Florbalisté bojovali, ale padli po nájezdech. Ženy v pohodě vyhrály

12:41aktualizováno  12:41
Až čtvrtá série samostatných nájezdů určila, že dva body si na Moravu z Liberce odvezli po utkání 17. kola florbalisté sedmých Otrokovic. Domácí tým FBC zůstal v tabulce extraligy předposlední jedenáctý a od posledního Kladna se odpoutal o bod.

Momentka z utkání florbalistek FBC Liberec a Herbadentu | foto: Ota Bartovský, MAFRA

V dramatickém souboji se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a klíčová chvíle přišla v poslední minutě. Hosté vedli 6:5, Liberečtí sáhli k power-play a v čase 59:48 vyrovnal pohotovou střelou z první Štěpánek, který tak zajistil cenný bod.

Po bezbrankovém prodloužení pak byli v sólo nájezdech šťastnější hráči Otrokovic.

"Se zápasem jsem spokojený, ztracený bod v nájezdech, to už je loterie. Trošku jsme měli problém v první třetině s psychikou, ale dvougólovou ztrátu jsme stihli zachytit a dotáhli se," uvedl Lukáš Nesměrák, kouč Liberce. "Na to, jakou máme marodku, jsme předvedli dobrý výkon. Do konce základní části chybí pět kol a my se potřebujeme naladit na boje v play-down o záchranu. Myslím, že naše forma je na dobré cestě, protože posledních pět zápasů jsme odehráli dost slušně, takže věřím, že po základní části nepůjdeme do play-down z posledního místa."

Crazy Girls udeřily v první části

Liberecké florbalistky splnily povinnost. V utkání 16. kola extraligy zvítězily na palubovce posledních Královských Vinohrad 8:3 a v tabulce jsou dál na 6. místě. Rozhodující pětigólový náskok si Crazy Girls vybojovaly už v první třetině, kterou vyhrály 6:1.

"Škoda, že jsme neproměňovaly šance i ve druhé a třetí třetině. Skóre by pak mohlo vypadat úplně jinak," řekla Lenka Bartošová, trenérka Liberečanek.

V týmu Crazy Girls byla nejpilnější Michaela Mlejnková, která k hattricku přidala ještě dvě asistence.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Druhý zápas třineckých Ocelářů v letošní Lize mistrů. Situace před brankou...
Liberec a Třinec vyzvou v Lize mistrů švédské soupeře, Kometu čeká Zug

Hokejisté Liberce vyzvou v osmifinále Ligy mistrů Frölundu - vítěze dvou předchozích ročníků. I Třinci přisoudil helsinský los švédského soka, čeká ho souboj...  celý článek

Tyler Redenbach v pardubickém dresu
Kanaďan Redenbach se vrací do extraligy, upsal se Liberci

V české extralize už odehrál skoro sto zápasů a po finské epizodě teď Tyler Redenbach přidá další. Kanadský hokejový útočník se dohodl s Libercem na smlouvě do...  celý článek