Liberečtí přetlačili doma Litvínov až v prodloužení, zůstali jedenáctí

10:24aktualizováno  10:24
Liberečtí hokejisté vedli v neděli v přímé bitvě o klíčové 10. místo po 40 minutách nad Litvínovem 2:0, ale v poslední třetině šanci na zisk důležitých tří bodů prohospodařili. Po vítězství v prodloužení tak ztrácejí z 11. místa na Litvínovské bod.

Libercký Jan Výtisk zakrývá výhled litvínovskému brankáři Pavlu Francouzovi. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Bílé Tygry poslal do vedení v polovině první části Urban. Vysoký útočník zachytil puk na půlce hřiště, nabruslil si do pásma, protlačil se přes obránce Litvínova a bekhendem z pravého kruhu trefil přesně pod horní tyčku.

Čtyři minuty před koncem druhé třetiny zvýšil náskok domácích kapitán Nedvěd. Olympionik pro Soči zakončil parádní akci, kdy dostal od Výtiska křížnou přihrávku před branku a z levého kruhu pohotově zavěsil.

Jenže klid Tygrů narušil už 35 vteřin po startu třetího dějství trefou zblízka Lukeš a při power-play Litvínova srovnal na 2:2 od modré bek Pavlík.

V prodloužení nejprve Liberečtí přežili oslabení tří proti čtyřem a v čase 63:22 jim zařídil dva body Bulík švihem z pravého kruhu.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Momentka z duelu Ligy mistrů mezi Kometou Brno (modrá) a Stavangerem
Brno a Liberec začnou osmifinále Ligy mistrů doma, Třinec v Malmö

Hokejisté Komety Brno a Liberce začnou osmifinále play-off Ligy mistrů v úterý 31. října na domácím ledě a Třinec odstartuje boj o postup do čtvrtfinále venku.   celý článek

Milan Kerbr
Liberecký hrdina Kerbr: Mluvit o pohárech si netroufám

Vstřelil dva góly, na jeden přihrál. Obránce Milan Kerbr byl hlavní postavou fotbalistů Liberce při domácí výhře 3:0 nad Duklou. „Byl to pro mě šťastný zápas....  celý článek

Tyler Redenbach v dresu Liberce
Redenbach se vrátil do Liberce po 16 letech: Město je stále stejné

Teprve před několika dny se stal útočnou posilou hokejového Liberce a už má za sebou dva zápasy v tygřím dresu. Zatímco v páteční premiéře musel kanadský centr...  celý článek