Zleva liberecký brankář Ján Lašák, obránce Martin Ševc a útočník Plzně Michal...

Zleva liberecký brankář Ján Lašák, obránce Martin Ševc a útočník Plzně Michal Poletín. | foto: ČTK

Liberečtí hokejisté padli na nájezdy, ale zůstávají vládci extraligy

• 0
Osm gólů, napínavé zvraty, vyrovnaná bitva až do konce. Zápas hokejistů Liberce s Plzní byl parádní podívanou pro diváky a velkým nervákem pro trenéry. Se smolným koncem pro domácí Bílé Tygry, kteří padli až po nájezdech 4:5 a po pěti výhrách v řadě poprvé prohráli. Nic to však nemění na tom, že stále vedou tabulku extraligy.

„Je to hořká prohra,“ řekl liberecký kouč Filip Pešán. „Utkání jsme odehráli bojovně, chyběla nám bohužel produktivita v zakončení.“

Liberec začal s velkou chutí a v 6. minutě šel v přesilovce do vedení poté, co si Birner počíhal u přední tyče na Krenželokovu přihrávku. Hosté byli dlouho neškodní, ale rovněž v přesilovce dokázali vyrovnat.

A tak to šlo dál: Tygři vždycky odskočili na rozdíl branky, soupeř rychle srovnal. A ve třetí části šel sám do vedení. Když už se zdálo, že Tygři prohrají 3:4, Řepík v závěru vyrovnal. V prodloužení už se Liberečtí po gólu Valského radovali z výhry, jenže sudí gól za velkých bouří publika neuznali pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

„Všichni v hale si mysleli, že zápas skončil, ale bohužel to nebyla pravda,“ smutnil liberecký kouč. V nájezdech se pak trefil jen Johnson, který zajistil hostům dva body.

„Mám z toho smíšené pocity,“ přiznal nejlepší hráč hostů Dominik Kubalík, autor dvou branek. „Sice jsme vyhráli, ale náš výkon tomu neodpovídal. Soupeř nás přehrával, všude byl o krok dřív.“

Plzeň se mohla pochlubit velkou efektivitou, ze 17 střel dala 4 góly. Liberec vystřelil 44krát, ani to však k výhře nestačilo. „Je to frustrující. Nakonec jsme mohli být rádi za vyrovnání v závěru. A nájezdy nám nevyšly,“ řekl útočník Michal Řepík.

Teď se hokejisté Liberce musejí rychle přeorientovat na evropský hokej. V úterý je doma čeká úvodní bitva osmifinále Ligy mistrů proti švýcarskému Davosu.