BRANKA PRYČ, GÓLMAN STÁLE CHYTÁ. Zlínský brankář Sedláček hájí branku, kterou

BRANKA PRYČ, GÓLMAN STÁLE CHYTÁ. Zlínský brankář Sedláček hájí branku, kterou mu ovšem odváží liberecký Bárta. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Hokejová noční můra nekončí. Tygři ve Zlíně po sedmé v řadě prohráli

• 0
Krize hokejového Liberce nabývá hrozivých rozměrů. Vánoce u Bílých Tygrů budou hodně smutné. Tým kouče Kalouse podlehl ve čtvrtečním duelu 33. kola extraligy ve Zlíně 3:5 a po sedmé prohře za sebou klesl na šesté místo.

"Po sérii utkání, kdy jsme nehráli dobře, jsme sehráli slušné utkání. Bohužel fatální chyba v závěru nás připravila minimálně o bod," řekl liberecký asistent trenéra Filip Pešán.

Snaha se Tygrům upřít nedala. Po dlouhých osmi zápasech vstřelili víc než dva góly. Jenže ani to nestačilo. Přitom měli výborný úvod. Už ve čtvrté minutě se ujali vedení: Bartovič se od zadního mantinelu natlačil před Horčičku, kterého sice nepřekonal, ale dojíždějící Bulíř měl dost času i prostoru, aby puk dorazil do branky.

Ještě v první třetině sice domácí vyrovnali, ale Liberečtí bleskově během dvaceti vteřin šli podruhé do vedení: domácí bek Hamrlík spadl na útočné modré, puk získal Víšek a hosté jeli do brejku tři na jednoho. Vantuch z levé strany vystřelil, Horčička vyrazil, ale na dorážku už nestačil.

Druhá třetina hostujícímu týmu nevyšla a prohrál ji 0:2. Hned zkraje třetího dějství vykřesal vyrovnáním na 3:3 naději zkušený Kudrna, který se trefil zblízka po přesné Bartovičově přihrávce.

V samotném závěru však Bílí Tygři chybovali a domácí si dvěma góly pojistili výhru. Díky ní se protáhli na pátou příčku extraligy právě před Liberec. Hosty mrzel hlavně čtvrtý inkasovaný gól v 58. minutě, kdy Leška využil jejich špatnou rozehrávku.

"Udělali jsme chybu ve středním pásmu. Čakajík je zkušený obránce, od kterého jsme čekali, že se zachová zkušeněji. Zkoušel rozehrát krosově a to se v závěru může vymstít," litoval asistent Pešán.

"Je to škoda, poslední dobou se trápíme, za každý bod bychom byli rádi. Špatně jsme rozehráli, oni ujeli tři na dva, to se nemůže stát dvě minuty do konce," láteřil brankář Marek Pinc.

Další šanci na nápravu tragické série budou mít hokejisté Liberce po vánočních svátcích. Příští středu hostí tým Českých Budějovic, jemuž patří v tabulce druhé místo.