Hokejisté Liberce doma udolali Zlín a poskočili do čela extraligy

10:53aktualizováno  10:53
Hokejisté Liberce porazili ve středu ve 20. kole extraligy Zlín na domácím ledě 2:1 v prodloužení a vládnou soutěži. Doma se přitom celý zápas trápili, nakonec však urvali další výhru aspoň po 65 minutách.

VÍTĚZNÝ GÓL. Liberecký Milan Bartovič rozhoduje z trestného střílení o výhře nad Zlínem, jehož branku hájil Jakub Sedláček. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

"Jsme rádi aspoň za ty dva body, byl to hrozně těžký zápas, soupeř dobře bránil a my jsme se nemohli dostat přes střední pásmo," řekl liberecký kapitán Petr Nedvěd. "Zápas mohl vypadat jinak, kdybychom v úvodu proměnili nějaké šance, takhle to byla bitva až do prodloužení."

Utkání mělo kuriózní rozuzlení. V prodloužení totiž rozhodly nájezdy. Nejdřív jel po Duškově faulu proti Pincovi Ondráček, jenže skvělý domácí brankář ho vychytal levým betonem. A chvíli poté dostali stejnou výhodu i domácí po faulu na unikajícího Bartoviče. Sám slovenský expres ji proměnil: objel brankáře a z úhlu ho prostřelil.

"Udělal jsem něco jiného, než jsem původně chtěl,měl jsem štěstí," přiznal střelec rozhodujícího gólu Milan Bartovič. "Měl jsem v úmyslu vystřelit, ale puk se mi dvakrát postavil, a tak jsem ho musel potáhnout dál."

První třetina žádný gól nepřinesla. Hosté potvrdili pověst jednoho z nejlépe bránících týmů extraligy a Bílí Tygři měli velké problémy se dostat před Sedláčkovu branku. A tak to bylo v podstatě až do konce.

Diváci v liberecké aréně si na góly museli počkat do poloviny zápasu. Liberci se nejprve podařilo využít přesilovku, když se od modré trefil zámořský obránce Hay. Byl to jeho první gól v dresu Bílých Tygrů.

Hosté však byli při svých výpadech velice nebezpeční a Liberečtí mohli dlouho děkovat za čisté konto jen brankáři Pincovi. Ve 36. minutě však domácí gólman kapituloval: hostům se povedl rychlý protiútok a Holík zblízka zakončil akci dva na jednoho.

Závěrečná třetina neodvratně spěla k prodloužení, v němž pak paradoxně rozhodla trestná střílení. "Bylo to hodně utrápené utkání, málo jsme stříleli, ale máme body a to je důležité," oddechl si útočník Bartovič.

"Jsou to pro nás hodně cenné body, Zlín není v popředí tabulky náhodou. Byla to úporná bitva," potvrdil domácí kouč Jiří Kalous. V příštím kole čeká hokejisty Liberce utkání proti dalšímu z předních týmů extraligy.

V Českých Budějovicích se však představí až za deset dní, do té doby má extraliga reprezentační pauzu. Tygři zatím budou trénovat bez českých reprezentantů Nedvěda a Trončinského, chybět bude i člen slovenského národního týmu Bartovič.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Organizátor akce Luděk Zelenka.
Manažer reprezentace Zelenka: Malý fotbal už můžeme ve světě učit

Bývalý prvoligový fotbalový kanonýr Luděk Zelenka je od roku 2012 generálním manažerem české reprezentace v malém fotbalu a za pět let v této roli zažívá velké...  celý článek

Liberec právě inkasuje v utkání na ledě Plzně
Další šance jak změnit tristní bilanci. Liberec jede dvakrát ven

Hokejisté Liberce za sebou mají první čtvrtinu zápasů v novém ročníku extraligy. A jejich bilance je tristní: za celou dobu nedokázali na ledě soupeřů získat...  celý článek

Liberečtí fotbalisté slaví vedoucí branku v utkání proti Dukle.
Liberec - Dukla 3:0, Slovan po třech zápasech vyhrál doma, činil se Kerbr

Že naposledy před vlastními fanoušky zvítězili v prvním zápase sezony, už neplatí. Fotbalisté Liberce doma v 10. kole první ligy zdolali Duklu 3:0 a velkou...  celý článek