Hala v České Lípě je před dokončením, odpovídá mezinárodním parametrům

  9:48aktualizováno  9:48
Stavební část víceúčelové haly v České Lípě už je již dokončená. Zbývá jen celý objekt připojit na pult centrální ochrany hasičů, vybavit ho tělocvičným nářadím a nábytkem. Kolaudace stavby se chystá na 1. října. Na stavbě město díky otevřenému výběrovému řízení ušetřilo více než 25 milionů korun.

Nová sportovní hala v České Lípě je těsně před dokončením. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

"Předpokládaná hodnota zakázky, kterou původně vypočítal projektant, byla téměř šedesát čtyři milionů korun. Pražská firma VCES nám to dělá o 25,4 milionů korun levnější. V ceně je ale i vnitřní vybavení tělocvičny. Když půjdu do podrobností, pak nám dodá například i míče," říká starostka České Lípy Hana Moudrá. Podle jejích informací byla cena během stavby navýšena o 1,1 milionu korun, což způsobily nové požadavky města, nikoliv dodavatele stavby.

Nové sportovní zařízení stojí v centru města poblíž supermarketu Kaufland. Je dvoupodlažní a plocha sálu má mezinárodní parametry pro většinu sálových sportů. Kvůli volejbalovému centrkurtu jsou zde namontovány i sklápěcí koše na basketbal.

Hala pojme přibližně 330 diváků a bude sloužit hlavně basketbalistům, florbalistům a volejbalistům, kteří prozatím v České Lípě vhodné prostory postrádali. Její součástí je kompletní zázemí pro sportovce, posilovna, nářaďovny. "Uprostřed haly je svinovací závěs, který umožní plochu rozdělit na dvě samostatná tréninková volejbalová hřiště," informuje Hana Ezrová z odboru rozvoje města Česká Lípa.

Na stylové otevření hledají kluby atraktivní protihráče

Podle starostky Hany Moudré chce město otevřít halu stylově, tedy sportovním čtyřdenním kláním. "Oslovili jsme jednotlivé sportovní kluby, kterým bude hala především sloužit, aby si připravily program. Například naši basketbalisté se utkají s mužstvem z Pardubic, které hraje Mattoni NBL. Podobné atraktivní soupeře shánějí florbalisté a futsalisté. Hned v listopadu tady bude mezinárodní turnaj karatistů," vysvětlila starostka.

Ve čtyřicetitisícovém městě není stavba haly první podobnou investicí. Už téměř tři roky slouží obyvatelům Českolipska sportovní areál s plaveckým bazénem a ledovou plochou, který vznikl rekonstrukcí a dostavbou starého sportovního areálu. Všechny sportoviště obhospodařuje městská společnost Sport, která zaměstnává 53 lidí, osm z nich jich bude pracovat v nové hale.

Po dostavbě víceúčelové haly bude další velkou investicí města rekonstrukce Jiráskova divadla, kde odhadované náklady dosahují 110 milionů.

Autor:

Nejčtenější

Dopravu v Česku na řadě míst komplikuje sníh, na D1 na Vysočině ležel strom

Sníh na dálnici D1 u Měšína (Vysočina) - 11.12.2018

Dopravu v Česku komplikuje sněhová pokrývka. Na Vysočině jsou silnice sjízdné jen se zvýšenou opatrností, v kraji...

Nahá těla stoupala mezi zasněženými smrčky. Otužilci vyrazili na Ještěd

Skupina otužilců vyrazila pěšky na Ještěd.

Bez bundy, dokonce i bez mikiny nebo trička. Jenom v botách, kraťasech a kulichu vyrazila v sobotu šestice otužilců na...

Lyžařům hrozí problémy na cestě do Jizerek, spolek zablokoval solení silnic

Ilustrační snímek

Silničáři v Jizerských horách nesmí solit důležité vozovky, které protínají místní chráněnou krajinnou oblast. Důvodem...

KOMENTÁŘ: Je čas vymazat Liberec. Česko, země sportovním akcím zaslíbená

Finští fanoušci během finálového zápasu mistrovství světa proti Švédsku.

Medaili, o které snili, nemají, a po dvou letech jsou zase ve sportu, jemuž i nadále vévodí čtyři stejné země, až těmi...

ANKETA: Krajská města zdobí vánoční stromy, vyberte ten nejkrásnější

Vánoční strom

Centra měst ovládla vánoční atmosféra, ke které patří i ozdobené vánoční stromy. Jako už tradičně mohou čtenáři...

Další z rubriky

Na Tanvaldském Špičáku mají tichá sněžná děla a rovnější parkoviště

V příští zimní sezoně využijí lyžaři ve skiareálu Tanvaldský Špičák další...

Čtyři nejmodernější sněžná děla přibyla ve skiareálu Tanvaldský Špičák v Jizerských horách. „Nová sněžná děla nám...

Kvůli vyhlídce na Troskách se lidé bouřili, odhalí nová kniha o Českém ráji

„V Českém ráji slouží za rozhledny spíše věže starých hradů, skalní vyhlídky a...

Tři roky bádání, fotografování v různých ročních obdobích a v nohách stovky kilometrů. Tak by se dala shrnout práce na...

Hřbitovní kříž chátrá. Hrádek chce, aby byl kulturní památkou

Hřbitovní kříž v Doníně

Přes čtyři metry vysoký pískovcový kříž na hřbitově v Doníně by se mohl stát novou kulturní památkou na území Hrádku...

Najdete na iDNES.cz