První branku Liberce v souboji proti Vítkovicím vstřelil vleže Michal Bárta.

První branku Liberce v souboji proti Vítkovicím vstřelil vleže Michal Bárta. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Hokejisté Liberce se zvedají. Porazili Vítkovice a opustili dno tabulky

• 0
No konečně! Hokejisté Liberce se odlepili z nelichotivého posledního místa extraligové tabulky. V pátečním utkání 26. kola doma udolali Vítkovice 5:3, a to znamenalo postup ze čtrnácté na dvanáctou příčku - před Karlovy Vary a Chomutov.

Vítkovice jsou letos oblíbeným soupeřem Bílých Tygrů, v prvním vzájemném duelu zvítězili na severu Moravy 5:1. I včera Liberec vybojoval vítězství, přestože se musel poprvé v sezoně obejít bez vůdce týmu a jasně nejproduktivnějšího hráče Petra Nedvěda, který dostal dvouzápasový distanc za faul v předchozím utkání.

V první třetině šli bojovně naladění Liberečtí díky Bártově důrazu do vedení. Soupeř sice srovnal krok, ale domácí tým během druhé části odskočil až na rozdíl tří branek.

Tygři předváděli v těchto fázích asi nejlepší výkon sezony, dobře bránili a držel je vynikající brankář Pinc. Ten měl v prostřední dvacetiminutovce 16 zásahů, přesto v ní inkasoval jediný gól.

Neobvyklý zákrok libereckého brankáře Marka Pince před dotírajícím útočníkem Vítkovic.

V závěrečné třetině si Bílí Tygři dlouho drželi dvoubrankový náskok, hosté ale bitvu přece jen zdramatizovali, když v čase 54:24 překonal Pince zblízka Roman. V napínavém závěru však domácí, kteří byli až pod drtivým tlakem, cenné vítězství udrželi. Na konečných 5:3 zvýšil do prázdné branky při power-play Vítkovic Bortňák.

Liberečtí hokejisté teprve podruhé v sezoně dokázali vyhrát dva po sobě jdoucí zápasy. Šest bodů jim pomohlo dostat se z poslední příčky, v příštím kole je však zítra čeká soupeř z nejtěžších - jedou na led Jágrova Kladna. Utkání začíná v 18.45 a vysílá ho stanice ČT Sport.