec nemusel postavit byty a sportoviště, pokud by se na ten naplánovaný megatunel , a kdo zná Liberec vím o čem mluvím netřásli všechny Fy. z kolí radnice a především syner takže ať si tu rozkrádačku zaplatí

+3/0
19.8.2012 9:19

kára11

Re: já bych jen poopravil

Syner stavěl ty byty, nebo jen hloupě plácáte?

0/0
19.8.2012 12:23

jamil1

Re: já bych jen poopravil

jestli byty nevím, to možná dělala interma, ale sportoviště jdou tutově za synerem. včetně velmi předraženého vesce.

0/0
19.8.2012 13:48

kára11

Re: já bych jen poopravil

Ve Vesci zakázka v hodnotě 18 milionů a na Ještědu snad dokonce 0. Pane jo, tak to si Syner tutově vydělal.

0/0
19.8.2012 14:14

Fungy

Re: já bych jen poopravil

0? pak teda ty strovky mio někdo šikovně ukradl

0/0
19.8.2012 20:01

kára11

Re: já bych jen poopravil

Nebo, že by to nestavěl Syner, ale někdo jiný? Taková možnost vás nenapadla? Jak říkám, jen hloupé plácání o Syneru a mezi tím vám uniká realita.

0/0
20.8.2012 0:10

Frgoth

Re: já bych jen poopravil

Z toho měl Syner skoro prdlajs. A hlavně za ty to práce dotace či peníze prostě přitekli. Nebýt pražských hajzlíků včele s Jindrou a Neumanovou tak to bylo i ziskové. Ukázalo to pak juniorské MS, které má menší zájem sponzoru. A vo tom to je. Pražák rozhoduje o tom co bude dělat Liberečák .Je to chátra

0/0
20.8.2012 6:52

berkovec

A ví se, kdo vlastně na tom mistrovství

nejvíce vidělal a vlastně zvítězil?  Nebo se to dělilo?

0/0
19.8.2012 8:47

Ms.Lucia

Re: A ví se, kdo vlastně na tom mistrovství

Řekla bych, že na mistrovství nevydělalo moc lidí/firem. Většina organizátorů dostala zaplaceno. Samozřejmě vše co se platilo předem bylo poplacené (přeplacené?). Dodavatelé služeb a produktů během Mistrovství už ale často takové štěstí neměli, protože se jim platilo až "po" a to už se vědělo, že je v rozpočtu fakt velká díra. Nemyslím ale, že někdo z nich ty peníze viděl nebo uvidí. Dle mého soudu se podhodnotil rozpočet a nebo se nepočítalo s tím, že se nejprve musí uspokojit lokální poptávka a až pak stojí v žebříčku veřejný prospěch. Ono se vždycky plánuje dobře, ale měli u toho nechat schopné lidi, ne několik měsíců před Mistrovstvím vyměnit hlavu celého projektu. Možná nebyl ochotný spolupracovat a možná mu šlo o veřejné blaho, možná jen sebou nenechal moc manipulovat. Katka Neumannová pak už byla jen taková figurka. Myslím, že se v dobré víře jala organizace Mistráku, ale zkušeností s "politikou" do té doby moc neměla. A myslím, že podruhé takovou blbost už neudělá.

0/0
19.8.2012 10:49Najdete na iDNES.cz