Nemocnice chystá večírek za 900 tisíc, zajišťuje ho společník mluvčího

  9:53aktualizováno  9:53
Téměř 900 tisíc korun bude stát vánoční večírek Krajské nemocnice Liberec. Akci zajišťuje agentura ŠIMMI AG, za níž stojí podnikatel Pavel Mikez a právě s ním spoluvlastní mluvčí nemocnice Václav Řičář společnost První maloskalská.

Nemocnice v Liberci. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

O zábavu zaměstnanců se postarají kapely Mig 21, Abba Star a Michal David revival. Právě Mig 21 se zpěvákem Jiřím Macháčkem je ve výčtu nákladů na večírek nejdražší položkou.

Kapela bude hrát za 320 tisíc korun. Kritiku, že krajská nemocnice zbytečně utrácí, její vedení odmítá. Akci bere jako benefit pro zaměstnance.

„Vzhledem k tomu, že zaměstnáváme 2 600 zaměstnanců na směny, tak nemají moc příležitostí se mimopracovně setkávat. Nefinanční benefity proto považujeme v současné situaci nedostatku personálu ve zdravotnictví za velmi důležité. Nemocnice má obrat přes tři miliardy korun, dlouhodobě hospodaří se ziskem, který využíváme právě i na benefity pro zaměstnance,“ uvedl mluvčí nemocnice Václav Řičář.

Večírek zajišťuje společník mluvčího nemocnice

Večírek pro libereckou nemocnici zajišťuje agentura ŠIMMI AG. Stojí za ní podnikatel Pavel Mikez, známý například produkováním festivalu Benátská. Právě s ním spoluvlastní mluvčí nemocnice Václav Řičář společnost První maloskalská. ŠIMMI AG už pro nemocnici připravovala letos i Family Day ve Vesci. Za tuto akci inkasovala 794 tisíc korun.

Argumenty, že by nemocnice měla tyto peníze použít například na stavbu Centra urgentní medicíny, jsou podle Krajské nemocnice Liberec (KNL) liché.

„Můžeme mít skvělé přístroje, nová oddělení, ale to nejdůležitější jsou dnes naši lidé. Pokud nebude mít na nových pracovištích a na nejmodernějších přístrojích kdo pracovat, tak to jsou zbytečné investice. Situace u některých nemocnic v Libereckém kraji to jen potvrzuje. Navíc o své zaměstnance se nemateriálními benefity starají všechny firmy v kraji,“ dodal Řičář.

Ten zároveň upozorňuje na to, že KNL nedostává na svůj provoz žádné dotace a všechny investice si tak hradí z vlastních zdrojů.

Autor:

Nejčtenější

Dopravu v Česku na řadě míst komplikuje sníh, na D1 na Vysočině ležel strom

Sníh na dálnici D1 u Měšína (Vysočina) - 11.12.2018

Dopravu v Česku komplikuje sněhová pokrývka. Na Vysočině jsou silnice sjízdné jen se zvýšenou opatrností, v kraji...

Nahá těla stoupala mezi zasněženými smrčky. Otužilci vyrazili na Ještěd

Skupina otužilců vyrazila pěšky na Ještěd.

Bez bundy, dokonce i bez mikiny nebo trička. Jenom v botách, kraťasech a kulichu vyrazila v sobotu šestice otužilců na...

Lyžařům hrozí problémy na cestě do Jizerek, spolek zablokoval solení silnic

Ilustrační snímek

Silničáři v Jizerských horách nesmí solit důležité vozovky, které protínají místní chráněnou krajinnou oblast. Důvodem...

KOMENTÁŘ: Je čas vymazat Liberec. Česko, země sportovním akcím zaslíbená

Finští fanoušci během finálového zápasu mistrovství světa proti Švédsku.

Medaili, o které snili, nemají, a po dvou letech jsou zase ve sportu, jemuž i nadále vévodí čtyři stejné země, až těmi...

ANKETA: Krajská města zdobí vánoční stromy, vyberte ten nejkrásnější

Vánoční strom

Centra měst ovládla vánoční atmosféra, ke které patří i ozdobené vánoční stromy. Jako už tradičně mohou čtenáři...

Další z rubriky

Škole, které se zřítila zeď, hrozí bourání. Auta musejí jezdit jinudy

Střední škola řemesel a služeb v jablonecké Podhorské ulici

Část zdi v prvním a druhém patře Střední školy řemesel a služeb v jablonecké Podhorské ulici se zřítila. Je to vážný...

Kvůli vyhlídce na Troskách se lidé bouřili, odhalí nová kniha o Českém ráji

„V Českém ráji slouží za rozhledny spíše věže starých hradů, skalní vyhlídky a...

Tři roky bádání, fotografování v různých ročních obdobích a v nohách stovky kilometrů. Tak by se dala shrnout práce na...

Ekologové chtějí omezit noční výjezdy rolby, její hluk ohrožuje tetřívka

Tetřívek obecný je jako krkonošský Cimrman. Nikdo ho neviděl a přece toká.

V Jizerských horách dramaticky ubývá kriticky ohroženého tetřívka obecného. Ekologové chtějí proto omezit zejména noční...

Najdete na iDNES.cz