Brněnský brankář Marek Čiliak si hlavičkuje puk do branky a Liberec se ve 12....

Brněnský brankář Marek Čiliak si hlavičkuje puk do branky a Liberec se ve 12. minutě dostal do vedení. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Jeden gól stačil na tři body. Liberečtí vydřeli výhru nad Brnem

• 0
Bílí Tygři z Liberce vstřelili v zápase s Brnem jediný gól, navíc dost šťastný. I to jim však stačilo ke třem bodům do tabulky hokejové extraligy.

"Byla to vydřená výhra," uznal trenér Pavel Hynek. "Co k takovému zápasu říct? Jeden gól hezčí než druhý... Narazili jsme na silného soupeře, který je nahoře v tabulce a bylo vidět, že hraje v pohodě. My jsme se snažili bojovat a hrát fyzický hokej. Musím hráčům poděkovat."

Bílí Tygři rozhodli už v polovině úvodní třetiny. Z velké vřavy se dokázal zblízka trefit obránce Hunkes. Sám ani nevěděl, jak gól vstřelil. "Musím se podívat na video," smál se.

Puk se před brankou různě odrážel a nakonec zamířil od hlavy brněnského Koreise do vlastní branky. "Dostat hlavičkou gól od vlastního hráče, to je po čtyřech hodinách cesty do Liberce trochu kruté," posteskl si asistent trenéra Komety Martin Pešout.

Liberec mohl ve druhé části odskočit na 2:0 a uklidnit se, nakonec se však musel strachovat až do posledních vteřin. Brnu nepomohl rostoucí tlak ani závěrečná hra bez brankáře.

"Bylo znát, že Liberec hraje o každý bod. My jsme si přijeli až moc zahrát hokej. Když jsme to změnili, už to moc nešlo. Sice posledních deset minut jsme měli velký tlak, ale z pološancí jsme gól dát nedokázali," řekl Pešout. Liberec poprvé v sezoně udržel čisté konto, pod vychytanou nulu se podepsal Marcel Melicherčík. "Musím poděkovat spoluhráčům, je to jejich zásluha, padali do střel a hodně mi pomohli," řekl slovenský gólman, jenž dostal šanci místo jedničky Schwarze.

Pro Bílé Tygry to byla teprve pátá tříbodová výhra v sezoně. Postoupili díky ní na desáté místo tabulky hokejové extraligy. Nejbližší zápas hrají po přestávce až 13. listopadu v Kladně.