Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ředitel libereckého dopravního podniku dal výpověď, odchází do Jablonce

  15:23aktualizováno  15:23
Po více než šesti letech opouští pozici generálního ředitele Dopravního podniku Liberce a Jablonce Luboš Wejnar. Podal výpověď, protože od května povede nově založený dopravní podnik v Jablonci nad Nisou.

Luboš Wejnar po více než šesti letech opouští pozici generálního ředitele DPMLJ. | foto: Tomáš Lánský, 5plus2.cz

Čerstvě zrozená městská firma má zajistit hromadnou dopravu v Jablonci od 1. ledna 2019. Luboš Wejnar měl v úmyslu odejít z Dopravního podniku Liberce a Jablonce (DPMLJ) už loni na podzim, kdy se přihlásil do výběrového řízení na ředitele dopravního podniku v Hradci Králové. Tam ale skončil jako druhý.

„Nakonec jsem rád, že Hradec nedopadl a já jsem tak mohl uspět v Jablonci. Doufám, že tam budu moci zužitkovat své znalosti a zkušenosti v městské dopravě s nejlepším vědomím a svědomím,“ sdělil Wejnar.

Dopravnímu podniku končí smlouva s Busline

DPMLJ přitom Wejnar opouští v době, která je pro společnost klíčová. Na konci roku totiž končí smlouva DPMLJ s firmou Busline, která zajišťuje část dopravy především na Jablonecku. Jablonec si teď ale založil svůj vlastní dopravní podnik a jak bude od ledna 2019 fungovat DPMLJ, zatím není jasné.

Do toho se primátorovi Liberce Tiboru Batthyánymu nepodařilo prosadit odpolitizování představenstva DPMLJ. Návrh na nahrazení zástupců politických stran v představenstvu odborníky neprošel na libereckém ani na jabloneckém zastupitelstvu. Teď je v představenstvu devět lidí, návrh počítal se dvěma odborníky a jedním zástupcem vedení DPMLJ.

„Tímto materiálem by se odstavil Jablonec ze hry. V představenstvu už bychom neměli mít žádného zástupce a v dozorčí radě jen dva lidi z devíti. S tím nemůžeme souhlasit,“ řekl primátor Jablonce Petr Beitl.

V Liberci zase zastupitelům vadilo, že mají hlasovat pro odborníky, které vůbec neznají, a kteří nepředložili ani žádný životopis. Návrh rovněž neřešil kompetence mezi představenstvem a posílenou dozorčí radou.

„Zahráváme si tady s veřejnou službou, která je pro město klíčová. Dopravní podnik je naší největší společností a my máme o jeho osudu rozhodnout na základě naprosto nepřipraveného materiálu,“ řekl zastupitel Jan Mečl z ČSSD.

Liberec chce rozdělit tramvajovou trať do Jablonce

Dohady se točí rovněž kolem tramvajové tratě z Liberce do Jablonce. Ta teď celá patří DPMLJ. Jenže ji čeká výměna kolejí od Vratislavic do Jablonce, včetně výstavby nových zastávek a posunu konečné tramvaje v Jablonci víc do centra města. Aby se Liberec, který je většinovým vlastníkem DPMLJ, na akci za skoro miliardu korun nezruinoval, navrhuje trať rozdělit.

„Nechápu, kdo s takovým návrhem přišel. Jak chtějí tu trať rozdělit? Když tramvaj vyjede z Vratislavic, tak než dojede do Jablonce, sedmkrát přejede hranice obou měst? Kde ji chtějí půlit?“ rozčiluje se poslanec a náměstek primátora Jablonce Lukáš Pleticha.

Jablonec přitom deklaroval, že se na financování opravy tramvajové tratě chce podílet a s dělením tratě nesouhlasí.Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte české a moravské hrady? Vyzkoušejte se, ať v létě nebloudíte

012

Regiony iDNES.cz přinášejí další z kvízů, v nichž si ověříte, jak znáte naši zemi. Tentokrát můžete poznávat české a...

Starostka České Lípy porušila nařízení mlčet o referendu, rozzlobila ČSSD

Kandidátka na novou předsedkyni ČSSD Romana Žatecká. (18.2.2018)

Starostka České Lípy Romana Žatecká vyzradila výsledky referenda v místní buňce o vstupu ČSSD do vlády s Andrejem...Policisté pátrali po třináctileté dívce, přespala u kamarádky

Ilustrační snímek

Liberečtí policisté od pátku pátrali po třináctileté dívce. Z domova odešla v pátek okolo osmé hodiny večer a téměř dva...

VIDEO: Profesionální drogový gang nahánělo 500 policistů a celníků

Věci, které policisté a celníci zajistili, když zadrželi drogový gang. Patřilo...

Přes pět set policistů a celníků se zapojilo do usvědčení a zadržení třicetičlenného drogového gangu. U podezřelých...

Uprchlý klokan skákal měsíc po Jizerkách, nakonec ho zalehl hasič

Klokan Skippy, který se toulal po Jizerských horách.

Tři policisté a dobrovolný hasič chytili klokana, který utekl z ohrady ve Velkých Hamrech - Beranech a zhruba měsíc se...

Další z rubriky

V Jablonném našli trám a střepy, mohou pocházet z doby vzniku města

Archeologové stáří stavby zatím odhadují podle toho, že u trámu ve stejné...

Nejstarší dřevěnou stavbu spadající s velkou pravděpodobností do doby založení Jablonného v Podještědí objevili...

Gang uvařil pervitin za 15 milionů, jeho šéf půjde na 12 let do vězení

Podle obžaloby má skupina na svědomí výrobu téměř třiceti kilogramů pervitinu....

Šéf drogového gangu z Liberecka Petr Ryžák si odpyká dvanáct let vězení. Rozhodl o tom pražský vrchní soud, který muži...

Akáty na novém náměstí uschly, Nový Bor teď opravu reklamuje

Celkem 14 akátů na náměstí Míru zimu nepřežilo. Torza mrtvých stromů tu budou...

Smutný je pohled na nedávno zkolaudované náměstí Míru v Novém Boru. Stromořadí, které ho lemovalo, odumřelo. Radnice...

Najdete na iDNES.cz