Libereckého Tomáše Pospíšila (vpravo) se snaží bez helmy zastavit David Hruška

Libereckého Tomáše Pospíšila (vpravo) se snaží bez helmy zastavit David Hruška z Chomutova. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Nezlomní liberečtí Tygři otočili i zápas s Chomutovem a jsou druzí

• 0
Tomu se říká síla týmu! Hokejisté Liberce v souboji o čelo extraligové tabulky prohrávali doma s Chomutovem 0:2, přesto soupeře dokázali skolit 3:2 po prodloužení. V extraligové tabulce postoupili na druhé místo.

U všech libereckých gólů byl skvěle hrající centr prvního útoku Petr Vampola, který si připsal tři kanadské body. Vítěznou branku, která udržela Bílým Tygrům letošní domácí neporazitelnost, vstřelil v 64. minutě útočník Petr Jelínek.

„Radši bych zápasy vyhrával v normální hrací době, ale takový obrat nám dodá sebevědomí do dalších zápasů,“ řekl střelec Jelínek.

Hokejisté Liberce nastoupili do zápasu nabuzení a s velkým sebevědomím, protože doma zatím dokázali porazit všechny - a byli mezi nimi i loňští finalisté Litvínov a Třinec. V úvodu zápasu soupeře zmáčkli, ale nedokázali svou převahu vyjádřit gólově.

Když už se zdálo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, během jediné chvíle se pro Bílé Tygry všechno nepříjemně zvrtlo. Šestnáct vteřin před první sirénou Pospíšil z úhlu propálil Lašáka a hosté šli do vedení. „Gól v závěru třetiny jsme dostali opakovaně,“ zlobil se trenér Filip Pešán.

Gólová akce výběru trenéra Růžičky navíc skončila pro Liberec nepříjemným trestem. Útočník Bulíř dostal za faul kolenem na nahrávače Hřebejka trest na pět minut plus do konce utkání.

Liberečtí hokejisté i diváci sice proti verdiktu vehementně protestovali, protože v opakovaných záběrech na kostce nad ledem tak závažný prohřešek neviděli, ale nebylo jim to nic platné.

Hned v úvodu druhé části šli domácí do tří a opět Pospíšil zvýšil vedení Chomutova už na 2:0. „Tam měl Chomutov další šance a kdyby odskočil o tři góly, zápas by už byl asi rozhodnutý. Naštěstí jsme to ubránili,“ oddechl si Filip Pešán.

Jeho tým pak potvrdil, že není zvyklý se vzdávat. Před závěrem druhé třetiny měl výhodu přesilovky pěti proti třem, kterou sice nevyužil, ale při následné hře proti čtyřem už dokázal snížit. Byla to parádní akce první lajny, kterou do prázdné branky zakončoval Řepík. A když po další krásné přesilovkové akci elitní formace Vampola srovnal na 2:2, šlo se do prodloužení. V něm Bílí Tygři potvrdili, že jsou mistry obratů.

„Ve třetí třetině jsme byli lepší a buldočím stylem jsme si šli pro vítězství, i když tyhle obraty nás stojí spoustu zbytečných nervů,“ řekl liberecký trenér.

„Před utkáním bychom bod z Liberce brali, protože domácí jsou jedním z kandidátů na vítězství v základní části extraligy. Nakonec z něj jsme zklamaní,“ řekl chomutovský asistent Jan Šťastný. „Zápas jsme měli výborně rozehraný. Škoda, že se nám za stavu 2:0 nepodařilo dát třetí gól.“

Pár hodin po výhře nad Chomutovem odcestovali hokejisté Liberce do švédského Linköpingu, kde je zítra čeká odveta prvního kola play-off Ligy mistrů. Bílí Tygři v ní budou hájit tříbrankový náskok z domácího utkání.