Liberečtí hokejisté zdolali Vítkovice, výhru zařídil Valský

10:07aktualizováno  10:07
Liberečtí hokejisté oslavili vítězství v šestém ze sedmi domácích zápasů. Na svém stadionu porazili v úterý v dohrávce 12. kola extraligy tým Vítkovic 4:1 a dál se drží ve špičce tabulky nejvyšší soutěže.

Vítkovický brankář Filip Šindelář likviduje libereckou šanci. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Skóre otevřel již ve 3. minutě útočník Bílých Tygrů Tomáš Jelínek, který po nabídce Valského vyrazil na gólmana hostů Kántora, oblafl ho krátkou kličkou a poslal puk do prázdné brány.

Ve 14. minutě podnikl rychlý výpad liberecký Radivojevič, jenž našel mezi kruhy najetého beka Šimka, který pohotově prostřelil Kántora a Tygři vedli už 2:0.

Hostům Vítkovic však parádně vyšel vstup do druhé dvacetiminutovky a už po 19 vteřinách snížili, když kanonýr Olesz dostal přihrávku do jízdy, podíval se a křížnou přízemní ránou překonal libereckého gólmana Lašáka.

Tříbodovou pojistku pro Bílé Tygři ale přidal v čase 33:56 Valský. To Jelínek skvěle načasoval přihrávku mezi vítkovické beky, kam si najel Valský a i když byl faulován, dokázal precizně zvládnout blafák do bekhendu a připsal si třetí bod v utkání do kanadského bodování.

Na konečných 4:1 pro Liberec zvýšil sedm minut před sirénou Řepík po krásné akci celé formace a asistencích Bulíře a Birnera.

V pátek nastoupí Bílí Tygři v Karlových Varech, doma se opět představí v neděli 25. října od 18 hodin v televizním souboji proti brněnské Kometě.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Rozhodčí Ondřej Pechanec uděluje žlutou kartu Romanu Potočnému z Liberce....
Za výhru nad Slavií týden volna? To by bylo moc, smál se střelec Potočný

Na první slávistické porážce po 36 utkáních se podílel gólem na 1:0. A kdyby poté liberecký fotbalista Roman Potočný nepřenechal penaltu spoluhráči Miloši...  celý článek

TŘI GÓLY Sparťanský útočník Josef Šural (vlevo) ukazuje, kolik dal v Jablonci...
Jablonec - Sparta 0:3, druhou venkovní výhru vystřílel Šural hattrickem

Až v šestém venkovním zápase sezony Sparta jasně vyhrála. V 11. kole fotbalové ligy porazila 3:0 Jablonec díky hattricku Josefa Šurala. Soupeře, kterého na...  celý článek

Zlínský Zdeněk Okál (vpravo) v souboji s jedním z libereckých útočníků.
Pešan: Měli jsme proměnit své šance a mohlo to dopadnout jinak

Jak ztratit jasně vyhraný zápas? Hokejisté Liberce to předvedli v nedělním zápase 16. kola extraligy ve Zlíně. Bílí Tygři namlsaní pátečním vítězstvím v...  celý článek