Filip Pyrochta (vlevo) a brankář Roman Will z Liberce a faulovaný Tomáš Svoboda...

Filip Pyrochta (vlevo) a brankář Roman Will z Liberce a faulovaný Tomáš Svoboda z Plzně. | foto: ČTK

Liberečtí hokejisté selhali v koncovce, Třinci doma nedali ani gól

• 0
Úřadující hokejoví mistři z Liberce vyzvali v 6. kole extraligy současné lídry z Třince. Přestože soupeře doma přestříleli, znovu potvrdili problémy s koncovkou a podlehli 0:3.

„Hráli jsme dobrý zápas. Třinec nás nepřehrál, ale na rozdíl od nás dal góly, my jsme navíc měli špatné přesilovky,“ řekl domácí útočník Lukáš Krenželok. Pro Bílé Tygry to byla druhá letošní domácí prohra ze tří utkání.

Už od začátku bylo jasné, že Liberečtí to s vedoucím celkem tabulky nebudou mít vůbec lehké. V první třetině hosté Tygry přestříleli 14:8 a byli nebezpečnějším týmem. Liberec však podržel brankář Ján Lašák, který se po dvou zápasech vrátil do tygří klece. Domácí tým dokázal ubránit i bezmála minutovou třineckou přesilovku pět na tři.

Na přelomu první a druhé třetiny Liberečtí ubránili další přesilovku hostů při vyloučení Lakatoše, ovšem v čase 22:11 Třinec udeřil. Střelu Marosze z pravého kruhu Lašák vyrazil pravým betonem jen před najíždějícího Chmielevského, který byl zcela osamocen a pohodlně doklepl puk do prázdné branky. Liberečtí pak zabrali, snažili se o vyrovnání a ještě v prostřední části urputného zápasu měli třikrát výhodu přesilové hry, jenže ani jednu nedokázali využít.

V závěrečné části byli Tygři dál aktivní, žádná z jejich střel se však neujala. Naopak Růžička zajistil hostům v přesilovce dvoubrankové vedení a třetí gól padl při liberecké hře bez brankáře v samotném závěru.