Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na řidiče u obchodního centra čekají problémy. Postaví tu kruhový objezd

  13:30aktualizováno  13:30
Několikaměsíční komplikace mohou očekávat motoristé, kteří jezdí po průtahu Libercem do OC Nisa, Průmyslové zóny Jih a nebo na Ještěd. Na poměrně malé ploše se zde začnou budovat tři navazující dopravní stavby: nájezdová rampa, kruhový objezd a oprava mostu přes čtyřproudou komunikaci na Prahu nebo na Děčín.

Kruhový objezd se začne budovat u průmyslové zóny Jih v Liberci. | foto: Valbek

Problémy s dopravou v Liberci však začaly minulý týden, kdy město dělalo přeložku vedení plynu u benzinové pumpy Agip při výjezdu z Liberce. Motoristé jedoucí na Prahu nemohli používat průjezd městem a museli složitě jezdit po silnicích a ulicích vedoucích souběžně s dálnicí.

Přeložka vedení plynu uzavřela také jednu z příjezdových cest do navštěvovaného Obchodního centra Nisa.

"Tato výluka trvala jen pár dní, přestavba nájezdové rampy, po níž se k nám jezdí z druhé strany, nebo na Ještěd a hlavně do průmyslové zóny, bude podstatně delší. Podle nejnovějších informací investora, kterým je Ředitelství silnic a dálnic, to bude trvat až do konce září," vysvětluje manažer OC Nisa Petr Brych.

Původní nájezdová rampa, kterou mají řidiči jedoucí do Prahy před mostem přes dálnici po pravé straně, měla nevhodné parametry pro tento druh rychlostní komunikace. "Proto musí být zmenšený úhel nájezdu a výjezdu směrem od ulice České mládeže," řekl vedoucí odboru dopravy Libereckého kraje Jan Čáp.

Na ulici České mládeže se začne stavět v září

Podstatně větší a náročnější stavbou pak bude kruhový objezd na ulici České mládeže, na který bude nájezdová rampa navazovat. Bude stát v prostoru nynějšího vjezdu do areálu ČSAD, kde bude kvůli ní zbourána vrátnice.

Stavět se začne hned poté, co bude rampa dokončená, tedy koncem září. Investorem kruhového objezdu a opravy mostu přes dálnici je Liberecký kraj.

"Podařilo se nám vysoutěžit cenu o pětatřicet procent nižší," pochlubil se hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Projektové náklady na kruhový objezd a most byly původně 47 milionů korun, vysoutěžená cena je jednatřicet milionů.

"Tato stavba už nebude omezovat cestu k OC Nisa, ani do průmyslové zóny. Kruhový objezd se bude stavět po částech. Nejprve se vybuduje levá polovina a bude se jezdit po pravé, potom se to obrátí," uvedl dopravní inženýr Libereckého kraje Vlastimil Malý.

Podle něj kruhový objezd zvýší bezpečnost silničního provozu a kapacitu křižovatky, kterou denně projede přes třináct tisíc aut.

Kruhový objezd a rekonstrukce mostu, však budou tak náročné, že se bez komplikací pro řidiče stejně neobejdou. Řidiči budou muset s některými komplikacemi až do září příštího roku stále počítat.

"Občas se stane, že bude muset být most uzavřen úplně, nebo pod ním bude svedena doprava do jednoho pruhu," upozornil Jan Čáp z krajského úřadu.

Autor:


Nejčtenější

Na Českolipsku se střetl kamion s osobním autem, tři mladí lidé zemřeli

Při nehodě u Doks zemřeli ve škodovce tři mladí lidé, další dva jsou vážně...

U Doks na Českolipsku se ráno střetl kamion s osobním vozem. Řidič auta a jeho spolujezdkyně na místě zemřeli, další...

Krásná doba, když byl Havel zavřený, napsali komunisté na Facebook

Příspěvek, který stránka KSČM Liberecký kraj sdílela na Facebooku 2. srpna.

Text oslavující 80. léta, kdy pivo stálo dvě koruny padesát, byly zavřené hranice a ve vězení pobýval budoucí prezident...Na vrcholku Ještědu hořel les, hasiči nasadili vrtulník a letadlo

Požár lesa na Ještědu pomáhají hasit i letadla (13.8. 2018).

Stovka hasičů likvidovala šest hodin požár na vrcholku Ještědu. Vzplanul zde lesní porost. Kvůli svažitému terénu...

Přepeřská fotbalová jízda: za pět let z „pralesa“ až do divize

Na slavnostním otevření fotbalového stadionu v Přepeřích se představili v...

Pět postupů v řadě. Tak skvostnou vizitkou se pyšní fotbalisté FK Přepeře. Klub z obce u Turnova s necelou tisícovkou...

Nezmarův recept na posily: Nebrat ty nejlepší, ale nejvhodnější

Jan Nezmar

Když v posledním půlroce kariéry nakukoval do manažerské práce, ocitl se u zrodu pozoruhodné kooperace - v létě 2012...

Další z rubriky

Náměstek Korytář posílá na liberecký magistrát kontrolu, kvůli šikaně

Liberecký magistrát.

Inspektorát práce se po prázdninách chystá na kontrolu libereckého magistrátu. Kontrola může skončit pokutou. Podnět k...

Tůně, rybníčky, napajedla. Frýdlantsko se pustí do boje se suchem

Polský hnědouhelný důl Turów.

Na Frýdlantsku vyhlásili válku suchu. Mají tady vzniknout tůně, mokřady či rybníky, jejichž úkolem bude zadržet vodu v...

Nejkrásnější Šebestián zamířil na opravu, vrátí se světlejší a bez praskliny

Restaurátorské práce na soše svatého Šebastiána potrvají čtyři měsíce. Morový...

Morový sloup Matyáše Bernarda Brauna je už roky zavřený v zahradě kostela Nalezení svatého Kříže na Malém náměstí v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz