Hokejisté prohráli potřetí v řadě, doma opět nestačili na Spartu

10:37aktualizováno  10:37
Třetí prohra za sebou bez jediného získaného bodu. Po předchozí rekordní úspěšné sérii hokejisté Liberce poznávají něco, co už dva roky nezažili. Po nezdarech v Plzni a Karlových Varech včera doma padli i se Spartou 1:3, v tabulce extraligy však zůstali druzí.

Lukáš Krenželok (vlevo) z Liberce a Jan Švrček ze Sparty bojují u mantinelu o puk. | foto: ČTK

„Po většinu zápasu jsme tahali za kratší konec, speciálně ve druhé třetině, kdy soupeř mohl dát víc gólů než jeden,“ uznal liberecký trenér Filip Pešán po druhé domácí prohře se Spartou v sezoně. „Přesto jsme bojovali, i když nám docházely síly. Ale když v zápase s tak silným soupeřem neproměníte vyložené šance, nemůžete pomýšlet na bodový zisk.“

Liberec šel do vedení v 9. minutě po akci čtvrtého útoku, kterou zakončoval Vantuch přesným švihem k tyčce. Ještě do první přestávky však Sparta dokázala v přesilovce srovnat krok. A bylo kvůli tomu hodně vzrušení. Gólu hostů totiž předcházela obrovská šance Jelínka, který si najel zleva před Pöpperleho, byl však zřejmě faulován obráncem a nedotáhl bekhendový blafák do konce. Jenže sudí zákrok neposoudili jako nedovolený a hned z protiútoku Hlinka vyrovnal.

Ve druhé části byla Sparta lepším týmem a svou střeleckou převahu vyjádřila ve 36. minutě, kdy se Cingel se trefil nechytatelně od levého mantinelu do protilehlého růžku Willovy branky. Liberec pak nedokázal využít půlminutovou přesilovku pěti proti třem, během níž ani neohrozil branku. V závěrečné části už sílu na zvrat nenalezl, i když Radivojevič a Ševc měli velké šance. Naopak Sparta znovu v přesilovce dokonala obrat a gólem Černocha si pojistila tři body.

Od druhé třetiny se Tygři museli obejít bez obránce Dernera a hráli už jen na pět beků. „Jsme nemocní a pobití, čímž nechci omlouvat náš výkon. Derner je jako spousta dalších hráčů pod medikací a odstoupil, protože byl vyčerpaný,“ vysvětlil kouč Pešán. Po extraligové přestávce čekají úřadujícího mistra dva zápasy venku: v Pardubicích a Chomutově. Doma se znovu představí až 26. prosince proti Třinci.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Liberec právě inkasuje v utkání na ledě Plzně
Další šance jak změnit tristní bilanci. Liberec jede dvakrát ven

Hokejisté Liberce za sebou mají první čtvrtinu zápasů v novém ročníku extraligy. A jejich bilance je tristní: za celou dobu nedokázali na ledě soupeřů získat...  celý článek

Moc to bolí, říkají sparťani. Plzeňské těší, že ustáli tlak
Aspoň jedna nula. Už se musíme chytit. Sparťané se upínají k Jablonci

Mohou dokázat, že se opravdu vydali správnou cestou. „Nedostat gól, jeden dát a vyhrát aspoň jedna nula. Už se musíme chytit," řekl pro klubovou televizi...  celý článek

Kajakář Ondřej Tunka u řeky Jizery doma na Malé Skále.