GÓL. Plzeň inkasuje branku v utkání s Libercem.

GÓL. Plzeň inkasuje branku v utkání s Libercem. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberečtí hokejisté už zase dávají góly. Rozstříleli i vedoucí Plzeň

• 0
Medicína, kterou hokejistům Liberce ordinuje nový trenér Pavel Hynek, má zatím blahodárné účinky. Bílí Tygři po jeho příchodu dvakrát za sebou vyhráli 6:3. Po posledním Chomutovu v neděli doma rozstříleli i vedoucí Plzeň.

"Na hodnocení je ještě brzy, ale jsme na dobré cestě a konečně dáváme góly," pochvaloval si útočník Radek Duda, který se proti svému bývalému týmu před libereckým publikem blýskl hattrickem. "Hrajeme přímočaře, jdeme do střelby, máme dorážky. Prostě hrajeme hokej."

Liberec v neděli porazil Plzeň poprvé v sezoně. Pro nového trenéra Pavla Hynka, který minulý týden nahradil u týmu Filipa Pešána, to byla domácí premiéra. A velice povedená. Liberečtí se v této sezoně doteď doma trápili a v neděli ve své aréně tříbodově vyhráli po téměř dvou měsících.

Bílí Tygři se do prvního týmu tabulky zakousli už v první třetině. Hned v úvodu přestáli oslabení a Duda si po návratu z trestné lavice vychutnal brankáře Svobodu a zasunul do prázdné klece.

První část skončila 3:1, za Liberec se trefili ještě Pospíšil a opět Duda. Po třetím gólu hosté střídali brankáře: Svobodu nahradil Mazanec. Ve druhé třetině zvýšili hosté obrátky a podařilo se jim vyrovnat. Duda však dovršil svůj hattrick a získal Tygrům opět vedení, které už nepustili.

"Podruhé za sebou jsme vstřelili šest gólů, to je velké pozitivum. Doufám, že to bude trvalejší jev. Vítězství nad Plzní je pro nás strašně cenné," řekl liberecký asistent Milan Černý. "Hodně důležité bylo, že jsme po vyrovnání soupeře ve druhé třetině dokázali jít znovu do vedení, že mužstvo nekleslo."

Kromě kouče Hynka měl domácí premiéru i slovenský útočník Tomáš Bulík. Upozornil na sebe spálením jasné šance ve druhé třetině, po které dokázali hosté dvěma zásahy vyrovnat. Ale nakonec se přece jen poprvé v novém dresu střelecky prosadil - v samotném závěru se od modré čáry trefil do prázdné branky a stanovil výsledek na 6:3. "Od vítězství v Chomutově jdeme nahoru," těší Bulíka.

Plzeň sice vede extraligu, ale v Liberci to pro ni byla už sedmá porážka v řadě. "Rozhodl špatný začátek, kdy jsme domácí pustili do dvoubrankového vedení. Pak jsme sice dokázali vyrovnat, ale čtvrtý gól nás v naší současné formě zlomil," konstatoval plzeňský asistent Michal Straka.

Další dva zápasy sehrají hokejisté Liberce na ledě soupeřů. V úterý se představí na Slavii, v pátek ve Zlíně.