Ondřej Mihálik (vlevo) z Jablonce nad Nisou v přípravném duelu proti Jablonci...

Ondřej Mihálik (vlevo) z Jablonce nad Nisou v přípravném duelu proti Jablonci nad Jizerou | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Jablonec udeřil čtyřmi góly za 20 minut, druhý poločas kouče naštval

• 0
Fotbalisté Jablonce porazili ve středu na přírodní trávě v Nymburku ve druhém utkání zimní přípravy druholigovou Vlašim 4:2.

Po vydařené první půli šel po prostřídání celé sestavy výkon prvoligového favorita prudce dolů, což nového jabloneckého trenéra Frťalu pořádně naštvalo.

Jako první lovil míč ze sítě překvapivě gólman Valeš, který se do brány áčka Jablonce postavil po těžkém zranění poprvé od 13. dubna 2014.

Poté už přišla smršť, v níž Jablonečtí vstřelili od 15. do 35. minuty Vlašimi čtyři branky. Nejprve vyrovnal po nahrávce Wágnera Tecl a následně se dvakrát trefil Wágner: po proměněné penaltě využil za chvíli nabídku Bredy. A právě talent z juniorky Breda uzavřel chytrým dloubnutím míče do sítě čtyřgólový účet. To však bylo ze strany Jablonce vše a nebýt Valeše, Vlašim mohla z mnoha velkých šancí i vyrovnat.

„Druhá půle byla hodně slabá. Ale je jenom dobře, že jsme takový zápas sehráli. Fotbal je o běhání, nabízení se, a to jsem u nás ve druhém poločase postrádal. Soupeř nám nedaroval ani metr prostoru,“ zlobil se kouč Zdenko Frťala s tím, že si přístup k utkání s hráči, kteří nastoupili po změně stran, ještě důrazně vyříká.