Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu
Zobrazit příspěvky: Doporučované
Čekáme na více doporučených příspěvků
Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

M10i52r80o37s38l30a30v 36S44t83e30i15n72e96r 4730592500346

Problém může teprve přijít, s pubertou. Taková jizva v tváři se nepřehlédne, mládež umí být neuvěřitelně necitlivá, prostě jí to nedojde, že to není vhodné téma k vtípkům.

Pomůže jenom podpora rodiny a přátel, učitelů a okolí. Handicap může být i výzvou. Mladý člověk si sám musí uvědomit, že přes handicap nesmí propadnout sebelitování, že musí ukázat výkon, jaký třeba zcela zdravý mladík nebo dívka nedokážou.

Mluvím z vlastní zkušenosti, narodil jsem se s jedním uchem hluchým, to druhé má malý zbytek, to v dobách, kdy sluchadla nebyla ještě rozšířená znamenalo praktickou hluchotu. Naučil jsem se už jako miminko odezírat, prostě jsem ten handicap překonával, jak to šlo. Vystudoval jsem průmyslovku, potom ČVUT, nakonec v Německu jsem získal doktorát. Bez toho handicapu bych měl jistě lehčí život, ale také bych nenašel v sobě tu sílu, probojovat se těmi školami.

Vaše dítě bude tu sílu v životě také potřebovat, mladé dívky bývají fixované na svoji krásu, ta vaše se s tím musí vyrovnat a přesto se probít k úspěšnému založení rodiny i v povolání.

+3/0
doporučit
26.2.2018 7:19Najdete na iDNES.cz