Libercký Jan Výtisk zakrývá výhled litvínovskému brankáři Pavlu Francouzovi.

Libercký Jan Výtisk zakrývá výhled litvínovskému brankáři Pavlu Francouzovi. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberečtí přetlačili doma Litvínov až v prodloužení, zůstali jedenáctí

• 0
Liberečtí hokejisté vedli v neděli v přímé bitvě o klíčové 10. místo po 40 minutách nad Litvínovem 2:0, ale v poslední třetině šanci na zisk důležitých tří bodů prohospodařili. Po vítězství v prodloužení tak ztrácejí z 11. místa na Litvínovské bod.

Bílé Tygry poslal do vedení v polovině první části Urban. Vysoký útočník zachytil puk na půlce hřiště, nabruslil si do pásma, protlačil se přes obránce Litvínova a bekhendem z pravého kruhu trefil přesně pod horní tyčku.

Čtyři minuty před koncem druhé třetiny zvýšil náskok domácích kapitán Nedvěd. Olympionik pro Soči zakončil parádní akci, kdy dostal od Výtiska křížnou přihrávku před branku a z levého kruhu pohotově zavěsil.

Jenže klid Tygrů narušil už 35 vteřin po startu třetího dějství trefou zblízka Lukeš a při power-play Litvínova srovnal na 2:2 od modré bek Pavlík.

V prodloužení nejprve Liberečtí přežili oslabení tří proti čtyřem a v čase 63:22 jim zařídil dva body Bulík švihem z pravého kruhu.