ČTYŘI. Celkem čtyřikrát musel liberecký gólman Marcel Melicherčík lovit během...

ČTYŘI. Celkem čtyřikrát musel liberecký gólman Marcel Melicherčík lovit během utkání se Zlínem puk ze své branky. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Libereckou arénou zněl pískot a pokřik: „My chceme Bílé Tygry!“

• 0
"My chceme Tygry!" skandovali skalní fanoušci libereckých hokejistů v kotli během v nedělního zápasu se Zlínem. Věrné jádro příznivců "nevydýchalo" slabý výkon Bílých Tygrů, kteří prohráli 0:4.

"Zpátky nás hodily neproměněné přesilovky, hlavně ta pět na tři, to na mužstvu zanechá stopy," řekl liberecký asistent trenéra Milan Černý. "I za stavu 0:2 byla vidět enormní snaha od většiny hráčů, ale v některých momentech jsme měli smůlu a nebyli jsme schopni gólmana překonat. Naší největší slabinou jsou v tuto chvíli přesilovky."

Nedělní zápas mohl mít jiný průběh, kdyby: 1. liberecký útočník Vampola ve 20. vteřině zápasu netrefil tyč, ale branku, 2. domácí hokejisté v úvodní třetině proměnili dvouminutovou přesilovku pěti proti třem.

Na kdyby se však nehraje a ještě v úvodní části hosté nemohoucnost Bílých Tygrů potrestali, když se pohotově trefil z mezikruží k tyčce Čech. Ve druhé třetině se Liberečtí čím dál víc propadali do křeče a dostali další dva góly v přesilovkách.

Nejprve se od modré prosadil Zámorský a pak dorážkou Honejsek. V té chvíli už bylo prakticky rozhodnuto, ve třetí části se domácí hokejisté na žádný zvrat nezmohli a prořídlé publikum je nakonec vypískalo.

Liberec se střelecky trápí, o čemž svědčí i fakt, že tým devětkrát v řadě inkasoval bez jediného vstřeleného gólu. Tygři zůstali po prohře se Zlínem na jedenáctém místě extraligové tabulky. Pomalu se vkrádají vzpomínky na minulou pokaženou sezonu, která byla v extraligové historii Tygrů nejhorší ze všech.

"Nedaří se nám natáhnout šňůru výsledků. V momentě, kdy se dvěma úspěchy nadechneme, přijde zase porážka," řekl asistent Černý. Na smutnění nemají Bílí Tygři čas. Už v pondělí vyrážejí do Třince, kde je zítra čeká další extraligový souboj.