Liberečtí hokejisté udeřili až těsně před koncem a vyrovnali rekord

7:44aktualizováno  8:10
Hokejový Liberec vyrovnal 13 let starý rekord extraligy v počtu vyhraných utkání v základní části. Vítězství 4:2 nad Pardubicemi bylo jejich už 37. v sezoně, což je stejný počet, jaký zaznamenali právě Východočeši v sezoně 2002/03.

Momentka z utkání Pardubice - Liberec | foto: Radek Kalhous, MAFRA

„Vyrovnání rekordu je samozřejmě pěkné, ale není to otázka posledních zápasů, to celé začalo už povedenou letní přípravou,“ naznačil Jan Výtisk, liberecký kapitán. „Hlavně doufám, že si tuhle výkonnost udržíme i do play-off.“

Liberečtí mají šanci i na překonání dalšího pardubického rekordu -111 bodů získaných v základní části nejvyšší soutěže. K dnešnímu dni jich mají 106 a do konce zbývají ještě čtyři kola.

Bílí Tygři šli v úterý doma proti dvanáctým Pardubicím rychle do vedení. Už ve 2. minutě Stránský ve skrumáži posunul puk před branku a hostující Zdráhal si jej kopl do vlastní sítě.

Smolný gól ovšem Pardubice nerozhodil a v 10. minutě v přesilovce při vyloučení Výtiska srovnal Redenbach, který prostřelil Schwarze z prostoru mezi kruhy. Liberecký gólman měl v tu chvíli zastíněný výhled a nic neviděl.

Žádné gólové dostihy se včera v liberecké aréně nekonaly. I ve druhé třetině měli o něco více ze hry domácí, ale do velkých šancí se nedostávali. Výjimkou byla 29. minuta, kdy Tygři rozjeli rychlou akci, kterou po zpětné přihrávce Birnera z levého kruhu zakončil Řepík přesnou střelou k tyči - 2:1!

Jenže liberecký Bulíř zkraje třetí části nedal obrovskou šanci a přišel trest. Rapáč se po přihrávce z levé strany ocitl před Schwarzem úplně sám a našel skulinku mezi jeho betony -2:2.

Drama pokračovalo a až v 57. minutě ho vyřešili slepenými góly domácí střelci Bulíř a Řepík. „Byl to hodně náročný zápas, Pardubice nás dobře napadaly a nedaly nám moc prostoru pro naši hru,“ řekl autor vítězného gólu Tygrů Michal Bulíř. „Soupeř sice srovnal na dva dva, ale my jsme věděli, že to nevzdáme a tři body budeme chtít urvat za každou cenu, což se povedlo.“

V pátek nastoupí hokejisté Liberce na ledě Olomouce.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Filip Mrůzek
Turnaj na Ypsilonce vyhrál Mrůzek před celkovým vítězem Lieserem

Závěrečný turnaj golfové CzechOne Tour na hřišti Ypsilonka u Liberce vyhrál Filip Mrůzek. Pohár si zajistil výkonem 66, tedy šest pod par.   celý článek

Tyler Redenbach v pardubickém dresu
Kanaďan Redenbach se vrací do extraligy, upsal se Liberci

V české extralize už odehrál skoro sto zápasů a po finské epizodě teď Tyler Redenbach přidá další. Kanadský hokejový útočník se dohodl s Libercem na smlouvě do...  celý článek

Olomoucký stoper Uroš Radakovič u míče v utkání s Jabloncem
Olomouc - Jablonec 0:0, souboj týmů z čela tabulky branku nepřinesl

Ani jeden tým gól nedal, oba si však v desátém kole fotbalové ligy prodloužily sérii bez porážky. Domácí nováček z Olomouce na sedm utkání, Jablonec po remíze...  celý článek