Momentka z utkání Pardubice - Liberec

Momentka z utkání Pardubice - Liberec | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Liberečtí hokejisté udeřili až těsně před koncem a vyrovnali rekord

• 0
Hokejový Liberec vyrovnal 13 let starý rekord extraligy v počtu vyhraných utkání v základní části. Vítězství 4:2 nad Pardubicemi bylo jejich už 37. v sezoně, což je stejný počet, jaký zaznamenali právě Východočeši v sezoně 2002/03.

„Vyrovnání rekordu je samozřejmě pěkné, ale není to otázka posledních zápasů, to celé začalo už povedenou letní přípravou,“ naznačil Jan Výtisk, liberecký kapitán. „Hlavně doufám, že si tuhle výkonnost udržíme i do play-off.“

Liberečtí mají šanci i na překonání dalšího pardubického rekordu -111 bodů získaných v základní části nejvyšší soutěže. K dnešnímu dni jich mají 106 a do konce zbývají ještě čtyři kola.

Bílí Tygři šli v úterý doma proti dvanáctým Pardubicím rychle do vedení. Už ve 2. minutě Stránský ve skrumáži posunul puk před branku a hostující Zdráhal si jej kopl do vlastní sítě.

Smolný gól ovšem Pardubice nerozhodil a v 10. minutě v přesilovce při vyloučení Výtiska srovnal Redenbach, který prostřelil Schwarze z prostoru mezi kruhy. Liberecký gólman měl v tu chvíli zastíněný výhled a nic neviděl.

Žádné gólové dostihy se včera v liberecké aréně nekonaly. I ve druhé třetině měli o něco více ze hry domácí, ale do velkých šancí se nedostávali. Výjimkou byla 29. minuta, kdy Tygři rozjeli rychlou akci, kterou po zpětné přihrávce Birnera z levého kruhu zakončil Řepík přesnou střelou k tyči - 2:1!

Jenže liberecký Bulíř zkraje třetí části nedal obrovskou šanci a přišel trest. Rapáč se po přihrávce z levé strany ocitl před Schwarzem úplně sám a našel skulinku mezi jeho betony -2:2.

Drama pokračovalo a až v 57. minutě ho vyřešili slepenými góly domácí střelci Bulíř a Řepík. „Byl to hodně náročný zápas, Pardubice nás dobře napadaly a nedaly nám moc prostoru pro naši hru,“ řekl autor vítězného gólu Tygrů Michal Bulíř. „Soupeř sice srovnal na dva dva, ale my jsme věděli, že to nevzdáme a tři body budeme chtít urvat za každou cenu, což se povedlo.“

V pátek nastoupí hokejisté Liberce na ledě Olomouce.